Praca.pl Praca Mazowieckie Warszawa Specjalista ds. Administracyjnych Warszawa
Specjalista w Zespole do Spraw Rozwoju Zawodowego w Biurze Kadr, Szkolenia i Organizacji

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
3456 dni temu

  • Ogłoszenie nr: 164186
  • Data ukazania się ogłoszenia: 31 października 2014 r.

  • Dyrektor Generalny
  • poszukuje kandydatów na stanowisko:
  • specjalista
  • do spraw praktyk, wolontariatu, szkoleń i rozwoju zawodowego
  • w Zespole do Spraw Rozwoju Zawodowego w Biurze Kadr, Szkolenia i Organizacji

Wymiar etatu: 1

  • Liczba stanowisk pracy: 1

Adres urzędu

    Ministerstwo Spraw Wewnętrznych
    ul. S. Batorego 5
    02-591 Warszawa

Miejsce wykonywania pracy:

  • Warszawa

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:

  • organizowanie praktyk studenckich, praktyk absolwenckich oraz wolontariatu w ramach struktur MSW,
  • realizowanie działań związanych z organizacją, naborem i zgłaszaniem pracowników na szkolenia i kursy językowe, kierowaniem pracowników na studia i inne formy kształcenia i doskonalenia zawodowego oraz aplikacje,
  • udział w ustalaniu i realizacji założeń polityki szkoleniowej Ministerstwa, udział w opracowaniu "Programu zarządzania zasobami ludzkimi w MSW" w zakresie rozwoju zawodowego, a także w przygotowaniu i modyfikacji już funkcjonujących w Ministerstwie projektów z zakresu ZZL; przygotowywanie materiałów informacyjnych, analitycznych i sprawozdań w ww. zakresie,
  • koordynowanie procesu organizacji w Ministerstwie Stażu kierowniczego,
  • koordynowanie procesu organizacji w Ministerstwie Patronatu mentorskiego,
  • realizowanie procesu ewaluacji szkoleń oraz procesu monitorowania działalności szkoleniowej do celów sprawozdawczych (w ujęciu osobowym, tematycznym i finansowym),
  • wspieranie działań związanych z tworzeniem Indywidualnych Programów Rozwoju Zawodowego (IPRZ) pracowników Ministerstwa,
  • wspieranie procesów opracowywania rocznego planu szkoleń i jego aktualizacji oraz nadzorowania wydatkowania środków budżetowych na realizację szkoleń.

Warunki pracy

  • Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań

  • - Praca administracyjno – biurowa,
    - Permanentna obsługa klientów zewnętrznych.
  • Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy

  • Budynek przy ul. Batorego:
    Wejście do budynku od strony ul. Rakowieckiej 2a w Warszawie (Biuro Przepustek) wyposażone w windę zewnętrzną dla osób niepełnosprawnych. Dostęp do budynku, szerokość ciągów komunikacyjnych i drzwi wewnętrznych dostosowane są do potrzeb osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Wewnątrz budynku znajdują się windy ułatwiające poruszanie się, jak również łazienka na parterze dostosowana do potrzeb osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.
    Inne

Wymagania związane ze stanowiskiem pracy

n i e z b ę d n e
  • wykształcenie: wyższe
  • pozostałe wymagania niezbędne:
    • doświadczenie zawodowe powyżej 1 roku w obszarze zarządzania zasobami ludzkimi,
    • dobra znajomość ustaw: o służbie cywilnej, Kodeks pracy w zakresie kwalifikacji zawodowych pracowników, Prawo zamówień publicznych, przepisów z zakresu praktyk absolwenckich i wolontariatu, aktów wykonawczych do ustawy o służbie cywilnej w zakresie szkoleń oraz zarządzenia SSC w sprawie standardów zarządzania zasobami ludzkimi,
    • wiedza z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi, obejmująca zagadnienia motywacji pracowników, rozwoju (w tym szkoleń),
    • znajomość organizacji i funkcjonowania urzędu,
    • profesjonalna obsługa klienta,
    • umiejętność syntezy danych i rozwiazywania problemów,
    • umiejętność doradzania, pracy zespołowej, wspierania współpracowników, zaangażowania w funkcjonowanie organizacji.
wymagania dodatkowe
  • znajomość języka angielskiego w stopniu komunikatywnym.

Źródło: Kancelaria Prezesa Rady Ministrów