Jobs and job offers on Praca.pl  
You are here:  Main page » Guides » List of positions » Medicine / Healthcare » Opiekunka Osób Starszych

Opiekunka Osób Starszych


NEWEST JOBS - OPIEKUNKA OSÓB STARSZYCH

We recommendOpiekun/ka Osób Starszych
Nonstop Pflegevermittlung UG (haftungsbeschränkt)
yesterday

Medicine / Healthcare

Niemcy

 
 

Pielęgniarka/Dyplomowany opiekun medyczny
LIMNUSWORK
yesterday

Medicine / Healthcare

Niemcy

 
 

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Opiekun osób starszych, jak sugeruje sama nazwa zawodu, jest osobą sprawującą bieżącą opiekę nad podopiecznymi w wieku podeszłym, przebywającymi we własnych miejscach zamieszkania, domach opieki, lub szpitalach. W zależności od miejsca pracy i charakteru zatrudnienia, znaczącej zmianie ulega zakres pełnionych przez daną osobę obowiązków. Wbrew często powtarzanym stereotypom, w każdym przypadku jest to praca trudna i niekiedy związana z wysiłkiem fizycznym i psychicznym. Pracownik domu opieki rozpoczyna dzień roboczy od porannej odprawy, na której rozdzielane są obowiązki - według tego podziału pełni służbę do godzin wieczornych, kiedy rezydenci kładą się spać. W zależności od stopnia samodzielności poszczególnych rezydentów obowiązki opiekuna mogą skupiać się wokół towarzyszenia w spacerach i podawania posiłków, a w skrajnych przypadkach wiązać się z karmieniem, toaletą, etc.


WYMAGANIA

Choć do zawodu opiekuna osób starszych przygotowują liczne kursy i szkolenia, prowadzone przez wiele jednostek na terenie kraju, dla potencjalnych pracodawców najbardziej istotne okazują się osobowość i doświadczenie kandydata. Kwalifikacje zdobyte w trakcie praktyki zawodowej mają tu największe znaczenie. Osoba podejmująca się pracy w charakterze opiekuna osób starszych musi odznaczać się ponadprzeciętną cierpliwością, zaangażowaniem i otwartością. Musi być osobą komunikatywną, miłą, ciepłą i, przede wszystkim, odpowiedzialną - od jej rzetelności zależy bowiem zdrowie i samopoczucie podopiecznych.


WARUNKI PRACY

Jak wspomniano wcześniej, praca opiekuna osób starszych, bez względu na miejsce i charakter zatrudnienia, jest pracą ciężką i wyczerpującą, wymagającą ogromnej cierpliwości i odpowiedzialności. W przypadku osób o ograniczonej samodzielności od opiekuna wymaga się także tężyzny fizycznej.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Możliwości zatrudnienia w tym zawodzie stwarzają liczne domy opieki i szpitale. Opiekun może także działać na zasadach samozatrudnienia, świadcząc opiekę dla osób prywatnych.


ZAROBKI

Zarobki w Polsce utrzymują się na rażąco niskim poziomie, często nieprzekraczającym stawek minimalnych, podczas gdy za zachodnią granicą stawki za opiekę nad pojedynczą osobą utrzymują się na średnim poziomie 2500 euro miesięcznie.

list of articles


NEWEST JOBS - OPIEKUNKA OSÓB STARSZYCH

Opiekun / opiekunka osób starszych
Lakenham Residential Care Home
2015-07-30

Medicine / Healthcare

Wielka Brytania, Devon

 
 

Opiekun/ka z językiem niemieckim
InterKadra Sp. z o.o.
2015-07-30

Medicine / Healthcare

śląskie, Katowice

 
 

Pracownik opieki zdrowotnej
Ambulanter Pflegedienst Sabine Mertins
2015-07-29

Medicine / Healthcare

Niemcy, Hamburg

 
 

Opiekunka osób starszych
Polski HR - Medical Sp. z o.o.
2015-07-29

Medicine / Healthcare

Niemcy

 
 

Opiekun/Opiekunka osób starszych
LIMNUSWORK
2015-07-27

Medicine / Healthcare

Niemcy

 
 

Opiekun/Opiekunka osób starszych
LIMNUSWORK
2015-07-27

Medicine / Healthcare

Niemcy

 
 

Opiekunka osób starszych
Safer Life sp. z o. o
2015-07-27

Medicine / Healthcare

Niemcy, Berlin

 
 

view more jobs for Opiekunka Osób Starszych

PRACA.PL GUIDES

Search guide

PRACA.PL SURVEY

Jak spędzasz tegoroczne wakacje?

CATEGORIES

 
 
 
 
Job  |  Terms & Conditions  |  Privacy policy  |  Help  |  Contact  |  About us  |  Advertise on Praca.pl  |  Are you hiring?  |  Partners  |  Pressroom  |  RSS  |  Widget with jobs

 

Copyright © 2003 - 2015 Praca.pl Ltd. Issue number: 2010 14911 / 2010. All rights reserved.Duplication, printing, copying or dissemination in any way of the information on Praca.pl is forbidden.

Jobs and job offers on Praca.pl