Zobacz więcej ofert pracy

Inspektor

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
2346 dni temu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Inspektor
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 18344

Warunki pracy

Ministerstwo zajmuje trzy budynki „A”, „B” i „C” o następujących uwarunkowaniach technicznych:
• węzeł sanitarny przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych w budynku ”B” (parter) oraz w budynku „A” (dostęp przy pomocy osób trzecich)
• wejście do budynku „A” i „B” przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych
• szerokość drzwi i ciągi komunikacyjne w budynkach „A”, „B” i „C” przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych
• winda w budynku „A”, „B” i „C” dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych
• brak podjazdu dla osób niepełnosprawnych na wysoki parter w budynku A, na którym usytuowana jest jedna z sal konferencyjnych.
Inne warunki, dotyczące charakteru stanowiska pracy:
• praca przy komputerze oraz/lub przy użyciu urządzeń biurowych: fax, ksero, skaner

Zakres zadań

  • Administrowanie i monitorowanie poprawnego działanie sieci komputerowej, w tym m.in.: serwisowanie i wykonywanie bieżącego dostosowania konfiguracji kontrolerów domeny oraz pozostałych serwerów domenowych oraz podstawowych usług sieciowych, zapewniając stały i bezpieczny dostęp do podstawowych usług sieciowych przy współpracy z zespołem administratorów; instalowanie oprogramowania systemowego i użytkowego umożliwiającego pracę oraz kontrolę systemów serwerowych pracujących w środowisku wirtualnym Vmware
  • Administrowanie i monitorowanie poprawnego działania systemów bezpieczeństwa teleinformatycznego w tym m.in.: serwisowanie i wykonywanie bieżących dostosowań konfiguracji systemu kopii bezpieczeństwa zainstalowanego na wszystkich wykorzystywanych w Ministerstwie systemach operacyjnych, bazodanowych, narzędziowych i aplikacyjnych
  • Administrowanie i monitorowanie poprawnego działania serwerów pocztowych MS Exchange w tym m.in.: administrowanie systemami operacyjnymi serwerów pocztowych, dokonywanie niezbędnych rekonfiguracji systemów operacyjnych oraz aplikacji
  • Administrowanie i monitorowanie poprawnego działanie aplikacji użytkowych, w tym m.in.: administrowanie aplikacjami użytkowymi wykorzystywanymi w Ministerstwie; dokonywanie niezbędnych rekonfiguracji systemów operacyjnych oraz aplikacji
  • Uczestniczenie w pracach wdrożeniowych systemów teleinformatycznych i modernizacji istniejących, zapewniając prawidłową i skuteczną realizacje wdrożenia nowych rozwiązań i usług teleinformatycznych
  • Udział w pracach komisji przetargowych w zakresie postępowań o udzielenie zamówień publicznych
  • Testowanie użytkowanego oprogramowania oraz jego aktualizacji w celu zapewnienia jego bezawaryjnego działania w ramach wszystkich systemów teleinformatycznych Ministerstwa

Wymagania niezbędne

wykształcenie: średnie
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym (tj. w stopniu umożliwiającym wykonywanie zadań)
  • Znajomość systemów operacyjnych
  • Znajomość zasad funkcjonowania sieci
  • Znajomość problematyki bezpieczeństwa informacji w systemach IT
  • Umiejętność organizacji pracy i zorientowanie na osiąganie celów
  • Skuteczna komunikacja
  • Posiadanie ważnego poświadczenia bezpieczeństwa dostępu do informacji niejawnych lub zgoda na poddanie się postępowaniu sprawdzającemu, zgodnie z ustawą o ochronie informacji niejawnych
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe