Zobacz więcej ofert pracy

Główny specjalista

Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
2425 dni temu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 14382

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań

– nietypowe godziny pracy (w tym dyżury)

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy

– wejście do budynku „A” i „D” przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych,
– węzeł sanitarny, szerokość drzwi i ciągi komunikacyjne, platformy podjazdowe na schodach oraz windy przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych,
– mogą pojawić się trudności lub możliwa pomoc osób trzecich dla osób z niepełnosprawnością narządu ruchu.

Zakres zadań

  • realizacja obowiązków informacyjnych Ministra, w tym obsługa interpelacji i zapytań poselskich, oświadczeń senatorów, odpowiedzi na wystąpienia (dezaprobaty, opinie) komisji sejmowych i senackich oraz innych naczelnych i centralnych organów administracji rządowej
  • prowadzenie obsługi procesu legislacyjnego w tym przede wszystkim koordynowanie udziału przedstawicieli Ministra w pracach nad projektami aktów normatywnych oraz innych dokumentów rządowych
  • prowadzenie obsługi procesu legislacyjnego w zakresie konsultacji wewnątrzresortowych w Ministerstwie, w tym uzgadnianie i konsultowanie projektów aktów normatywnych lub założeń do projektów aktów normatywnych oraz innych dokumentów rządowych z właściwymi komórkami organizacyjnymi Ministerstwa, organami i instytucjami
  • obsługiwanie korespondencji i dokumentacji w obszarze zadań wykonywanych przez członków Kierownictwa MGMiŻŚ

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe magisterskie preferowane na kierunku prawo lub administracja lub politologia
doświadczenie zawodowe/staż pracy: 3 lata doświadczenia zawodowego w realizacji zadań związanych z obsługą spraw prawno-organizacyjnych
  • znajomość procesu legislacyjnego
  • znajomość Regulaminu Sejmu RP, Senatu RP
  • znajomość ustawy o wykonywaniu mandatu posła i senatora
  • znajomość ustawy o współpracy Rady Ministrów z Sejmem i Senatem w sprawach związanych z członkostwem Polski w UE
  • znajomość kodeksu postępowania administracyjnego
  • znajomość ustawy o ochronie danych osobowych
  • umiejętność posługiwania się narzędziami informatycznymi (w szczególności MS Word)
  • organizacja pracy własnej i orientacja na osiąganie celów
  • radzenie sobie w sytuacjach kryzysowych
  • współpraca
  • otwartość na zmiany
  • komunikacja
  • myślenie analityczne
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe