Zobacz więcej ofert pracy

Kontroler skarbowy

Izba Administracji Skarbowej we Wrocławiu
Wrocław
praca stacjonarna
2491 dni temu
Dyrektor poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Wrocław
Ogłoszenie o naborze Nr 12275

Warunki pracy

- praca biurowa, przeważnie siedząca,
- praca w siedzibie urzędu,
- praca jednozmianowa w porze dziennej,
- praca przy monitorze ekranowym powyżej 4 godz. dziennie,
- praca przy oświetleniu naturalnym i sztucznym,
- narzędzia pracy – komputer stacjonarny i sprzęt biurowy,
- budynek wielokondygnacyjny, wyposażony w windę,
- budynek przystosowany dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim,
- parking przy budynku urzędu.

Zakres zadań

  • dokonywanie wstępnej formalnej i merytorycznej weryfikacji deklaracji i zeznań celem realizacji zadań w zakresie poboru podatków,
  • dokonywanie czynności sprawdzających dot. deklaracji i zeznań oraz czynności sprawdzających na zlecenie innych urzędów skarbowych celem ustalenia stanu faktycznego,
  • badanie zasadności zwrotu podatku oraz wydawanie postanowień w sprawach przedłużenia terminu zwrotu podatku celem zapewnienia wpływów budżetowych.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: średnie
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego do 1 roku w obszarze stosowania przepisów prawa podatkowego
  • umiejętność obsługi aplikacji biurowych,
  • umiejętność redagowania pism
  • znajomość przepisów prawa podatkowego
  • komunikatywność
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe