• Młodszy Specjalista / Młodsza Specjalistka ds. Obsługi Stron Internetowych

    Medicover Sp. z o.o.   Warszawa, Al. Jerozolimskie 96    praca hybrydowa
    specjalista (mid)  umowa o pracę / zlecenie
    2 dni
    Osoba na tym stanowisku będzie odpowiedzialna za: Wsparcie zespołu w utrzymaniu i rozwoju stron internetowych w oparciu o HTML, CSS w platformach Wordpress, Edito itp; Obsługa wizytówek Centrów Medycznych w Google My Business i odpowiadanie na opinie klientów; Analiza statystyk i wyników...
Zobacz więcej ofert pracy
Praca.pl Praca Dolnośląskie Wrocław Webmaster Wrocław
Junior Web Designer with English and GER/DUT/FRE/SPA/RUS

Grafton Recruitment Polska Sp. z o.o.
Wrocław
praca stacjonarna
3424 dni temu

Grafton Recruitment jest częścią Grafton Employment Group, która działa w ramach stale rosnącej sieci biur na całym świecie. Jesteśmy jedną z wiodących firm rekrutacyjnych na terenie Europy, prężnie rozwijamy się na pozostałych kontynentach. Wśród naszych Klientów są najbardziej znane międzynarodowe oraz polskie firmy. Budujemy długotrwałe relacje z naszymi kandydatami i staramy się opierać współpracę na partnerskich kontaktach. Kandydaci mają możliwość współpracy z wyspecjalizowanym zespołem konsultantów pracujących dla wszystkich branż.

Miejsce pracy: Wrocław

Nr Ref.: 5-10-30397/PC

Opis stanowiska:

Newly formed team will be responsible for verifying the content on the company internet pages, and the information on Share Point. Will create, verify and post the information for Employees and clients on the intranet.

Graduates with experience gained during the studies are welcomed to apply!
Wymagania:
To be successful you must have:

- Higher technical education

- Fluent English

- Knowledge of one of the languages at B2 level- German, Dutch, French, Spanish, Russian

- Knowledge of HTML, HTML5, XML, JavaScript, JQuery- may be gained during the student projects, or as your own hobby

- Knowledge of Microsoft SharePoint is a big plus
Informacje dodatkowe:
Benefits:
Company offers:

You can look forward to an exciting role with a global focus! In addition, you can expect a dynamic working culture. Company offers real challenges, a lot of work, an above average compensation and benefits package, good career development possibilities in an international environment.

Are you interested in this position? Please fill in the contact form or send us your CV both in English and Polish language with the ref. number in the subject of your application: wroclaw5@grafton.pl
If you have had an interview in Grafton already, please contact your consultant directly via e-mail.

For more related job opportunities visit www.grafton.pl/en/jobs/it-telecommunications/