Podobne oferty pracy

Asystent/Adiunkt w Pracowni Historii Bibliotek i Czytelnictwa

Biblioteka Narodowa

Warszawa

Biblioteka Narodowa ogłasza rekrutację na stanowisko asystenta/adiunkta w Pracowni Historii Bibliotek i Czytelnictwa do badań księgozbiorów polskich znajdujących się w krajach Europy Zachodniej.

Rekrutacja na stanowisko:  asystenta/adiunkta w Pracowni Historii Bibliotek i Czytelnictwa do badań księgozbiorów polskich znajdujących się w krajach Europy Zachodniej

Miejsce pracy: Warszawa

Oczekiwania:
  • wykształcenie wyższe (stopień magistra nauk humanistycznych);
  • bardzo dobra orientacja w problematyce dziejów i organizacji bibliotek znajdujących się w krajach Europy Zachodniej, zwłaszcza Niemiec;
  • bardzo dobra znajomość dziejów polskich księgozbiorów wywiezionych do krajów Europy Zachodniej;
  • bardzo dobra znajomość języka angielskiego i języka niemieckiego;
  • umiejętność samodzielnego formułowania tematów badawczych;
  • teoretyczna i praktyczna znajomość metod badań historycznych i bibliologicznych;
  • doświadczenie w prowadzeniu badań naukowych;
  • umiejętność pracy w zespole.
Od kandydatów na stanowisko adiunkta oczekuje się również:
  • stopnia doktora nauk humanistycznych.
Zakres obowiązków:
  • prowadzenie badań nad księgozbiorami polskimi znajdującymi się w krajach Europy Zachodniej, zwłaszcza Niemiec, i ich publikacja,
  • prowadzenie szkoleń,
  • uzyskanie stopnia naukowego doktora/doktora habilitowanego na podstawie badań z zakresu historii bibliotek lub czytelnictwa.
Wymiar czasu pracy:
  • pełny etat
Wynagrodzenie zasadnicze:
  • 2 600 zł / 4 300 zł
Prosimy o dopisanie klauzuli: Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji w Bibliotece Narodowej w Warszawie (zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 roku o Ochronie Danych Osobowych; tekst jednolity: Dz. U. 2016 r. poz. 922). Jednocześnie oświadczam, iż zostałam/zostałem poinformowany, że administratorem moich danych osobowych jest Biblioteka Narodowa z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 213, 02-086 Warszawa. Moje dane osobowe będą przetwarzane dla potrzeb realizacji procesu obecnej rekrutacji. Moje dane osobowe nie będą udostępniane podmiotom innym niż uprawnione na mocy przepisów prawa. Podanie moich danych Bibliotece Narodowej jest dobrowolne. Mam prawo do dostępu do treści moich danych oraz ich poprawiania. Mam świadomość, że niepodanie moich danych osobowych będzie skutkowało brakiem możliwości uczestnictwa w procesie rekrutacji w Bibliotece Narodowej z siedzibą w Warszawie.

Poznaj

Biblioteka Narodowa, podległa Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego, jest centralną biblioteką państwa i jedną z najważniejszych narodowych instytucji kultury. Działa na podstawie art. 16 ust. 4 Ustawy o bibliotekach i Statutu Biblioteki Narodowej. Wypełniając zadania dużej biblioteki naukowej o profilu humanistycznym, pozostaje zarazem głównym archiwum piśmiennictwa narodowego i krajowym ośrodkiem informacji bibliograficznej o książce, znaczącą placówką naukową, a także ważnym ośrodkiem metodycznym dla innych bibliotek w Polsce.

Poznaj stanowisko: Asystent / Asystentka

Asystent działu, jak sugeruje sama nazwa stanowiska, jest osobą odpowiedzialną za udzielanie organizacyjnego wsparcia niezbędnego do codziennego funkcjonowania działu firmy lub instytucji. W ramach tego zadania asystent może realizować szereg czynności, których konkretny zakres wyznacza bezpośredni przełożony - kierownik działu. Może należeć do nich przygotowywanie i archiwizacja dokumentacji służbowej, wykonywanie prostych ...

Załącz pliki do aplikacji

Nieuzupełniony profilUzupełnij

Dodatkowe informacje (rozwińzwiń)

- Wymagane pola

Trwa wysyłanie

Upuść plik w polu, aby go dodać

Rekrutują z Praca.pl