Praca.pl Praca Mazowieckie Warszawa Specjalista ds. Administracyjnych Warszawa
Specjalista w Wydziale Prezydialnym w Biurze Ministra

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
3412 dni temu

  • Ogłoszenie nr: 165197
  • Data ukazania się ogłoszenia: 09 grudnia 2014 r.

  • Dyrektor Generalny
  • poszukuje kandydatów na stanowisko:
  • specjalista
  • w Wydziale Prezydialnym w Biurze Ministra

Wymiar etatu: 1

  • Liczba stanowisk pracy: 1

Adres urzędu

    Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
    ul. Wspólna 30
    00-930 Warszawa

Miejsce wykonywania pracy:

  • Warszawa

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:

  • zapewnianie obsługi organizacyjnej i technicznej przedstawiciela Ministra w Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, w tym w zakresie problematyki Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 oraz Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, w celu realizacji zadań wynikających z obowiązków przedstawiciela MRiRW w Komisji,
  • prowadzenie spraw z zakresu konsultacji w ramach Zespołu ds. Obszarów Wiejskich, Wsi i Rolnictwa Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego oraz przekazywanie uwag i stanowisk pomiędzy stronami Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, w tym w zakresie problematyki PROW na lata 2007-2013 oraz PROW na lata 2014-2020, w celu usprawnienia procesu realizacji tych zadań,
  • prowadzenie spraw związanych z pozyskiwaniem i niezwłocznym przekazywaniem członkom Kierownictwa Ministerstwa informacji o terminach i porządkach obrad plenarnych Sejmu RP i Senatu RP, w tym m.in. z zakresu PROW na lata 2007-2013 oraz PROW na lata 2014-2020, a także zawiadamianie właściwych komórek organizacyjnych Ministerstwa o potrzebie przygotowania materiałów w danym zakresie,
  • ewidencjonowanie i przekazywanie Kierownictwu dezyderatów, opinii komisji sejmowych, interpelacji, zapytań, interwencji poselskich, oświadczeń i interwencji senatorów z określeniem terminu i sposobu udziel. odp., w tym dot. PROW 2007-13, 2014-20, monitorowanie terminowości udziel. odp.; prowadzenie zbioru kopii odp.; przekazywanie odp. na zapytania i interpelacje do Kancelarii Sejmu RP,
  • prowadzenie spraw związanych z organizowaniem posiedzeń Zespołu ds. Obszarów Wiejskich, Wsi i Rolnictwa Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego w celu usprawnienia pracy Zespołu.

Warunki pracy

  • Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań

  • - praca administracyjno-biurowa.
  • Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy

  • - użytkowanie sprzętu biurowego,
    - praca siedząca przed komputerem z monitorem ekranowym,
    - budynek Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie dostosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych poprzez zapewnienie odpowiedniej szerokości ciągów komunikacyjnych, odpowiedniej szerokości drzwi, braku progów na ciągach komunikacyjnych i do pomieszczeń biurowych, wyłożenie
    na ciągach komunikacyjnych wykładziny antypoślizgowej, dostosowanie toalet, platformy przyschodowe zamontowane są przy schodach wewnętrznych prowadzących z holu głównego na korytarze parteru,
    - budynek może stwarzać problemy dla osób niepełnosprawnych ruchowo, ze względu na korytarze dzielone drzwiami z samozamykaczami.
    Inne

Wymagania związane ze stanowiskiem pracy

n i e z b ę d n e
  • wykształcenie: wyższe
  • pozostałe wymagania niezbędne:
    • roczny staż pracy w administracji publicznej,
    • znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym,
    • znajomość aktów prawnych regulujących funkcjonowanie Sejmu, Senatu i administracji rządowej,
    • znajomość przepisów Kodeksu postępowania administracyjnego,
    • komunikatywność.
wymagania dodatkowe
  • znajomość zagadnień związanych z funduszami unijnymi (PROW 2007-2013 i nowa perspektywa 2014-2020),
  • znajomość przepisów dotyczących funkcjonowania służby cywilnej.

Źródło: Kancelaria Prezesa Rady Ministrów