Zobacz więcej ofert pracy

Główny specjalista

Ministerstwo Cyfryzacji w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
2585 dni temu
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 9268

Warunki pracy

Nietypowe godziny pracy (w tym dyżury);
Zagrożenie korupcją;
Praca przy komputerze powyżej 4 godzin dziennie.

Budynek częściowo dostosowany do potrzeb osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Zakres zadań

  • budowanie, rozwój i utrzymanie systemów teleinformatycznych Ministerstwa oraz zarządzanie narzędziami informatycznymi;
  • nadzorowanie systemów sieciowych zabezpieczeń typu Firewall Ministerstwa i koordynacja działań związanych z analizą i reakcją na incydenty informatyczne;
  • projektowanie, utrzymanie i nadzór nad środowiskiem wirtualizacji serwerów (Vmware) Ministerstwa, oraz prowadzenie nadzoru nad ich bezpieczeństwem;
  • przygotowanie dokumentacji technicznej w tym procedur i polityk bezpieczeństwa dla systemów teleinformatycznych administrowanych przez WI;
  • opracowywanie dokumentacji dot. bezpieczeństwa, analiz technicznych, wycen finansowych na podstawie literatury fachowej (w tym anglojęzycznej) oraz opiniowanie i wnioskowanie w zakresie modernizacji i rozwoju systemów teleinformatycznych;
  • współpraca z podmiotami zewnętrznymi, w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego oraz utrzymania systemów sieciowych i narzędzi informatycznych;
  • udział w pracach komisji przetargowych dokonujących zakupów oprogramowania, sprzętu i usług na potrzeby Ministerstwa.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
  • znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym;
  • znajomość sprzętu i zagadnień dotyczących systemów teleinformatycznych;
  • znajomość zasad administrowania i konfiguracji serwerów opartych na platformie Windows Server i Linux;
  • znajomość technologii VMware;
  • wiedza z zakresu ochrony i zabezpieczenia systemów teleinformatycznych;
  • znajomość budowy i naprawy sprzętu teleinformatycznego;
  • umiejętność konfigurowania urządzeń typu firewall;
  • zdolność analizy i syntezy informacji;
  • umiejętność skutecznego komunikowania się;
  • umiejętność organizacji pracy własnej;
  • umiejętność współpracy w zespole;
  • poświadczenie bezpieczeństwa uprawniające do dostępu do informacji niejawnych oznaczonych klauzulą „tajne” lub zgoda na poddanie się procedurze sprawdzającej.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • doświadczenie zawodowe w procesie zabezpieczania informacji, zbiorów/danych;
  • szkolenia w zakresie urządzeń sieciowych;
  • szkolenia w zakresie obsługi technologii wirtualizacji;
  • znajomość zasad administrowania systemem elektronicznego obiegu dokumentów.