Praca.pl Praca Mazowieckie Warszawa Specjalista ds. Administracyjnych Warszawa
Radca Szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
2653 dni temu
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 7062

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:
Pracownik wykonuje czynności o charakterze statycznym, związane głównie z pracą przy biurku i komputerze, oraz dynamicznym, związane głównie z poruszaniem się po terenie KPRM oraz poza nim. Większość czynności jest wykonywana w pozycji siedzącej: praca z dokumentami, obsługa komputera powyżej 4 godzin na dobę, prowadzenie rozmów, uczestniczenie w spotkaniach.

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:
Stanowisko pracy zlokalizowane jest w pokoju biurowym. Podstawowe wyposażenie stanowiska to: zestaw komputerowy, meble biurowe oraz elektryczne urządzenia biurowe. Siedziba Kancelarii znajduje się w Al. Ujazdowskich 1/3 i jest budynkiem wielokondygnacyjnym, wyposażonym w windy. Wejście główne posiada podjazdy dla osób niepełnosprawnych. Szerokość głównych drzwi wejściowych do gmachu i drzwi wewnętrznych oraz ciągów komunikacyjnych jest dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Zainstalowane są również w budynku 3 transportery przyschodowe. Windy wyposażone są w przyciski sterujące windą umożliwiające odczyt w piśmie Braille’a lub urządzenia informujące o pozycji windy, sygnalizację dźwiękową. Osoby niepełnosprawne mogą swobodnie korzystać z wielu toalet ze względu na ich odpowiednią przestrzeń. Dodatkowo w budynku KPRM funkcjonują dwie oznaczone toalety przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Na wewnętrznym dziedzińcu KPRM znajduje się odpowiednio oznakowane miejsce parkingowe dla pracownika będącego osobą niepełnosprawną.

Zakres zadań

  • monitorowanie, identyfikacja, analiza oraz wyjaśnianie incydentów związanych z naruszeniem bezpieczeństwa informacji
  • udział w opracowaniu analizy ryzyka kluczowych systemów teleinformatycznych
  • weryfikacja zgodności funkcjonowania sieci i systemów teleinformatycznych ze standardami bezpieczeństwa teleinformatycznego
  • udział w audytach wewnętrznych Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji
  • administrowanie systemem zarządzania incydentami bezpieczeństwa informacji

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe informatyczne
  • Powyżej 3 lat doświadczenia zawodowego w pracy związanej z bezpieczeństwem teleinformatycznym w zakresie analizy, projektowania oraz testowania
  • Przeszkolenie z zakresu administrowania i konfigurowania systemów z rodziny MS Windows Server oraz zarządzania siecią LAN
  • Znajomość sieci i systemów informatycznych oraz aplikacji
  • Wiedza w zakresie aspektów bezpieczeństwa systemów Unix/Windows
  • Doświadczenie w opracowywaniu polityk bezpieczeństwa, wytycznych dla systemów
  • Umiejętność tworzenia analiz oraz dokumentacji technicznych
  • Umiejętność prowadzenia analiz ryzyka dla systemów IT
  • Umiejętność posługiwania się dedykowanymi narzędziami analitycznymi
  • Dobra organizacja pracy
  • Dyskrecja i wysoka kultura osobista
  • Komunikatywność
  • Umiejętność pracy w zespole
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Przeszkolenie z zakresu funkcjonowania systemami zarządzania telefonią mobilną
  • Znajomość zagadnień z zakresu analizy i obsługi incydentów bezpieczeństwa
  • Znajomość zagadnień związanych z analizą złośliwego oprogramowania
  • Znajomość zagadnień oraz rozwiązań bezpieczeństwa urządzeń mobilnych
  • Doświadczenie zawodowe powyżej 2 lat w administracji publicznej oraz w zakresie bezpieczeństwa informacji