Zobacz więcej ofert pracy

Specjalista

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
2289 dni temu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Specjalista
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 20099

Warunki pracy

- budynek nie przystosowany do poruszania się osób na wózkach inwalidzkich,
- w budynku brak oznaczeń dla osób niewidomych,
- brak specjalistycznych urządzeń umożliwiających pracę osobom niewidomym, niedosłyszącym oraz głuchoniemym,
- praca w pokoju wieloosobowym na drugim piętrze, przy monitorze ekranowym powyżej czterech godzin oraz przy użyciu urządzeń biurowych: fax, ksero, drukarka,
- praca pod presją czasu,
- podejmowanie decyzji w warunkach stresu,
- obsługa klienta zewnętrznego i wewnętrznego w tym liczne kontakty bezpośrednie, telefoniczne, mailowe.
Praca wymaga przemieszczenia się między kondygnacjami w budynku.

Zakres zadań

  • Kontroluje oraz weryfikuje pod względem formalno-prawnym dokumenty (np. wnioski o uruchomienie środków publicznych, opisy przedmiotu zamówienia, projekty istotnych postanowień umowy) składanych przez podmioty uprawnione, w celu wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego w zakresie dostaw, usług oraz robót budowlanych dla MKiDN;
  • Sporządza dokumentacje w oparciu o dane przekazane przez osoby wnioskujące o wszczęcie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego oraz wyjaśnień, a także modyfikuje dokumenty przetargowe finansowane ze środków pochodzących z różnych źródeł w celu prawidłowego przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, przygotowuje projekty umów zawieranych z Wykonawcami w celu udzielenia zamówienia publicznego;
  • Bierze udział w pracach Komisji Przetargowych w charakterze sekretarza lub członka Komisji, w celu zabezpieczenia i zapewnienia poprawności procedury zgodnie z obowiązującym prawem zamówień publicznych oraz nadzoruje przebieg przydzielonych procedur o udzielenie zamówienia publicznego ze szczególnym uwzględnieniem wiążących terminów, w tym również przekazuje informacje Wykonawcom;
  • Prowadzi rejestr umów zawieranych w MKiDN na podstawie ustawy Prawo zamówień publicznych oraz prowadzi Rejestr zamówień publicznych. Zatwierdza wnioski wydatkowania środków finansowych poniżej i powyżej 30 000 euro oraz opisuje i weryfikuje faktury lub inne dokumenty równoważne pod względem zgodności z przepisami Prawa zamówień publicznych w celu zapewnienia przestrzegania przepisów ustawy Pzp;
  • Bierze udział w procesie opracowywania opinii oraz rekomendacji na podstawie przeprowadzonych analiz prawnych oraz udziela wsparcia merytorycznego z zakresu obowiązujących przepisów w celu zapewnienia poprawności stosowania ustawy Prawo zamówień publicznych oraz z innych przepisów prawa;
  • Wspiera merytorycznie pracowników innych komórek organizacyjnych MKiDN w celu prawidłowego stosowania ustawy Prawo zamówień publicznych oraz udzielania zamówień publicznych;
  • Przedstawia niezbędną dokumentację wewnętrznym i zewnętrznym uprawnionym podmiotom kontroli, opracowuje stosowne wyjaśnienia oraz udziela wymaganych informacji w celu umożliwienia sprawnego przeprowadzenia kontroli przez uprawniony organ oraz ochrony interesu jednostki.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: 1 rok i 6 miesięcy doświadczenia zawodowego w bezpośredniej realizacji postępowań przetargowych
  • Przeszkolenie w zakresie zamówień publicznych;
  • Obsługa programu Microsoft Office;
  • Praktyczne zastosowanie ustawy Prawo zamówień publicznych, znajomość ustawy o finansach publicznych, znajomość ustawy o służbie cywilnej;
  • Kompetencje: rzetelność i terminowość, zorientowanie na osiąganie celów, doskonalenie zawodowe, gotowość do rozwoju zawodowego, umiejętność współpracy, umiejętności analityczne, formułowania wniosków, agumentowania, inicjatywa, komunikatywność i kreatywność, zarządzanie zasobami.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Znajomość jednego z języków urzędowych UE na poziomie B1;