Najnowsze oferty pracy

  • Programista aplikacji mobilnych .NET MAUI

    Mergesoft sp. z o.o.   Poznań    praca hybrydowa / stacjonarna
    specjalista (mid)  umowa o pracę  pełny etat   9 000 - 14 000 zł brutto/mies.  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    1 dni
    Zakres obowiązków: opracowywanie i implementacja logiki aplikacji mobilnych w zakresie odbierania i prezentowania danych oraz obsługi formularzy wprowadzania i edycji danych, implementacja widoków biznesowych aplikacji mobilnych zgodnie z dostarczonymi projektami graficznymi, implementacja...
Zobacz więcej ofert pracy

iOS Developer

intive
Kraków
praca stacjonarna
2418 dni temu
LOCATION: Kraków

At intive we believe that emerging digital technologies make life easier. Therefore with more than 1000 people on board we are helping forward-thinking enterprises to design and build smart applications, software solutions and turn ideas into digital reality all around the world.

To achieve best results we are constantly challenging assumptions and establish approaches following our company motto - never settle.

Ref. No.: iOS/DEV/Kra/0817/PR
You will be a good match if you are/ have:
  • At least 3 years of experience in development of iOS application
  • Knowledge of Objective C
  • Knowledge of CocoaPods
  • Knowledge of TeamCity
  • Knowledge of Git
  • Knowledge of unit testing
  • Knowledge of design patterns and OOD
  • Aware of best practices for iOS software engineering
  • A team player
  • Strongly focused on searching for solutions
  • Curious and ready to learn new things

You get extra points for:
  • Experience in Scrum
  • Other mobile platform experience

As a part of our team, you will be responsible for:
  • Developing iOS applications
  • Co-operating with all team members: managers, analysts and testers
  • Creating technical documentation