Praca.pl Praca Mazowieckie Warszawa Kierownik ds. Wydawniczych Warszawa
Kierownik Działu Wydawnictw i Zasobów Cyfrowych

Muzeum Historii Polski
Warszawa
praca stacjonarna
2283 dni temu

Ogłoszenie numer: 1898593, z dnia 2018-01-18

Muzeum Historii Polski w Warszawie poszukuje osoby na stanowisko:

Miejsce pracy: Warszawa

Nr Ref.: DWZC/1/2018/PR

Opis stanowiska

Charakterystyka stanowiska

Osoba na tym stanowisku będzie odpowiedzialna za organizację pracy Działu zajmującego się przygotowaniem, publikacją i promocją wydawnictw MHP oraz digitalizacją i udostępnianiem on-line zasobów cyfrowych Muzeum, jak również realizacją strategii cyfrowej Muzeum.

Kierownik Działu jest odpowiedzialny za organizację pracy podległych pracowników i współpracowników, koordynuje i czuwa nad realizacją zadań od strony merytorycznej, organizacyjnej, finansowej i administracyjnej. Współpracuje bezpośrednio z Dyrekcją Muzeum, prowadzi kontakty z zewnętrznymi partnerami projektów (instytucje i osoby fizyczne).

Stanowisko to wymaga znajomości procesu przygotowania i publikacji wydawnictw oraz doświadczenia w realizacji projektów cyfrowych. Od kierownika Działu wymagane są duże zdolności organizacyjne, odpowiedzialność, samodzielność, systematyczność, umiejętność pracy pod presją czasu i realizacji kilku projektów jednocześnie. Powinna być to osoba komunikatywna, otwarta na współpracę z podmiotami zewnętrznymi. Wskazane jest doświadczenie w realizacji projektów kulturalnych i muzealnych.

Zakres obowiązków

  • planowanie, budżetowanie i koordynacja zadań w zakresie przygotowania, publikacji i promocji wydawnictw
  • planowanie, budżetowanie i koordynacja zadań w zakresie zarządzania portalami informacyjno-popularyzacyjnymi MHP, udostępniania zasobów informacyjnych MHP na wolnych licencjach, digitalizacji i udostępniania on-line zasobów naukowych, kulturowych i edukacyjnych MHP, zarządzania bazami danych zawierającymi zbiory niematerialne
  • planowanie, budżetowanie i koordynacja zadań w zakresie wdrażania polityki otwartości prawnej i technologicznej MHP i realizacji strategii cyfrowej
  • odpowiedzialność za realizację zadań od strony merytorycznej, organizacyjnej, administracyjnej i finansowej
  • organizacja pracy podległych pracowników i współpracowników
  • prowadzenie kontaktów z partnerami zewnętrznymi w zakresie realizowanych zadań
  • współpraca przy innych działaniach podejmowanych przez MHP

Wymagania

  • wykształcenie wyższe (preferowane humanistyczne)
  • znajomość procesu przygotowania i publikacji wydawnictw
  • znajomość zagadnień dotyczących digitalizacji i udostępniania on-line zasobów cyfrowych
  • znajomość języków obcych (co najmniej bardzo dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie)
  • umiejętność planowania, budżetowania i koordynacji projektów
  • umiejętność pracy w zespole i kierowania zespołem
  • duże zdolności organizacyjne
  • samodzielność, systematyczność, rzetelność, punktualność, komunikatywność
  • umiejętność pracy pod presją czasu
  • umiejętność łączenia pracy przy kilku projektach równocześnie
  • otwartość na nowe wyzwania
  • wysoka kultura osobista
  • wysoka kultura językowa (język polski)
  • co najmniej podstawowa znajomość przepisów prawa i procedur dotyczących działań instytucji kultury
  • gotowość do podnoszenia swoich kwalifikacji

Pożądane doświadczenie

  • co najmniej roczne doświadczenie w pracy na stanowisku kierowniczym związanym z przygotowaniem i publikacją wydawnictw (wskazane doświadczenie pracy przy publikacjach o profilu humanistycznym)
  • doświadczenie w koordynacji i realizacji projektów cyfrowych
  • doświadczenie w planowaniu, budżetowaniu i koordynowaniu projektów kulturalnych i muzealnych
  • doświadczenie w pracy administracyjnej
  • doświadczenie w prowadzeniu i rozliczaniu dofinansowań

Oferujemy

  • zatrudnienie na umowę o pracę w pełnym wymiarze godzin
  • pracę w dynamicznie rozwijającej się instytucji kultury

Wymagane dokumenty

  • curriculum vitae
  • list motywacyjny
  • kopie dokumentów potwierdzających wykształcenie i staż
  • oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych zawartych w ofercie na potrzeby niezbędne do realizacji procesu rekrutacji – zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r. nr 101, poz. 926 z późn. zm.)