Zobacz więcej ofert pracy

Dyrektor Departamentu Windykacji

Citi Handlowy
Warszawa
praca stacjonarna
2793 dni temu

Ogłoszenie numer: 1246728, z dnia 2016-08-29

Bank Handlowy w Warszawie SA to jedna z największych instytucji finansowych w Polsce, oferująca pod marką Citi Handlowy bogaty i nowoczesny asortyment produktów i usług bankowości korporacyjnej, inwestycyjnej i detalicznej. Bank Handlowy obsługuje  7,4 tys. klientów korporacyjnych i 770 tys. klientów indywidualnych poprzez nowoczesne kanały dystrybucji oraz sieć  60 oddziałów. W skład grupy kapitałowej Banku wchodzą takie podmioty jak: Dom Maklerski Banku Handlowego i Handlowy Leasing. Przynależność do Citigroup, największej na świecie instytucji finansowej, zapewnia klientom Banku Handlowego dostęp do usług finansowych w ponad 100 krajach.

Miejsce pracy: Warszawa

Nr Ref.: 16045391

Opis stanowiska

Departament Windykacji jest częścią obszaru operacji detalicznych w obrębie Sub-Sektora Operacji i Technologii w Banku Handlowym. Jednostka zarządza procesem windykacji produktów kredytowych na różnych etapach zaległości. Zespoły windykacyjne współpracują z różnymi jednostkami wewnątrz banku, w tym: Operacji, Ryzyka, Produktu, Technologii i poza nim np. z  kancelariami prawnymi.

Kluczowe zadania:

  • Zarządzanie procesem i strategią windykacji w sposób umożliwiający minimalizowanie strat kredytowych przy utrzymaniu optymalnego poziomu kosztów oraz efektywności
  • Wprowadzanie zmian w strategii departamentu windykacji w zgodzie z polityka zarządzania ryzykiem i polityką windykacyjną
  • Identyfikacja i prowadzenie kluczowych projektów i inicjatyw w Departamencie Windykacji
  • Zarządzanie budżetem jednostki
  • Zapewnienie optymalnego poziomu zatrudnienia w relacji do bieżących potrzeb biznesowych (w tym rekrutacja i selekcja, rozwój i motywowanie podległego zespołu)
  • Zapewnienie efektywnej struktury obszaru w odpowiedzi na bieżące i przyszłe wymagania otoczenia biznesowego
  • Utrzymanie optymalnie wysokich wskaźników ilościowych i jakościowych dla procesu windykacji;
  • Monitorowanie wydajności współpracy z zewnętrznymi dostawcami (agencjami windykacyjnymi, kancelariami prawnymi)
  • Nadzór nad procesem obsługi reklamacji związanych z procesem windykacji

Wymagania

  • Udokumentowane doświadczenie na stanowisku managerskim w obszarze windykacji
  • Doświadczenie w zarządzaniu złożonymi zespołami
  • Doświadczenie w zakresie  tworzenia długookresowych strategii oraz polityk w obszarze windykacji
  • Wysoki poziom orientacji biznesowej oraz umiejętność równoważenia wydajności i skuteczności operacyjnej dla potrzeb wspierania wzrostu biznesu
  • Zdolność do budowania i utrzymywania efektywnej sieci relacji biznesowych na poziomie różnych jednostek organizacyjnych i funkcji biznesowych
  • Biegła znajomość języka angielskiego
  • Wykształcenie wyższe ekonomiczne

Oferujemy

  • Możliwość pracy w stabilnej organizacji finansowej o międzynarodowym zasięgu
  • Współpraca z senior managementem w organizacji
  • Możliwość prowadzenia projektów  i realizacji zadań w środowisku międzynarodowym oraz we współpracy z różnymi obszarami biznesowymi
  • Szereg benefitów (opieka medyczna, karta multisport, dodatkowe ubezpieczenie na życie)
  • Możliwość rozwoju w strukturach Banku
  • Szkolenia (zarówno merytoryczne, jak i rozwijające kompetencje miękkie)