Praca.pl Praca Mazowieckie Warszawa Specjalista ds. Administracyjnych Warszawa
Główny specjalista w Departamencie Innowacji i Rozwoju

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
3295 dni temu

  • Ogłoszenie nr: 168634
  • Data ukazania się ogłoszenia: 10 kwietnia 2015 r.

  • Dyrektor Generalny
  • poszukuje kandydatów na stanowisko:
  • główny specjalista
  • w Departamencie Innowacji i Rozwoju

  • ogłoszenie o naborze w celu zastępstwa nieobecnego członka korpusu służby cywilnej

Wymiar etatu: 1

  • Liczba stanowisk pracy: 1

Adres urzędu

    ul. Wspólna 1/3; 00-529 Warszawa

Miejsce wykonywania pracy:

  • Warszawa

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:

  • branie udziału w pracach związanych z uczestnictwem MNiSW w grupach Komisji Europejskiej (UE): Grupa Robocza ds. Modernizacji Szkolnictwa Wyższego, Dyrektorzy Generalni ds. Szkolnictwa Wyższego, tj. przygotowywanie prezentacji, opracowań nt. systemu szkolnictwa wyższego, organizowanie wyjazdów zagranicznych przedstawicieli MNiSW na spotkania w/w gremiów oraz posiedzenia w Polsce,
  • branie udziału w przeglądach międzynarodowych związanych z wybranymi aspektami polityki szkolnictwa wyższego, tj. opiniowanie projektów dokumentów, przygotowywanie analiz, wkładów do raportów, kwestionariuszy organizacji międzynarodowych, materiałów dla kierownictwa resortu,
  • branie udziału w pracach związanych z członkostwem MNiSW w Radzie Zarządzającej programu OECD „Institutional Management in Higher Education” (IMHE), tj. opiniowanie projektów dokumentów, przygotowywanie prezentacji, organizowanie wyjazdów zagranicznych przedstawicieli MNiSW na spotkania Rady Zarządzającej IMHE,
  • współpraca z Fundacją Rozwoju Systemu Edukacji w ramach realizacji Programu Erasmus+ w zakresie tzw. wymiaru międzynarodowego, tj. mobilności z krajami partnerskimi,
  • branie udziału w pracach dotyczących szkolnictwa wyższego, związanych z realizacją inicjatywy UE - Partnerstwo Wschodnie - w ramach IV Platformy ds. Kontaktów Międzyludzkich, tj. opracowywanie stanowisk Polski do dokumentów dotyczących Partnerstwa Wschodniego, informacji nt. inicjatyw Polski w tym zakresie,
  • opiniowanie projektów dokumentów UE w zakresie szkolnictwa wyższego oraz przygotowywanie wkładów do projektów stanowisk Rządu RP.

Warunki pracy

  • Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań

  • praca administracyjno-biurowa, krajowe i zagraniczne wyjazdy służbowe, stres związany z reprezentowaniem urzędu na zewnątrz na forum międzynarodowym
  • Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy

  • obiekt dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych ruchowo, możliwość poruszania się po budynku: windy i drzwi odpowiedniej szerokości, toaleta dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych ruchowo, miejsce parkingowe dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych ruchowo, możliwość technicznego dostosowania stanowiska pracy (pokój, meble biurowe) do potrzeb osób niepełnosprawnych ruchowo.

Wymagania związane ze stanowiskiem pracy

n i e z b ę d n e
  • wykształcenie: wyższe magisterskie
  • doświadczenie zawodowe/staż pracy: 2 lata doświadczenia zawodowego w zakresie współpracy europejskiej w obszarze edukacji
  • pozostałe wymagania niezbędne:
    • poświadczenie bezpieczeństwa upoważniające do dostępu do informacji niejawnych oznaczonych klauzulą „poufne", poświadczenie bezpieczeństwa upoważniające do dostępu do informacji niejawnych oznaczonych klauzulą „Confidentiel UE/EU Confidential” albo zgoda na poddanie się poszerzonemu postępowaniu sprawdzającemu,
    • znajomość języka angielskiego na poziomie C1,
    • znajomość ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym, znajomość zasad funkcjonowania Unii Europejskiej,
    • umiejętność sprawnej organizacji pracy, umiejętność skutecznej komunikacji, umiejętność analizowania i argumentowania, umiejętność pracy pod presją czasu, umiejętność rozwiązywania problemów, umiejętność planowania,
    • umiejętność obsługi komputerowego pakietu biurowego (w szczególności edytor tekstu, arkusz kalkulacyjny, program do tworzenia prezentacji multimedialnych)
wymagania dodatkowe
  • wykształcenie wyższe magisterskie z zakresu prawa lub administracji lub europeistyki lub stosunków międzynarodowych lub ukończone studia podyplomowe z jednego z powyższych zakresów,
  • znajomość języka francuskiego na poziomie B1,
  • znajomość protokołu dyplomatycznego, znajomość przepisów prawa międzynarodowego publicznego w zakresie funkcjonowania organizacji międzynarodowych,
  • 6 miesięcy doświadczenia zawodowego w pracy w administracji publicznej lub doświadczenia zawodowego w obszarze szkolnictwa wyższego

Źródło: Kancelaria Prezesa Rady Ministrów