Praca.pl Praca Mazowieckie Warszawa Specjalista ds. Administracyjnych Warszawa
Starszy specjalista w Wydziale ds. Międzynarodowych Procedur Ochrony Praw Człowieka w Departamencie Współpracy Międzynarodowej i Praw Człowieka

Ministerstwo Sprawiedliwości w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
3549 dni temu

  • Ogłoszenie nr: 161922
  • Data ukazania się ogłoszenia: 24 lipca 2014 r.

  • Dyrektor Generalny
  • poszukuje kandydatów na stanowisko:
  • starszy specjalista
  • w Wydziale ds. Międzynarodowych Procedur Ochrony Praw Człowieka w Departamencie Współpracy Międzynarodowej i Praw Człowieka

  • ogłoszenie o naborze w celu zastępstwa nieobecnego członka korpusu służby cywilnej

Wymiar etatu: 1

  • Liczba stanowisk pracy: 1

Adres urzędu

    Ministerstwo Sprawiedliwości
    Al. Ujazdowskie 11
    00-950 Warszawa

Miejsce wykonywania pracy:

  • Warszawa

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:

  • koordynacja współpracy Rządu z Europejskim Komitetem ds. Zapobiegania Torturom (CPT) poprzez m.in. przygotowywanie wizyt przedstawicieli CPT w Polsce oraz opracowywanie kompleksowego stanowiska Rządu do jego raportów,
  • opracowywanie sprawozdań rządowych dla ONZ z realizacji przez Polskę postanowień Konwencji przeciwko Torturom i koordynacja w tym zakresie przygotowania delegacji rządowej do obrony sprawozdań przed Komitetem ONZ przeciwko Torturom,
  • koordynacja opracowywanych przez Ministerstwo Sprawiedliwości wkładów do innych sprawozdań dla organów międzynarodowych z wykonywania przez Polskę umów międzynarodowych, w tym Konwencji ws. likwidacji wszelkich form dyskryminacji kobiet (CEDAW), udział w posiedzeniach organów międzynarodowych zajmujących się ochroną praw człowieka i reprezentowanie MS w zespołach międzyresortowych,
  • opracowywanie wkładów do instrukcji negocjacyjnych i opiniowanie projektów umów międzynarodowych z dziedziny ochrony praw człowieka, udzielanie odpowiedzi na kwestionariusze i pytania organizacji międzynarodowych dotyczące polskich regulacji prawnych oraz stopnia ich zgodności ze standardami międzynarodowymi,
  • opiniowanie projektów krajowych aktów prawnych pod kątem ich zgodności z zobowiązaniami międzynarodowymi Polski oraz sygnalizowanie kierunków zmian prawa krajowego wynikających z zobowiązań międzynarodowych,
  • przygotowywanie wniosków przewidzianych w ustawie o umowach międzynarodowych (m.in. wnioski o podpisanie umowy, ratyfikację, złożenie zastrzeżenia, sprzeciwu) w stosunku do umów dotyczących praw człowieka w dziedzinie wymiaru sprawiedliwości oraz opiniowanie takich wniosków przedstawianych przez inne resorty,
  • zapewnienie wykonania zobowiązań międzynarodowych Polski w zakresie rozpowszechniania informacji na temat ochrony praw człowieka oraz implementacji zobowiązań międzynarodowych Polski dotyczących praw człowieka – przygotowywanie publikacji książkowych oraz redagowanie strony internetowej MS w tym zakresie,
  • przygotowywanie materiałów merytorycznych dla kierownictwa resortu z zakresu praw człowieka, opracowywanie projektów przemówień i wystąpień prezentowanych na forum krajowym i międzynarodowym oraz projektów odpowiedzi na skargi i wnioski z zakresu przestrzegania praw człowieka kierowanych do Departamentu Współpracy Międzynarodowej i Praw Człowieka.

Warunki pracy

  • Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań

  • - praca z komputerem powyżej 4 godzin dziennie,
    - stres związany z reprezentowaniem urzędu na posiedzeniach międzyresortowych oraz na forum organizacji międzynarodowych.
  • Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy

  • budynek dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych,

Wymagania związane ze stanowiskiem pracy

n i e z b ę d n e
  • wykształcenie: wyższe prawnicze lub administracyjne lub w zakresie stosunków międzynarodowych
  • doświadczenie zawodowe/staż pracy: 1 rok doświadczenia zawodowego w pracy związanej z analizą i opracowywaniem dokumentów prawnych, przetwarzaniem i gromadzeniem danych lub w pracy w administracji publicznej lub w zakresie współpracy z organizacjami pozarządowymi
  • pozostałe wymagania niezbędne:
    • bardzo dobra znajomość języka angielskiego (w tym język prawniczy),
    • wiedza z zakresu praw człowieka i prawa międzynarodowego, w szczególności ONZ i Rady Europy,
    • umiejętność redagowania i dokonywania analiz dokumentów prawnych, syntetycznego formułowania stanowisk,
    • umiejętność pracy pod presją czasu,
    • umiejętność przetwarzania i opracowywania dużej ilości danych,
    • umiejętność właściwej organizacji pracy.
wymagania dodatkowe
  • studia podyplomowe z zakresu prawa międzynarodowego publicznego lub praw człowieka,
  • komunikatywna znajomość innego niż angielski języka roboczego ONZ lub Rady Europy,
  • wiedza z zakresu funkcjonowania organizacji międzynarodowych,
  • umiejętność zdobywania informacji i wyszukiwania źródeł.

Źródło: Kancelaria Prezesa Rady Ministrów