Zobacz więcej ofert pracy

Główny specjalista

Główny Urząd Miar w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
2628 dni temu
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 7792

Warunki pracy

Praca przy komputerze, administracyjno-biurowa. Czas pracy przy monitorze ekranowym powyżej 4 godz. dziennie, przy naturalnym i sztucznym oświetleniu. Na stanowisku nie występują czynniki szkodliwe dla zdrowia. W budynku znajduje się winda, są także łazienki dostosowane do osób poruszających się na wózku inwalidzkim.

Zakres zadań

  • Pozyskiwanie funduszy unijnych w oparciu o bieżącą analizę potrzeb finansowych w ramach realizowanych zadań oraz inicjowanie przedsięwzięć mających na celu otrzymywanie środków unijnych;
  • Rozliczanie funduszy unijnych i sporządzanie niezbędnych sprawozdań z realizacji projektów;
  • Koordynacja prac związanych z przygotowywaniem i składaniem wniosków aplikacyjnych we współpracy z komórkami organizacyjnymi instytucji;
  • Stałe monitorowanie dostępnych źródeł finansowania, aktualnych konkursów i zasad ubiegania się o fundusze unijne i inne fundusze pomocowe i rozwojowe;
  • Przeprowadzanie niezbędnych procedur związanych z podpisywaniem umów;
  • Bieżąca współpraca z instytucjami uczestniczącymi w systemie dofinansowania projektów, których beneficjentem jest lub może być GUM;
  • Monitoring i weryfikacja harmonogramów rzeczowo – finansowych projektów;
  • Rlanowanie i rekomendowanie rozwiązań organizacyjnych.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
  • Umiejętność pozyskiwania i rozliczania funduszy unijnych
  • Wiedza pozwalająca na realizację zadań związanych z pozyskiwaniem środków, realizację i obsługę projektów funduszowych
  • Umiejętność koordynacji i obsługi projektów funduszowych
  • Umiejętność opracowywania dokumentacji planistycznej dotyczącej realizacji i koordynacji projektów oraz opracowywania dokumentacji sprawozdawczo – finansowej projektów.
  • Dobra znajomość zasad funkcjonowania programów funduszowych, w tym m.in. przepisów prawa i procedur UE w tym obszarze
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Studia podyplomowe z zakresu funduszy europejskich, prawa zamówień publicznych, finansów publicznych.
  • Znajomość ustawy o zamówieniach publicznych i o finansach publicznych
  • Innowacyjność, kreatywność, umiejętność efektywnego zarządzania własną pracą
  • Komunikatywność, otwartość na zmiany, umiejętność budowania relacji, zarządzania relacjami z współpracownikami oraz dążenie do stałego doskonalenia zawodowego