Interia, Rynek pracy czekają duże zmiany prawne. Umowa na czas określony maksymalnie na 33 miesiące

2015-01-23

W 2015 r. następują zmiany w prawie pracy. Wyeliminowana została konieczność przeprowadzania badań lekarskich przy każdorazowej zmianie pracy, co z pewnością ułatwi życie zarówno pracodawcom, jak i pracownikom. Ponadto, planuje się zdefiniować maksymalny okres, na jaki mogą być zawierane z pracownikami umowy na czas określony. Celem Mnisterstwa Pracy i Polityki Społecznej jest w tym przypadku ograniczenie liczby umów czasowych na rzecz umów na czas nieokreślony.

 

– Celem resortu pracy jest ograniczenie umów czasowych, czyli umów na czas określony, na rzecz umów na czas nieokreślony. Dzięki zmianom pracownicy odczują większą stabilność zatrudnienia i zyskają łatwość w ubieganiu się np. o kredyt – mówi agencji informacyjnej Newseria Biznes Michał Filipkiewicz z serwisu rekrutacyjnego Praca.pl.

 

- Ponadto od 1 stycznia 2016 planowane jest ozusowanie wszystkich umów-zleceń, przygotowania do tych zmian zaczną się już w IV kwartale 2015 roku. Będzie to duża zmiana, która zdecydowanie podniesie koszty pracy na rynku - zaznacza ekspert z serwisu Praca.pl.

 


Przeczytaj także: