Praca.pl Praca Dolnośląskie Wrocław Specjalista ds. Kontaktów z Urzędem Celnym Wrocław
Młodszy Specjalista/Specjalista ds. celnych (Konsultant)

Volvo Polska Sp. z o.o.
Wrocław
praca stacjonarna
3246 dni temu

Grupa Volvo jest jednym z czołowych światowych producentów samochodów ciężarowych, autobusów, maszyn budowlanych oraz systemów napędowych do łodzi motorowych i urządzeń przemysłowych, oferowanych w ramach wiodących marek, takich jak: Volvo, Renault Trucks, Mack, UD Trucks, Eicher, SDLG, Terex Trucks, Prevost, Nova Bus, UD Bus, Sunwin Bus i Volvo Penta. Grupa oferuje również usługi informatyczne i finansowe.

Volvo Group Trucks Operations produkuje nowoczesne podzespoły dla marek samochodów ciężarowych skupionych w Grupie Volvo, a także dostarczanych przez Grupę Volvo silników i skrzyń biegów, korzystając z najwyższej klasy międzynarodowej bazy przemysłowej.

Z Volvo Group Trucks Operations dołączysz do globalnego, różnorodnego zespołu ludzi pełnych energii, pasji i szacunku dla człowieka, którzy razem chcą osiągnąć cel Grupy Volvo - być światowym liderem w zrównoważonych rozwiązaniach transportowych.

Volvo Polska, Group Trucks Operation LS  poszukuje kandydatów na stanowisko:

Zadania na stanowisku:
  • Pozyskiwanie deklaracji długoterminowych od dostawców Volvo
  • Dokonywanie odpraw celnych
  • Kontakty z klientami z krajów europejskich
  • Klasyfikacja taryfowa towarów
  • Przygotowywanie świadectw pochodzenia do legalizacji
  • Wsparcie przy sporządzanie deklaracji Intrastat
  • Współpraca z działami celnymi w innych biurach Volvo w Europie
  • Optymalizacja i poszukiwanie oszczędności w obszarze procesów celnych
  • Zapewnienie zgodności działań Volvo Polska z polskimi i międzynarodowymi wymogami prawa celnego
Kompetencje:
  • Wykształcenie wyższe
  • Minimum 2 lata doświadczenia w obszarze obsługi celnej
  • Wiedza w zakresie regulacji celnych w imporcie i eksporcie
  • Praktyczna umiejętność dokonywania klasyfikacji taryfowej towarów (mile widziana znajomość branży motoryzacyjnej)
  • Wiedza z zakresu reguł pochodzenia towarów
  • Znajomość języka angielskiego umożliwiająca swobodną komunikację
  • Bardzo dobra znajomość MS Office
  • Umiejętności organizacyjne i wysoka samodyscyplina
  • Komunikatywność
  • Entuzjazm i zaangażowanie
  • Uprawnienia do wykonywania czynności agenta celnego będą dodatkowym atutem

Oferujemy zatrudnienie przez firmę zewnętrzną (konsultancką) na 6 m-cy.

Miejsce pracy: Wrocław
Do aplikacji prosimy dopisać klauzulę: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w ofercie pracy dla potrzeb procesu rekrutacji (zgodnie z Ustawą z dn. 29.08.97 r. o Ochronie Danych Osobowych, Dz. U. Nr 133 poz. 883)”.