Zobacz więcej ofert pracy

Informatyk

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Bydgoszczy
Bydgoszcz
praca stacjonarna
2249 dni temu
Kujawsko-Pomorski Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Informatyk
Miejsce pracy: Bydgoszcz
Ogłoszenie o naborze Nr 20487

Warunki pracy

Obsługa klienta wewnętrznego, w tym liczne kontakty bezpośrednie, telefoniczne i mailowe. Na stanowisku nie występują czynniki szkodliwe dla zdrowia. Czas pracy przy monitorze ekranowym powyżej 4 godzin dziennie, przy naturalnym i sztucznym oświetleniu.
Siedziba Inspektoratu: budynek dwupiętrowy. Brak zainstalowanej windy i podjazdu dla osób niepełnosprawnych.
Stanowisko pracy wyposażone w komputer, urządzenia peryferyjne i telefon.

Zakres zadań

  • Administrowanie siecią teleinformatyczną
  • Prowadzenie bezpośredniego wsparcia użytkowników (help-desk) w zakresie eksploatacji systemów aplikacyjnych, stacji roboczych, urządzeń peryferyjnych
  • Tworzenie kopii bezpieczeństwa i archiwizowanie zbiorów danych
  • Prowadzenie i aktualizacja strony internetowej i BIP
  • Prowadzenie ewidencji zgłoszeń awarii sprzętu komputerowego i oprogramowania oraz dokonywanie oceny stopnia zużycia sprzętu komputerowego
  • Utrzymywanie rozwoju sieci komputerowej (LAN) oraz łączy transmisji danych (WLAN) oraz usuwanie drobnych awarii sieci i urządzeń komputerowych
  • Prowadzenie ewidencji sprzętu komputerowego i oprogramowania oraz poczty elektronicznej
  • Monitorowanie zmian w systemie w celu zapewnienia niezakłóconej pracy komputerów i oprogramowania

Wymagania niezbędne

wykształcenie: średnie informatyczne
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego
  • Umiejętność instalowania, obsługi i konfigurowania systemu Windows
  • Ogólna wiedza z zakresu działania systemu operacyjnego Linux, bardzo dobra znajomość architektury PC
  • Znajomość zagadnień związanych z bazami danych
  • Umiejętność instalacji i konfiguracji sprzętu komputerowego i urządzeń sieciowych sieci LAN, WLAN
  • Znajomość języka angielskiego w stopniu umożliwiającym czytanie dokumentacji technicznej
  • Komunikatywność i umiejętność przekazywania wiedzy
  • Dyspozycyjność
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Znajomość specjalistycznych programów komputerowych
  • Umiejętność pracy w zespole
  • Umiejętność działania w sytuacjach nieprzewidywalnych
  • Prawo jazdy kat. B