Zobacz więcej ofert pracy

Główny specjalista

Główny Urząd Statystyczny w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
2601 dni temu
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 8746

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań
– Praca administracyjno-biurowa.

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy
– Budynek Głównego Urzędu Statystycznego jest częściowo dostosowany dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Wejście główne do budynku jak również wejście od strony Centralnej Biblioteki Statystycznej jest dostosowane dla potrzeb osób niepełnosprawnych, brak progów utrudniających wjazd wózkiem, schody w holu głównym są wyposażone w ruchome platformy do transportu wózka, wewnątrz budynku zapewniona jest odpowiednia szerokość ciągów komunikacyjnych. Windy wyposażone są w informację głosową oraz oznakowanie dla osób niewidomych, natomiast nie są dostosowane do potrzeb osób poruszających się na wózkach inwalidzkich w zakresie usytuowania poręczy i tablicy przyzywowej. W budynku znajduje się 5 toalet przystosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych - jedna na poziomie parteru przy kiosku w holu głównym, po jednej na piętrze 1, 3, 5 w bloku A, jedna na piętrze 6 w bloku B.
– Praca przy komputerze.

Zakres zadań

  • opracowywanie opisów zakresu merytorycznego koncepcji SMUP oraz ich syntezy w celu realizacji projektu pt. „System monitorowania usług publicznych – koncepcja SMUP”,
  • realizacja prac w zakresie opisów metodologicznych wskaźników pomiaru stanu, dostępności i jakości usług publicznych w celu realizacji projektu pt. „System monitorowania usług publicznych – koncepcja SMUP”,
  • realizacja prac w zakresie identyfikacji usług publicznych wchodzących m.in. w skład obszarów: podatki i opłaty lokalne, zarządzanie nieruchomościami, drogownictwo i transport, ochrona środowiska, inwestycje i budownictwo oraz geodezja i kartografia w celu realizacji projektu pt. „System monitorowania usług publicznych – koncepcja SMUP”.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe ekonomiczne lub geograficzne lub pokrewne
  • znajomość języka angielskiego na poziomie bardzo dobrym,
  • znajomość problematyki funkcjonowania samorządu terytorialnego oraz polityki regionalnej,
  • znajomość ustawy o statystyce publicznej,
  • znajomość ustawy o służbie cywilnej,
  • umiejętność obsługi komputera (MS Office),
  • wykorzystanie wiedzy i doskonalenie zawodowe,
  • rzetelność,
  • organizacja pracy i orientacja na osiąganie celów,
  • komunikacja interpersonalna i komunikacja pisemna,
  • współpraca,
  • kreatywność,
  • myślenie analityczne,
  • podejmowanie decyzji i odpowiedzialność.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • przeszkolenie z programu ArcGIS, SPSS,
  • znajomość języka niemieckiego na poziomie komunikatywnym,
  • posiadanie dorobku analityczno-badawczego udokumentowanego publikacjami w zakresie usług publicznych, rozwoju regionalnego, polityki przestrzennej lub dziedzin pokrewnych,
  • umiejętność opisu zjawisk i formułowania wniosków.