Zobacz więcej ofert pracy
Praca.pl Praca Mazowieckie Warszawa
Starszy specjalista w Departamencie Programów Ponadregionalnych w Zespole ds. Strategii Ponadregionalnych

Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
3431 dni temu

  • Ogłoszenie nr: 164675
  • Data ukazania się ogłoszenia: 21 listopada 2014 r.

  • Dyrektor Generalny
  • poszukuje kandydatów na stanowisko:
  • starszy specjalista
  • w Departamencie Programów Ponadregionalnych w Zespole ds. Strategii Ponadregionalnych

Wymiar etatu: 1

  • Liczba stanowisk pracy: 1

Adres urzędu

    Warszawa ul. Wspólna 2/4

Miejsce wykonywania pracy:

  • Warszawa
  • Warszawa ul. Wspólna 2/4

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:

  • opracowywanie/przygotowywanie/aktualizacja strategii ponadregionalnych, w tym tworzenie koncepcji, analiza projektów opracowań i strategii, wyznaczenie celów, dobór wskaźników i instrumentów wsparcia, formułowanie zapisów, przeprowadzanie konsultacji i uzgodnień (ocena ex-ante, strategiczna ocena oddziaływania na środowisko, konsultacje wewnętrzne, międzyresortowe, społeczne),
  • gromadzenie, przetwarzanie i udostępnianie danych statystycznych oraz opracowań analitycznych na potrzeby monitorowania strategii ponadregionalnych,
  • monitorowanie poziomu wskaźników strategii ponadregionalnych, aktualizacja systemu wskaźników,
  • sporządzanie analiz materiałów i opracowań związanych z monitorowaniem strategii ponadregionalnych, analiza i weryfikacja sprawozdań z realizacji programów lub projektów realizowanych na rzecz strategii ponadregionalnych,
  • monitorowanie sytuacji społeczno-gospodarczej w Polsce Wschodniej, jako obszaru strategicznej interwencji o znaczeniu krajowym; sporządzanie analiz materiałów i opracowań, udział w grupach/zespołach dotyczących obszarów interwencji strategicznej,
  • ewaluacja strategii ponadregionalnych w tym planowanie i przygotowywanie badań ewaluacyjnych, realizacja badania ewaluacyjnego strategii (realizowanego zewnętrznie lub wewnętrznie), wykorzystywanie wyników badania ewaluacyjnego, tworzenie i zapewnienie funkcjonowanie systemu ewaluacji dla strategii.

Warunki pracy

  • Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań

  • – wyjazdy służbowe
  • Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy

  • – praca przy komputerze oraz/lub przy użyciu urządzeń biurowych: fax, ksero, skaner
    – węzeł sanitarny przystosowany dla osób niepełnosprawnych tylko na jednym/na innym piętrze
    – brak windy dostosowanej do szczególnych potrzeb osób niepełnosprawnych
    – wejście główne od strony ul. Wspólnej przystosowane, potrzeb osób niepełnosprawnych
    – wejście do obiektu od strony ul. Żurawiej przystosowane za pomocą platformy windowej
    – ciągi komunikacyjne nie przystosowane do szczególnych potrzeb osób niepełnosprawnych

Wymagania związane ze stanowiskiem pracy

n i e z b ę d n e
  • wykształcenie: wyższe magisterskie
  • doświadczenie zawodowe/staż pracy: 2 lata doświadczenia zawodowego w przygotowywaniu analiz społeczno-gospodarczych
  • pozostałe wymagania niezbędne:
    • znajomość problematyki związanej z rozwojem regionalnym, funduszami strukturalnymi UE,
    • umiejętność analitycznego myślenia,
    • umiejętność sporządzania tekstów analitycznych i raportów,
    • znajomość procedur związanych z monitorowaniem i ewaluacją strategii oraz programów rozwoju regionalnego współfinansowanych ze środków funduszy strukturalnych UE,
    • znajomość przepisów z zakresu finansów publicznych, funkcjonowania administracji rządowej i samorządowej,
    • wiedza w zakresie zarządzania projektami,
    • samodzielność i inicjatywa,
    • zorientowanie na osiąganie celów,
    • umiejętność pracy w zespole,
    • rzetelność i terminowość,
    • skuteczna komunikacja,
    • umiejętność obsługi komputera w zakresie programów: MS Office, Internet, poczta elektroniczna oraz programów do analizy statystycznej i graficznej prezentacji danych,
    • znajomość języka angielskiego na poziomie C1.
wymagania dodatkowe
  • wykształcenie kierunkowe w dziedzinie nauk społecznych bądź statystyki,
  • wiedza w zakresie wykorzystywania statystyki w badaniach społeczno-gospodarczych,
  • znajomość zasad funkcjonowania systemów statystyki publicznej, krajowej i europejskiej.

Źródło: Kancelaria Prezesa Rady Ministrów