Najnowsze oferty pracy

  • Zastępca Kierownika Instytutu Bibliograficznego

    Biblioteka Narodowa   Warszawa    praca stacjonarna
    kierownik/koordynator  umowa o pracę  pełny etat   6 800 zł brutto/mies.  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    82 dni
    Zakres obowiązków m.in.: zastępowanie kierownika Instytutu Bibliograficznego, nadzorowanie katalogowania w zakresie ustalonym z kierownikiem IB, prowadzenie współpracy zagranicznej IB, sporządzanie ekspertyz na potrzeby BN, prowadzenie szkoleń. Od kandydatów oczekujemy: wykształcenia...
Praca.pl Praca Mazowieckie Warszawa Bibliotekoznawca Warszawa
Asystent/adiunkt w Pracowni Historii Bibliotek i Czytelnictwa do badań księgozbiorów polskich znajdujących się w krajach Europy Zachodniej

Biblioteka Narodowa
Warszawa
praca stacjonarna
3136 dni temu

Biblioteka Narodowa ogłasza rekrutację na stanowisko asystenta/adiunkta w Pracowni Historii Bibliotek i Czytelnictwa do badań księgozbiorów polskich znajdujących się w krajach Europy Zachodniej.

Rekrutacja na stanowisko: asystenta/adiunkta w Pracowni Historii Bibliotek i Czytelnictwa do badań księgozbiorów polskich znajdujących się w krajach Europy Zachodniej

Oczekiwania:

  • wykształcenie wyższe (stopień magistra nauk humanistycznych);

  • bardzo dobra orientacja w problematyce dziejów i organizacji bibliotek znajdujących się w krajach Europy Zachodniej, zwłaszcza Niemiec;

  • bardzo dobra znajomość dziejów polskich księgozbiorów wywiezionych do krajów Europy Zachodniej;

  • bardzo dobra znajomość języka angielskiego i języka niemieckiego;

  • umiejętność samodzielnego formułowania tematów badawczych;

  • teoretyczna i praktyczna znajomość metod badań historycznych i bibliologicznych;

  • doświadczenie w prowadzeniu badań naukowych;

  • umiejętność pracy w zespole.

Od kandydatów na stanowisko adiunkta oczekuje się również:

  • stopnia doktora nauk humanistycznych.

Zakres obowiązków:

  • prowadzenie badań nad księgozbiorami polskimi znajdującymi się w krajach Europy Zachodniej, zwłaszcza Niemiec, i ich publikacja,

  • prowadzenie szkoleń,

  • uzyskanie stopnia naukowego doktora/doktora habilitowanego na podstawie badań z zakresu historii bibliotek lub czytelnictwa.

Wymiar czasu pracy:

  • pełny etat

Wynagrodzenie zasadnicze:

  • 3 100 zł / 4 300 zł

Informacja dotycząca przetwarzania Pani/Pana danych osobowych w procesie rekrutacyjnym znajduje się tutaj

W przypadku chęci uczestnictwa w kolejnych rekrutacjach prowadzonych przez Bibliotekę Narodową, prosimy o przesłanie oświadczenia o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych w celu wykorzystania ich w kolejnych rekrutacjach prowadzonych przez Bibliotekę Narodową przez okres 1 roku kalendarzowego.

Oświadczenie może być sformułowane w następujący sposób:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu wykorzystania ich w kolejnych rekrutacjach prowadzonych przez Bibliotekę Narodową przez okres 1 roku kalendarzowego.

Cofnięcie zgody na przetwarzanie danych osobowych nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Poznaj

Biblioteka Narodowa, podległa Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego, jest centralną biblioteką państwa i jedną z najważniejszych narodowych instytucji kultury. Działa na podstawie art. 16 ust. 4 Ustawy o bibliotekach i Statutu Biblioteki Narodowej. Wypełniając zadania dużej biblioteki naukowej o profilu humanistycznym, pozostaje zarazem głównym archiwum piśmiennictwa narodowego i krajowym ośrodkiem informacji bibliograficznej o książce, znaczącą placówką naukową, a także ważnym ośrodkiem metodycznym dla innych bibliotek w Polsce.