Zobacz więcej ofert pracy

Specjalista

Urząd Regulacji Energetyki w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
2282 dni temu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Specjalista
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 20923

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań
Praca administracyjno-biurowa. Opracowywanie dokumentów, prace i czynności koncepcyjne
i biurowe. Użytkowanie sprzętu biurowego (komputer, drukarka, kserokopiarka, niszczarka dokumentów). Krajowe lub zagraniczne wyjazdy służbowe, częste reprezentowanie Urzędu na zewnątrz, zagrożenie korupcją.

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy
Obiekt przy Alejach Jerozolimskich 181 jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich. Szerokość głównych drzwi wejściowych do budynku, drzwi wewnętrznych, wind oraz ciągów komunikacyjnych jest dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych poruszających się przy użyciu wózka inwalidzkiego. Pomieszczenie higieniczno-sanitarne przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych znajduje się na parterze.
Pomieszczenia Urzędu zlokalizowane są na I, II, IV i V piętrze budynku.

Zakres zadań

  • prowadzenie czynności związanych z zastępstwem procesowym, w tym samodzielne przygotowywanie projektów odpowiedzi na odwołania, pozwy, skargi i wnioski,
  • przygotowywanie środków odwoławczych od orzeczeń sądowych w sprawach z zakresu właściwości Prezesa URE,
  • prowadzenie bieżącej analizy orzecznictwa sądowego w sprawach związanych z działalnością Urzędu mającej na celu ocenę spójności decyzji i postanowień wydawanych przez Prezesa URE z orzeczeniami sądowymi zapadłymi w sprawach z zakresu zadań Prezesa URE,
  • analizowanie i opiniowanie projektów umów cywilnoprawnych zawieranych przez URE,
  • udział w tworzeniu projektów wewnętrznych aktów prawnych, decyzji, zarządzeń, upoważnień, pełnomocnictw oraz opiniowanie projektów aktów prawnych z zakresu właściwości zespołu,
  • udział w przygotowywaniu propozycji rozstrzygnięć w ramach prowadzonych, przez inne stanowiska, postępowań administracyjnych,
  • udział w przygotowywaniu projektów opinii prawnych, wyjaśnień, informacji dotyczących stosowania i interpretacji prawa w obszarze właściwości Prezesa URE oraz Dyrektora Generalnego Urzędu,
  • udział w przygotowywaniu projektów opinii prawnych, wyjaśnień, informacji dotyczących stosowania prawa w celu obrony stanowiska zajętego przez Rząd RP w postępowaniach toczących się przed organami Unii Europejskiej.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe na kierunku prawo
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego powyżej 1 roku w obszarze energetycznym lub w obszarze obsługi prawnej
  • rozpoczęta lub ukończona aplikacja radcowska lub adwokacka
  • znajomość języka angielskiego lub języka niemieckiego lub języka francuskiego na poziomie komunikatywnym (B1)
  • dobra znajomość systemu prawnego, zarówno w aspekcie krajowym jak i unijnym
  • dobra znajomość przepisów z obszaru prawa energetycznego
  • dobra znajomość orzecznictwa z zakresu prawa energetycznego
  • dobra znajomość prawa gospodarczego, cywilnego, administracyjnego (materialnego i proceduralnego)
  • dobra znajomość przepisów z zakresu służby cywilnej, finansów publicznych, prawa zamówień publicznych
  • dobra znajomość specyfiki rynku paliw i energii
  • dobra umiejętność interpretacji przepisów prawa oraz stosowania prawa w praktyce
  • umiejętność rozwiązywania problemów
  • umiejętność argumentowania
  • umiejętność pracy w zespole
  • umiejętność pracy z trudnym klientem
  • umiejętność obsługi pakietu MS Office
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • znajomość języka angielskiego lub języka niemieckiego lub języka francuskiego na poziomie bardzo dobrym (B2)
  • doświadczenie zawodowe w obszarze postępowań administracyjnych
  • uprawnienia radcy prawnego lub adwokata