Zobacz więcej ofert pracy

Główny specjalista

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
2288 dni temu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 20861

Warunki pracy

Praca 5 dni w tygodniu po 8 godzin dziennie
Praca na 6 piętrze
Budynek dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych (winda, podjazd, schodołaz, toaleta)

Zakres zadań

  • Opracowywanie projektów założeń do projektów aktów prawnych oraz projektów aktów prawnych z zakresu prawa konsumenckiego
  • Udział w procesach legislacyjnych dotyczących prawa konsumenckiego na szczeblu krajowym (m.in. udział w uzgodnieniach międzyresortowych, pracach podkomisji i komisji parlamentarnych) i Unii Europejskiej (m.in. udział w pracach grup roboczych Komisji Europejskiej, Rady UE) oraz nadzór prac legislacyjnych nad poszczególnymi projektami
  • Opracowywanie analiz, opinii i stanowisk Rządu RP dotyczących zagadnień związanych z harmonizacją ustawodawstwa polskiego do prawa europejskiego i orzecznictwa Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej; monitorowanie, gromadzenie i analiza aktualnego orzecznictwa krajowego i UE z zakresu prawa konsumenckiego
  • Sporządzanie opinii i analiz dotyczących szeroko pojętej polityki konsumenckiej, w szczególności dotyczących rozwiązań o charakterze systemowym w celu realizacji zadań związanych z publicznoprawną ochroną konsumentów w zakresie należącym do właściwości Prezesa UOKiK
  • Udział w opracowywaniu projektów rządowej polityki konsumenckiej i projektów sprawozdań z jej wykonania
  • Współpraca z organizacjami konsumenckimi, organizacjami przedsiębiorców, organami administracji i innymi podmiotami oraz organami państw członkowskich UE w szeroko pojętych inicjatywach związanych z legislacją w celu realizacji zadań związanych z publicznoprawną ochroną konsumentów w zakresie należącym do właściwości Prezesa UOKiK
  • Przygotowywanie projektów odpowiedzi na wpływające do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów pisma innych organów, przedsiębiorców i konsumentów w zakresie interpretacji przepisów prawa konsumenckiego oraz przedstawianie opinii prawnych w celu realizacji zadań związanych z publicznoprawną ochroną konsumentów w zakresie należącym do właściwości Prezesa UOKiK
  • Kontakt z mediami w celu udzielania informacji o realizowanych zadaniach związanych z publicznoprawną ochroną konsumentów w zakresie spraw należących do właściwości Prezesa UOKiK

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe prawnicze
doświadczenie zawodowe/staż pracy: 4 lata doświadczenia zawodowego w pracy na stanowisku związanym z opracowywaniem aktów prawnych
  • Wiedza specjalistyczna i umiejętność jej praktycznego wykorzystania w zakresie znajomości prawa konsumenckiego
  • Posiadanie kompetencji: rzetelność i terminowość
  • Posiadanie kompetencji: zorientowanie na osiąganie celów
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie B2
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Aplikacja legislacyjna
  • Posiadanie kompetencji: kreatywność
  • Posiadanie kompetencji: umiejętność myślenia analitycznego
  • Posiadanie kompetencji: podejmowanie decyzji i odpowiedzialność
  • Posiadanie kompetencji: skuteczna komunikacja