Zobacz więcej ofert pracy

Główny specjalista

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
2568 dni temu
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 9633

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:
Praca administracyjno-biurowa. Opracowywanie dokumentów, prace i czynności koncepcyjne i biurowe. Użytkowanie sprzętu biurowego (komputer, drukarka, kserokopiarka, niszczarka dokumentów). Praca w szczególnie trudnych warunkach środowiskowych. Nietypowe godziny pracy.

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:
Budynek przy ul. Brackiej 4 jest niedostosowany dla potrzeb osób niepełnosprawnych.
Z uwagi na konstrukcję budynku utrudnione jest poruszanie się w nim osób niepełnosprawnych. W budynku brak jest windy umożliwiającej wjazd osobie na wózku inwalidzkim oraz łazienki dostosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych.
W budynku nie występują uciążliwe, szkodliwe czy niebezpieczne warunki pracy.

Zakres zadań

  • administrowanie środowiskiem bazodanowym, w tym: instalowanie systemów bazodanowych i baz danych, zapewnienie dostępu do baz danych zgodnie z przyjętą polityką bezpieczeństwa, zarządzanie kontami oraz uprawnieniami użytkowników, wykonywanie kopii bezpieczeństwa baz danych oraz przywracanie bazy danych po awarii, monitorowanie realizacji zapytań do baz danych oraz wykorzystania zasobów przez systemy bazodanowe, aktualizowanie bazy danych, zarządzanie stanem wykorzystywanych licencji środowiska bazodanowego,
  • współpraca z przedstawicielami podmiotów świadczących usługi na rzecz Ministerstwa w zakresie projektowania, wdrożenia i optymalizacji baz danych, w tym zmiany konfiguracji baz danych oraz zapytań do baz danych,
  • definiowanie polityk bezpieczeństwa w obszarze bazodanowym, opracowywanie procedur i instrukcji oraz szacowanie ryzyk związanych z działaniem środowiska bazodanowego,
  • koordynowanie procesu wdrażania rozwiązań IT w obszarze środowiska bazodanowego w centralnym środowisku przetwarzania danych MRPiPS oraz udział w resortowych, międzyresortowych i europejskich spotkaniach uzgodnieniowych,
  • wspieranie administratorów aplikacji/systemów w zakresie wdrażanych w centralnym środowisku przetwarzania danych MRPiPS rezultatów projektów teleinformatycznych Ministerstwa.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe magisterskie z obszaru nauk ścisłych lub z obszaru nauk technicznych
  • Komunikatywna znajomość j. angielskiego - co najmniej na poziomie B1 (w tym: umiejętność czytania i rozumienia dokumentacji technicznej z zakresu IT)
  • Znajomość zasad administrowania bazami danych
  • Znajomość bazy danych Oracle
  • Znajomość języka zapytań SQL
  • Znajomość zagadnień z obszaru bezpieczeństwa systemów IT
  • Znajomość przepisów prawa z zakresu informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne
  • Znajomość ustawy o ochronie danych osobowych
  • Komunikatywność
  • Umiejętność obsługi komputera: MS Office
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe