Zobacz więcej ofert pracy

Starszy specjalista

Główny Urząd Statystyczny w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
2282 dni temu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 21044

Warunki pracy

Praca administracyjno-biurowa.
Krajowe lub zagraniczne wyjazdy służbowe.
Częste reprezentowanie urzędu na zewnątrz.

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy
- Budynek Głównego Urzędu Statystycznego jest częściowo dostosowany dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Wejście główne do budynku jak również wejście od strony Centralnej Biblioteki Statystycznej jest dostosowane dla potrzeb osób niepełnosprawnych, brak progów utrudniających wjazd wózkiem, schody w holu głównym są wyposażone w ruchome platformy do transportu wózka, wewnątrz budynku zapewniona jest odpowiednia szerokość ciągów komunikacyjnych. Windy wyposażone są w informację głosową oraz oznakowanie dla osób niewidomych, natomiast nie są dostosowane do potrzeb osób poruszających się na wózkach inwalidzkich w zakresie usytuowania poręczy i tablicy przyzywowej. W budynku znajduje się 5 toalet przystosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych - jedna na poziomie parteru przy kiosku w holu głównym, po jednej na piętrze 1, 3, 5 w bloku A jedna na piętrze 6 w bloku B.
- Praca przy komputerze.

Zakres zadań

  • prowadzenie analiz dotyczących uwarunkowań migracji związanych z sytuacją na rynku pracy w kontekście potencjału migracyjnego i czynników wypychających oraz przyciągających migrantów, ze szczególnym uwzględnieniem wpływu imigrantów na polski rynek pracy w ujęciu regionalnym i lokalnym w celu rozszerzenia zakresu informacyjnego dla odbiorców danych o migracjach
  • współudział w opracowaniu nowych metod pomiaru rzeczywistych strumieni i zasobów migracyjnych jako komponentu nowej metody bilansu ludności uwzględniającej rzeczywiste (a nie meldunkowe) miejsce zamieszkania w celu zapewnienia wysokiej jakości danych na potrzeby krajowe i międzynarodowe
  • współudział w opracowaniu koncepcji badania cyrkulacyjności przemieszczeń ludności w celu uzyskania pełniejszej charakterystyki migracji
  • współudział w prowadzeniu prac metodologicznych dotyczących pozyskiwania danych z zakresu migracji zarobkowych – z rejestrów ludności oraz systemów informacyjnych w celu rozszerzenia zakresu gromadzonych w tym obszarze badawczym informacji
  • analiza wyników badań oraz ocena ich jakości w celu opracowania informacji wynikowych z zakresu migracji wewnętrznych i zagranicznych - na potrzeby publikacji i opracowań analitycznych zgodnie z Programem Badań Statystycznych Statystyki Publicznej na dany rok
  • współudział w przygotowywaniu publikacji analityczno-tabelarycznych dotyczących rozmiarów migracji wewnętrznych i zagranicznych oraz demograficzno-społecznych struktur migrantów (długo- i krótkookresowych) w celu zapewnienia dostępu do danych odbiorcom krajowym i zagranicznym,
  • współpraca z krajowymi i zagranicznymi instytucjami w celu współtworzenia krajowego i międzynarodowego systemu informacji statystycznej

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: 1 rok doświadczenia zawodowego
  • znajomość języka angielskiego na poziomie B2
  • znajomość ustawy o statystyce publicznej
  • znajomość ustawy o służbie cywilnej
  • umiejętność obsługi komputera (MS Office),
  • znajomość metod badań statystycznych
  • ogólna znajomość przepisów prawnych krajowych i międzynarodowych związanych z obszarem migracji wewnętrznych i zagranicznych
  • wykorzystywanie wiedzy i doskonalenie zawodowe
  • rzetelność
  • organizacja pracy i orientacja na osiąganie celów
  • komunikacja interpersonalna, komunikacja pisemna
  • współpraca
  • myślenie analityczne
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • znajomość języka angielskiego na poziomie C1
  • znajomość innego języka Unii Europejskiej lub spoza Unii Europejskiej na poziomie A2
  • umiejętność wykorzystania różnych źródeł danych oraz prowadzenia analiz