Praca.pl Praca Mazowieckie Warszawa Specjalista ds. Administracyjnych Warszawa
Główny specjalista w Wydziale Informatyki Biura Dyrektora Generalnego

Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
3276 dni temu

  • Ogłoszenie nr: 168810
  • Data ukazania się ogłoszenia: 17 kwietnia 2015 r.

  • Dyrektor Generalny
  • poszukuje kandydatów na stanowisko:
  • główny specjalista
  • do spraw administracji sieci
  • w Wydziale Informatyki Biura Dyrektora Generalnego

Wymiar etatu: 1

  • Liczba stanowisk pracy: 1

Adres urzędu

    Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji
    ul. Królewska 27
    00-060 Warszawa

Miejsce wykonywania pracy:

  • Warszawa

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:

  • budowa, rozwój i utrzymanie sieci teleinformatycznych Ministerstwa, koordynowanie i zarządzanie urządzeniami sieciowymi,
  • prowadzenie nadzoru nad bezpieczeństwem sieci teleinformatycznych,
  • projektowanie i wdrażanie nowych wewnętrznych usług teleinformatycznych w ramach Ministerstwa,
  • koordynacja działań administratorów systemów i sieci w celu uzyskania optymalnych rezultatów w środowisku złożonym z wielu systemów i aplikacji,
  • opracowywanie dokumentacji dot. bezpieczeństwa, analiz technicznych, na podstawie wytycznych UE i literatury fachowej (w tym anglojęzycznej) oraz opiniowanie i wnioskowanie w zakresie modernizacji i rozwoju systemów teleinformatycznych,
  • współpraca z podmiotami zewnętrznymi, w tym CERT, w celu zapewnienia wysokiego poziomu bezpieczeństwa sieci i systemów Ministerstwa,
  • współpraca z podmiotami zewnętrznymi w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego na systemy sieciowe i systemy bezpieczeństwa,
  • uczestnictwo w pracach komisji przetargowych dokonujących zakupów oprogramowania, sprzętu i usług na potrzeby Ministerstwa.

Warunki pracy

  • Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań

  • Nietypowe godziny pracy (w tym dyżury).
  • Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy

  • Budynek nie jest dostosowany do potrzeb osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.
    Inne

Wymagania związane ze stanowiskiem pracy

n i e z b ę d n e
  • wykształcenie: wyższe
  • doświadczenie zawodowe/staż pracy: 4 lata doświadczenia zawodowego na stanowisku związanym z obsługą informatyczną
  • pozostałe wymagania niezbędne:
    • ukończone szkolenie z zakresu administrowania sieciami teleinformatycznymi albo urządzeniami sieciowymi i infrastrukturą serwerową, poświadczone certyfikatem jak Cisco CCNA, VMware Certified Professional, Microsoft,
    • znajomość zagadnień związanych z sieciami LAN i WAN zbudowanymi w oparciu o produkty CISCO i Dell,
    • znajomość technologii Wi-Fi opartej o urządzenia CISCO,
    • znajomość środowiska VMware,
    • umiejętność konfiguracji usług sieciowych typu DNS, DHCP,
    • znajomość zagadnień z obszaru switching & routing,
    • znajomość zagadnień z zakresu bezpieczeństwa i ochrony sieci teleinformatycznych (FW, NGFW, IPS, Proxy),
    • umiejętność konfiguracji urządzeń typu firewall (Cisco ASA, ASA CX),
    • znajomość budowy i naprawy sprzętu teleinformatycznego w tym w szczególności sprzętu klasy Data Center,
    • znajomość zagadnień PKI,
    • znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym,
    • znajomość ustawy Prawo zamówień publicznych,
    • zdolność analizy i syntezy informacji,
    • umiejętność skutecznego komunikowania się,
    • umiejętność pracy w zespole.
wymagania dodatkowe
  • wykształcenie wyższe informatyczne lub w zakresie telekomunikacji,
  • doświadczenie zawodowe w administracji publicznej na stanowisku związanym z nadzorem lub administrowaniem systemami informatycznymi,
  • doświadczenie zawodowe w konfiguracji i administracji urządzeń sieciowych klasy enterprise firmy Cisco,
  • doświadczenie zawodowe w procesie zabezpieczania informacji, zbiorów/danych,
  • ukończone szkolenie z zakresu administrowania bezpieczeństwem informacji,
  • znajomość zasad administrowania i konfiguracji serwerów opartych na platformie Windows i Linux,
  • znajomość środowiska bazodanowego MS SQL,
  • znajomość środowiska MS Active Directory i Exchange.

Źródło: Kancelaria Prezesa Rady Ministrów