Lista stanowisk - Dróżnik Przejazdowy

Polecane oferty - Praca fizyczna

  • CTL Północ
    pracownik fizyczny  umowa o pracę  pełny etat
    21 godz.
    Opis stanowiska: wykonywanie manewrów w wyznaczonym okręgu nastawczym; sprzęganie i rozprzęganie pojazdów kolejowych, przestawianie zwrotnic i wykolejnic; zabezpieczanie pojazdów kolejowych przed zbiegnięciem; dokonywanie prób hamulców, wykonywanie prób uproszczonych hamulca; operatywna...

Dróżnik Przejazdowy

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Dróżnik przejazdowy jest osobą obsługującą wyznaczony przejazd kolejowy, sterującą pracą szlabanu, zamykającego i otwierającego ruch drogowy. Do pozostałych obowiązków osoby obsadzonej na tym stanowisku należy także bieżące monitorowanie stanu technicznego szlabanu, torów i zwrotnic, umieszczonych w obrębie jego terenu, przeprowadzanie ewentualnych napraw i prostych prac konserwacyjnych urządzeń mechanicznych. Dróżnik przejazdowy z racji ograniczonego zasięgu i pola widzenia nie obsługuje rogatek samodzielnie – otrzymuje sygnały od dyżurnego ruchu, jednocześnie odnotowując godzinę podniesienia i opuszczenia szlabanu w dzienniku ruchu. W razie ewentualnych usterek lub innych zagrożeń dla ruchu drogowego dróżnik przejazdowy jest zobowiązany do odpowiedniego oznakowania przejazdu, celem ostrzeżenia kierowców o ewentualnym niebezpieczeństwie.


WYMAGANIA

Osoba obsadzona na stanowisku dróżnika przejazdowego powinna legitymować się wykształceniem średnim technicznym, pozyskanym w szkole zawodowej lub technikum. Osoba zatrudniona w tym charakterze otrzymuje podstawowe szkolenie z zakresu obsługi urządzeń i narzędzi, wykorzystywanych w obrębie danego przejazdu kolejowego. Cechy personalne takie jak odpowiedzialność, zdolność wykonywania monotonnych czynności przez długi okres czasu, czy umiejętność samoorganizacji stanowiska pracy będą mile widziane. Wymagane będzie także zaświadczenie o odbyciu szkolenia BHP i pierwszej pomocy przedmedycznej.


WARUNKI PRACY

Miejscem pracy dróżnika przejazdowego jest budka przyległa do przejazdu kolejowego, oraz teren wokół niego. Praca ta wiąże się z wykonywaniem powtarzalnych, monotonnych czynności przez długi okres czasu, oraz dużą odpowiedzialnością za bezpieczeństwo osób przejeżdżających i przekraczających dany przejazd kolejowy.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Jedynym możliwym pracodawcą są w tym przypadku Polskie Koleje Państwowe.


ZAROBKI

Zarobki dróżnika przejazdowego kształtują się na średnim poziomie 1500 złotych brutto miesięcznie. Dodatkowo osoba zatrudniona na tym stanowisku, jako pracownik kolei państwowych otrzymuje uprawnienia do darmowych przejazdów kolejowych.

Praca Dróżnik Przejazdowy
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

 Kto pracuje w święta? Katalog prac dozwolonych w święta

Kto pracuje w święta? Katalog prac dozwolonych w święta

Wielkanoc tuż tuż i i większość z nas powoli przygotowuje się do świętowania: planujemy urlopy, świąteczne menu, wyjazdy. Jednak święta nie dla wszystkich oznaczają wolne od pracy i możliwość wypoczynku. Zobacz, kto pracuje w Wielkanoc i na jaką rekompensatę może liczyć ze strony pracodawcy. Wyjaśniamy także, czy można odmówić pracy w święta bez konsekwencji dyscyplinarnych.

Wielkanocne „jajeczko” w pracy zdalnej

Wielkanocne „jajeczko” w pracy zdalnej

Do Wielkanocy przygotowujemy się nie tylko w domach, ale i w miejscu pracy. Czy spotkanie okolicznościowe z pracownikami to dobry pomysł? Jak świętować razem z zespołem, który pracuje zdalnie? Wystarczy e-mail z życzeniami, czy może warto zadbać o drobne upominki dla kadry? Oto krótki przewodnik po obchodach Wielkanocy w firmie.

Dress code w pracy, czyli pracownik odpowiednio ubrany

Dress code w pracy, czyli pracownik odpowiednio ubrany

Jak ubrać się na rozmowę kwalifikacyjną, jak do biura, a jak na spotkanie z kluczowym klientem? Czy tzw. Casual Friday zwalnia z obowiązkowej koszuli? Czym się różni styl black tie od white tie? Stylistka Dorota Leszek wyjaśnia, czym jest dress code, jak go stosować oraz dlaczego ubieranie się odpowiednio do sytuacji jest tak ważne dla naszej samooceny.

Moje i twoje czy nasze? Jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zrujnować związku

Moje i twoje czy nasze? Jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zrujnować związku

Nieporozumienia na tle finansowym są jedną z najczęstszych przyczyn rozpadu związków w Polsce – tłumaczy socjolog i coach finanansowy Anna D. Nowicka. O konflikt nietrudno, bo dla wielu par temat pieniędzy to tabu. A do ustalenia jest naprawdę wiele, począwszy od wspólnego konta, przez domowy budżet, po wspólny kredyt. Ekspertka radzi, jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zepsuć relacji.

Osoby z niepełnosprawnością na rynku pracy – prawa, obowiązki pracodawcy, czas pracy

Osoby z niepełnosprawnością na rynku pracy – prawa, obowiązki pracodawcy, czas pracy

W UE jest około 101 mln, a w Polsce od 4 do 7 milionów osób z niepełnosprawnością. Teoretycznie cieszą się pełnią praw pracowniczych, jednak czy rynek pracy jest dla nich przyjazny? – Ich sytuacja jest złożona, ale widoczne są pozytywne zmiany, które mogą przyczynić się do większej inkluzji i wykorzystania potencjału tych osób – zauważa prezeska fundacji TAKpełnosprawni Agata Robińska. 

Społeczność internetowa wokół marki własnej – jak stworzyć? Porady, najczęstsze błędy

Społeczność internetowa wokół marki własnej – jak stworzyć? Porady, najczęstsze błędy

Rozwijanie społeczności online to nie tylko strategia marketingowa, ale również sztuka zrozumienia i współpracy z ludźmi – podkreśla Ola Gościniak, ekspertka ds. rozwijania biznesu online. W tym obszernym poradniku wskazuje najczęściej popełniane błędy w tworzeniu społeczności, a także wyjaśnia, jak uniknąć pułapek oraz co każdy właściciel marki powinien wiedzieć o swojej grupie docelowej.