Praca.pl Praca Mazowieckie Warszawa Specjalista ds. Administracyjnych Warszawa
Główny specjalista w Wydziale Prawno-Legislacyjnym i Układów Zbiorowych Pracy w Departamencie Dialogu i Partnerstwa Społecznego

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
3171 dni temu

  • Ogłoszenie nr: 171851
  • Data ukazania się ogłoszenia: 01 sierpnia 2015 r.

  • Dyrektor Generalny
  • poszukuje kandydatek/kandydatów na stanowisko:
  • główny specjalista
  • do spraw legislacyjno-prawnych
  • w Wydziale Prawno-Legislacyjnym i Układów Zbiorowych Pracy w Departamencie Dialogu i Partnerstwa Społecznego

Wymiar etatu: 1

  • Liczba stanowisk pracy: 1

Adres urzędu

    ul. Nowogrodzka 1/3/5, 00-513 Warszawa

Miejsce wykonywania pracy:

  • Warszawa

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:

  • opracowywanie, opiniowanie i konsultowanie założeń i projektów aktów prawnych z obszaru zbiorowego prawa pracy, dialogu społecznego i wykonywania zawodu psychologa,
  • przygotowywanie projektów odpowiedzi na zapytania lub interpelacje posłów lub senatorów, wystąpienia Rzecznika Praw Obywatelskich, Praw Pacjenta, Praw Dziecka z zakresu zbiorowego prawa pracy, wykonywania zawodu psychologa oraz zagadnień dialogu społecznego oraz udzielanie wyjaśnień o charakterze interpretacyjnym w przedmiotowym zakresie osobom fizycznym, prawnym i partnerom społecznym,
  • sporządzanie opinii prawno-legislacyjnych w zakresie zbiorowego prawa pracy, dialogu społecznego i wykonywania zawodu psychologa,
  • uczestniczenie w konferencjach wewnętrznych, międzyresortowych lub konsultacjach publicznych oraz posiedzeniach Komisji Prawniczej, sejmowych i senackich lub zespołów opiniodawczo-doradczych dotyczących regulacji prawnych z zakresu zbiorowego prawa pracy, dialogu społecznego i wykonywania zawodu psychologa,
  • analizowanie zbiorowego prawa pracy, zagadnień dialogu społecznego oraz wykonywania zawodu psychologa pod kątem ich zgodności z aktami i standardami MOP, Rady Europy oraz prawem Unii Europejskiej.

Warunki pracy

  • Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań

  • Praca administracyjno-biurowa. Opracowywanie dokumentów, prace i czynności koncepcyjne i biurowe. Użytkowanie sprzętu biurowego (komputer, drukarka, kserokopiarka, niszczarka dokumentów). Częste reprezentowanie urzędu na zewnątrz. Zagrożenie korupcją.
  • Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy

  • Budynek przy ul. Nowogrodzkiej 1/3/5 jest dostępny i dostosowany dla potrzeb osób niepełnosprawnych.
    Wewnątrz zapewniona jest odpowiednia szerokość ciągów komunikacyjnych umożliwiająca poruszanie się osobom na wózku inwalidzkim, a także drzwi wewnętrzne o odpowiedniej szerokości. W budynku znajdują się trzy windy i jedna platforma transportowa, które umożliwiają wjazd osobie na wózku inwalidzkim oraz łazienki dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. W budynku nie występują uciążliwe, szkodliwe czy niebezpieczne warunki pracy.
    Inne

Wymagania związane ze stanowiskiem pracy

n i e z b ę d n e
  • wykształcenie: wyższe prawnicze
  • doświadczenie zawodowe/staż pracy: 3 lata doświadczenia zawodowego w administracji publicznej lub w podmiotach świadczących pomoc prawną lub w podmiotach prowadzących obsługę prawną,
  • pozostałe wymagania niezbędne:
    • komunikatywna znajomość języka angielskiego (co najmniej na poziomie B1),
    • znajomość przepisów z zakresu krajowego i zbiorowego prawa pracy,
    • znajomość technik legislacyjnych,
    • umiejętność stosowania prawa w praktyce,
    • wiedza z zakresu legislacji,
    • wiedza z zakresu wykonywania zawodu psychologa,
    • znajomość ustawy o służbie cywilnej,
    • znajomość przepisów Kodeksu postępowania administracyjnego,
    • znajomość ustawy o odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych,
    • umiejętność analizy i syntezy informacji,
    • komunikatywność,
    • znajomość obsługi komputera: MS Office.

Źródło: Kancelaria Prezesa Rady Ministrów