Zobacz więcej ofert pracy

Starszy komisarz skarbowy

Izba Administracji Skarbowej w Rzeszowie
Sanok
praca stacjonarna
2635 dni temu
Miejsce pracy: Sanok
Ogłoszenie o naborze Nr 7506

Warunki pracy

Praca o charakterze administracyjno – biurowym, stanowiska pracy zlokalizowane
w pokojach biurowych. Podstawowe wyposażenie stanowiska pracy to zestaw komputerowy
z oprogramowaniem. Większość czynności wykonywana jest w wymuszonej pozycji siedzącej – praca z dokumentami, obsługa monitora ekranowego powyżej 4 godzin na dobę. Praca wymagająca kontaktu z podatnikami.
Stanowisko pracy zlokalizowane w pomieszczeniu biurowym oświetlonym przez światło naturalne i sztuczne, wyposażone w zestaw komputerowy z monitorem ekranowym, meble biurowe oraz elektryczne urządzenia biurowe. Lokalizacja w jednym siedmiokondygnacyjnym budynku biurowym ( dźwig osobowy). Wejście do budynku nieprzystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, toaleta przystosowana dla osób niepełnosprawnych. Stanowisko pracy nie jest dostosowane do potrzeb osób niedowidzących, niewidomych, niesłyszących i głuchoniemych.

Zakres zadań

  • prowadzenie postępowań podatkowych dotyczących uproszczonych i ryczałtowych form opodatkowania celem opracowania projektów decyzji ustalających prawidłowy wymiar podatków,
  • prowadzenie postępowań podatkowych obejmujących ustalenie zobowiązania podatkowego celem opracowania projektów decyzji ustalających prawidłowy wymiar podatków,
  • prowadzenie postępowań podatkowych obejmujących określenie wysokości zaliczek na podatek, wysokości nadpłaty, wysokości straty poniesionej przez podatnika, kwoty zwrotu różnicy podatku, kwoty zwrotu podatku naliczonego lub różnicy podatku do przeniesienia na następny okres rozliczeniowy, celem opracowania projektów decyzji określających prawidłowy wymiar podatków,
  • prowadzenie postępowań z zakresu nieujawnionych źródeł przychodów celem opracowania projektów decyzji ustalających prawidłowy wymiar podatków,
  • udostępnianie informacji zawartych w aktach prowadzonych spraw celem realizacji uregulowań prawnych w tym zakresie,
  • ewidencjonowanie w systemach komputerowych prowadzonych spraw na zasadach określonych w zaleceniach, wytycznych oraz podręcznikach użytkownika danej aplikacji w celu zapewnienia rzetelności i poprawności baz danych urzędu.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
  • Bardzo dobra znajomość przepisów prawa podatkowego, w szczególności ustawy Ordynacja podatkowa, ustaw o podatku dochodowym, o podatku od towarów i usług, o podatku od spadków i darowizn oraz od czynności cywilnoprawnych. Umiejętność stosowania prawa w praktyce
  • Umiejętność obsługi komputerowych programów biurowych
  • Umiejętności interpersonalne: grzeczność i uprzejmość, łatwość komunikacji, tj. umiejętność przekazywania informacji w sposób jasny precyzyjny i zwięzły oraz umiejętność pracy w zespole, umiejętność argumentowania, tj. asertywność oraz umiejętność przekonywania
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe