Zobacz więcej ofert pracy

Starszy specjalista

Ministerstwo Rozwoju w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
2284 dni temu
poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 21085

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań
- wyjazdy służbowe (kilka razy w roku)
- obsługa klienta zewnętrznego i wewnętrznego w tym liczne kontakty bezpośrednie, telefoniczne, mailowe

Pracownikom oferujemy:
- trzynaste wynagrodzenie, bogaty pakiet szkoleń, staże eksperckie, refundacje nauki języka i studiów podyplomowych,
- pakiet socjalny: platforma Benefit, dofinansowanie wypoczynku, pożyczki pracownicze na preferencyjnych warunkach, sala ćwiczeń w budynku Ministerstwa,
- możliwość wykupienia ubezpieczenia zdrowotnego i polisy na życie w preferencyjnej cenie, możliwość dofinansowania kart sportowych (FitProfit),
- ruchomy system czasu pracy: rozpoczęcie pracy w godz. 7.30-9.00.

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:
- praca przy komputerze
- w biurze dostępnym dla osób niepełnosprawnych
- praca w kameralnych pokojach

Zakres zadań

  • Prowadzenie obsługi procesu przygotowywania dokumentów w ramach systemu realizacji projektów EFS (w tym: wytycznych, instrukcji, podręczników), w tym: • przygotowywanie projektów dokumentów w ramach systemu realizacji (wytyczne w zakresie kwalifikowalności dla programów finansowanych z EFS, zasady wdrażania instrumentów finansowych w ramach PO WER) • uzgadnianie i konsultowanie projektów dokumentów w ramach systemu realizacji • opiniowanie projektów dokumentów w ramach systemu realizacji
  • Prowadzenie postępowań administracyjnych i pozaadministracyjnych, w tym: • prowadzenie procedury odwoławczej • opracowywanie projektów decyzji, postanowień w postępowaniu administracyjnym • prowadzenie innych czynności w postępowaniu administracyjnym (w tym: prowadzenie postępowania wyjaśniającego, przygotowanie/ prowadzenie rozprawy administracyjnej, rozpatrywanie skarg i wniosków, wydawanie zaświadczeń)
  • Wdrażanie programu, w tym: • przygotowywanie interpretacji i stanowisk Ministerstwa oraz odpowiedzi na pytania w zakresie realizacji programu/ projektów (w tym: systemu instytucjonalnego, kwalifikowalności wydatków, kontroli, ocen oddziaływania na środowisko, pomocy publicznej etc. • przygotowywanie/ udział/ prowadzenie szkoleń/ grup roboczych/ spotkań konsultacyjnych/ Komitetów Monitorujących z zakresu realizacji programu • przygotowywanie i aktualizowanie dokumentów wdrożeniowych (w tym: wzorów umów, wzorów decyzji o dofinansowaniu, instrukcji wykonawczych, podręczników, wzorów sprawozdań, opisów systemu zarządzania/ wdrażania etc.)

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe magisterskie lub równoważne
doświadczenie zawodowe/staż pracy: 2 lata doświadczenia zawodowego w obszarze funduszy unijnych
  • znajomość ustawy Kodeks postępowania administracyjnego
  • znajomość ustawy o finansach publicznych
  • wiedza z zakresu wdrażania funduszy UE
  • znajomość ustawy o finansach publicznych w zakresie finansowania programów operacyjnych
  • znajomość języka angielskiego na poziomie B1
  • umiejętność obsługi MS Office: Word, Excel
  • organizacja pracy i orientacja na osiąganie celów, współpraca, komunikacja, rzetelność, myślenie analityczne
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe