Zobacz więcej ofert pracy

Główny specjalista

Ministerstwo Rozwoju w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
2497 dni temu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 11817

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań

 praca nad złożonymi sprawami,
 liczne kontakty zewnętrzne i wewnętrzne: bezpośrednie, telefoniczne, mailowe,
 stres związany z pracą pod presją czasu,

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy

 węzeł sanitarny przystosowany dla osób niepełnosprawnych na każdym piętrze,
 winda dostosowana do szczególnych potrzeb osób niepełnosprawnych,
 wejście główne od strony ul. Wspólnej przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych,
 wejście do obiektu od strony ul. Żurawiej przystosowane za pomocą platformy przyschodowej,
 sale konferencyjne na V piętrze dostępne za pomocą schodołazu,
 ciągi komunikacyjne przystosowane do szczególnych potrzeb osób niepełnosprawnych,
 praca w pokoju wieloosobowym,
 praca przy komputerze,
 praca z bazami danych/programami specjalistycznymi.

Zakres zadań

  •  samodzielne opiniowanie, przygotowywanie i aktualizowanie dokumentów wdrożeniowych (w tym: wzorów umów, wzorów decyzji o dofinansowaniu, instrukcji wykonawczych, podręczników, wzorów sprawozdań, opisów systemu zarządzania/ wdrażania etc.) w zakresie zarządzania finansowego i certyfikacji wydatków;
  •  samodzielne prowadzenie postępowań administracyjnych (w tym: opracowywanie projektów decyzji i innych rozstrzygnięć oraz pism w trakcie postępowań; rozpatrywanie zażaleń i odwołań w postępowaniu administracyjnym; prowadzenie postępowań egzekucyjnych w administracji; prowadzenie postępowań związanych z udzieleniem informacji publicznej; przyjmowanie interesantów (stron postępowań i udzielanie informacji));
  •  samodzielne wykonywanie zastępstwa procesowego (udział w rozprawach przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym i Naczelnym Sądem Administracyjnym);
  • – samodzielne przeprowadzanie kontroli/ wizyt monitoringowych/ wizji lokalnych, (w tym: monitorowanie wdrożenia zaleceń pokontrolnych/ rekomendacji, przeprowadzanie kontroli systemowych/ kontroli projektów/ resortowych lub innych kontroli, przeprowadzanie kontroli w instytucjach zarządzających lub instytucjach im podległych oraz w instytucjach pośredniczących w certyfikacji, przygotowywanie analiz i zestawień w zakresie realizowanych zadań kontrolnych, przygotowywanie kontroli (w szczególności: przygotowywanie dokumentacji, analizowanie niezbędnych materiałów, przeprowadzanie analizy ryzyka/ wybór próby do kontroli), rozpatrywanie zastrzeżeń do projektów wystąpień pokontrolnych, sporządzanie sprawozdań/ informacji pokontrolnych/ projektów wystąpień pokontrolnych z przeprowadzonych kontroli, sporządzanie zaleceń pokontrolnych/ rekomendacji/ propozycji działań naprawczych);
  • – samodzielne prowadzenie analiz (analizowanie zgromadzonych danych i wnioskowanie na ich podstawie, formułowanie raportów/ rekomendacji/ informacji, aktualizowanie danych, identyfikowanie zagrożeń, problemów);
  • – samodzielne prowadzenie spraw związanych z certyfikacją wydatków w ramach POIR (w tym: analizowanie i wprowadzanie danych dotyczących wydatków do systemu informatycznego, weryfikowanie wniosków/ raportów/ poświadczeń/ deklaracji, przygotowywanie poświadczeń/ deklaracji raportów/ wniosków)

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe magisterskie lub równoważne,
doświadczenie zawodowe/staż pracy: 3 lata doświadczenia zawodowego w obszarze funduszy unijnych lub w obszarze realizacji projektów finansowanych w ramach środków UE lub na stanowiskach związanych z obsługą prawną instytucji lub podmiotów
  •  znajomość języka angielskiego na poziomie B2,
  •  znajomość ustawy o finansach publicznych
  •  znajomość ustawy Kodeks postępowania administracyjnego
  •  wiedza z zakresu wdrażania funduszy UE w szczególności POIG i POIR,
  •  rzetelność,
  •  organizacja pracy i orientacja na osiąganie celów,
  •  współpraca,
  •  komunikacja,
  •  myślenie analityczne,
  •  wystąpienia publiczne,
  •  umiejętność obsługi MS Office: Word, Excel.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe