Zobacz więcej ofert pracy
Praca.pl Praca Dolnośląskie Góra Poborca Podatkowy Góra
Inspektor Wieloosobowe Stanowisko Pracy Rachunkowości Podatkowej, Rachunkowości Budżetowej, Spraw Wierzycielskich

Urząd Skarbowy w Górze
Góra
praca stacjonarna
3472 dni temu

  • Ogłoszenie nr: 163744
  • Data ukazania się ogłoszenia: 15 października 2014 r.

  • Naczelnik
  • poszukuje kandydatów na stanowisko:
  • inspektor
  • do spraw Wierzycielskich
  • Wieloosobowe Stanowisko Pracy Rachunkowości Podatkowej, Rachunkowości Budżetowej, Spraw Wierzycielskich

  • W miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w urzędzie, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, wynosi co najmniej 6%.

  • ogłoszenie o naborze w celu zastępstwa nieobecnego członka korpusu służby cywilnej

Wymiar etatu: 1

  • Liczba stanowisk pracy: 1

Adres urzędu

    ul. Poznańska 4
    56-200 Góra

Miejsce wykonywania pracy:

  • Góra

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:

  • wykonywnie czynności poprzedzających wszczęcie postępowania egzekucyjnego w celu dobrowolnego wykonania przez podatników, płatników i inkasentów zobowiązań podatkowych,
  • wykonywanie zadań wierzyciela w ramach postępowania zabezpieczającego i egzekucyjnego, w tym egzekucji sądowej po zbiegu egzekucji w celu skutecznego odzyskania zaległości podatkowych,
  • poszukiwanie majątku zobowiązanego w celu prowadzenia skutecznej egzekucji,
  • dokonywanie wpisów zastawu skarbowego w celu zabezpieczenia wykonania zobowiązań podatkowych,
  • ocena i analiza ryzyka dotycząca braku wykonania zobowiązń podatkowych w wyniku ich przedawnienia w celu zapobiegania temu zjawisku,
  • prowadzenie spraw w zakresie ulg w spłacie zobowiązań podatkowych oraz innych ulg przewidzianych przepisami prawa,
  • orzekanie o zabezpieczeniu wykonania zobowiązań podatkowych, przeniesienia własności rzeczy i praw majątkowych na rzecz Skarbu Państwa,
  • nadawanie dezyzjom rygoru natychmiastowej wykonalności,

Warunki pracy

  • Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań

  • - praca siedząca przy komputerze powyżej 4
    godzin na dobę,
    - praca z klientem, niejednokrotnie trudnym
    klientem,
    - czas pracy zgodnie z przepisami ustawy o
    służbie cywilnej,
    - wyjazdy służbowe na szkolenia
  • Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy

  • -stanowisko pracy mieści się w wieloosobowym pokoju na pierwszym piętrze,
    - stanowisko pracy jest typowym stanowiskiem biurowym wyposażonym w komputer z monitorem,
    - istnieją bariery architektoniczne utrudniające dostęp do budynku, pomieszczeń biurowych i sanitarnych- budynek nie posiada windy i podjazdu dla osób niepełnosprawnych. Pomieszczenie sanitarne na I piętrze również nie jest dostosowane dla osób niepełnosprawnych.
    Inne

Wymagania związane ze stanowiskiem pracy

n i e z b ę d n e
  • wykształcenie: średnie ekonomiczne, administracyjne
  • doświadczenie zawodowe/staż pracy: 2 lata stażu pracy
wymagania dodatkowe
  • wykształcenie wyższe ekonomiczne, prawnicze,administracyjne,
  • podyplomowe studia podatkowe,
  • umiejętność obsługi aplikacji biurowych( edytora tekstu, arkusza kalkulacyjnego),
  • mile widzana znajomość programów komputerowych POLTAX, POLTAX 2B, WHTAX, Analizator
  • 1 rok doświadczenia zawodowego w organach podatkowych

Źródło: Kancelaria Prezesa Rady Ministrów