Zobacz więcej ofert pracy

French-Speaker

Grafton Recruitment Polska Sp. z o.o.
warmińsko-mazurskie, Relocation to: Łódź
praca stacjonarna
3210 dni temu

Grafton Recruitment jest częścią Grafton Employment Group, która działa w ramach stale rosnącej sieci biur na całym świecie. Jesteśmy jedną z wiodących firm rekrutacyjnych na terenie Europy, prężnie rozwijamy się na pozostałych kontynentach. Wśród naszych Klientów są najbardziej znane międzynarodowe oraz polskie firmy. Budujemy długotrwałe relacje z naszymi kandydatami i staramy się opierać współpracę na partnerskich kontaktach. Kandydaci mają możliwość współpracy z wyspecjalizowanym zespołem konsultantów pracujących dla wszystkich branż.

Miejsce pracy: Relocation to: Łódź

Nr Ref.: 9-26-32343/PC

Opis stanowiska:
Our client - international company located in the center of Lodz - is urgently seeking candidates with French and English to join Customer Service Department.

Man responsibilities:
- providing professional customer support (by phone, e-mail, chat) related to car rental;
- proactive sale of additional services (such as insurance);
- putting data into computer system;
Wymagania:
- very good French language skills (C1/C2);
- good English language skills (B1/B2);
- previous experience in customer service or sales would be an advantage;
- good interpersonal skills;
- availability for shift work (working hours:
Mon-Fri 8-22 and Sat-Sun 8-19)
Informacje dodatkowe:
Benefits:
- attractive salary;
- friendly atmosphere at work;
- flexible working hours;
- social benefits;
- possibility to gain professional experience;
- many opportunities for professional development;

Are you interested in this position? Please fill in the contact form or send us your CV both in English and Polish language with the ref. number in the subject of your application.
If you have had an interview in Grafton already, please contact your consultant directly via e-mail.