Lionbridge to największa na świecie firma zajmująca się lokalizacją językową. Obsługujemy ponad 800 marek. Łączymy fachową wiedzę językową i kulturową z bogatym doświadczeniem w tworzeniu treści. Korzystamy z globalnego modelu działania oraz zaawansowanych technologii, aby nasi klienci mogli dotrzeć do odbiorców na całym świecie z przekazem uwzględniającym specyfikę rynków lokalnych.W naszym warszawskim biurze zatrudniamy już ponad 600 specjalistów, w tym Kierowników Projektów, Lingwistów, Inżynierów, Specjalistów DTP, Grafików, Web Developerów oraz ekspertów zajmujących się opracowywaniem treści i kontrolą jakości.

W chwili obecnej poszukujemy osób zainteresowanych współpracą w charakterze:

Language Quality Coordinator
Miejsce pracy: Warszawa

Nasze oczekiwania:

  • Wykształcenie wyższe językowe (lingwistyka stosowana lub filologia) bądź w dziedzinie zarządzania;
  • Doświadczenie w lokalizacji lub tłumaczeniach;
  • Biegła znajomość j. angielskiego i komunikacyjna znajomość drugiego j. obcego;
  • Biegła znajomość programu MS Office;
  • Pożądana znajomość narzędzi wspierających tłumaczenia i redakcję;
  • Bardzo dobre zdolności komunikacyjne i organizacyjne;
  • Zorientowanie na wyniki i na zadowolenie klienta.

Zakres obowiązków:

  • Zlecanie i koordynowanie kontroli jakości tłumaczeń, redakcji i post-edycji tłumaczenia maszynowego;
  • Kontrola jakości modelu tłumaczy i edytorów wewnętrznych;
  • Kontrola jakości kandydatów na tłumaczy;
  • Raportowanie wyników kontroli jakości;
  • Tworzenie i aktualizowanie glosariuszy;
  • Zarządzanie pamięciami tłumaczeń;
  • Tworzenie i aktualizowanie wytycznych dotyczących stylu;
  • Rozpatrywanie reklamacji klientów;
  • Mediacja przy ustalaniu zasadności reklamacji;
  • Kontakt z działem sprzedaży i klientami w sprawie reklamacji;
  • Komunikacja z tłumaczami w sprawach dotyczących bieżącej produkcji;
  • Formułowanie wniosków i rekomendacji dla działu sprzedaży i klientów;
  • Koordynacja tłumaczeń testowych dla nowych klientów;
  • Analiza tekstu źródłowego;
  • Tworzenie instrukcji;
  • Rekomendacja tłumaczy;
  • Doradztwo językowe;
  • Wykonywanie zadań związanych z obszarem jakościowego R&D.

Oferujemy:

  • Pracę w międzynarodowej firmie, w kulturze organizacyjnej opartej na wartościach;
  • Możliwość rozwoju zawodowego, w tym udział w innowacyjnych projektach oraz szkolenia;
  • Przyjazną atmosferę w dynamicznym, kreatywnym zespole;
  • Umowę o pracę wraz z benefitami.

Osoby zainteresowane niniejszą ofertą prosimy o przesłanie dokumentów aplikacyjnych za pośrednictwem przycisku:

Prosimy także o dołączenie następującej klauzuli:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w ofercie pracy przez Lionbridge Poland Sp. z o.o. lub inny podmiot grupy Lionbridge w celach rekrutacyjnych oraz na umieszczenie i przetwarzanie przekazanych przeze mnie danych osobowych, również po okresie rekrutacji, w bazie danych firmy Lionbridge Poland Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie, 02-231, przy ul. Jutrzenki 183, lub innego podmiotu grupy Lionbridge, a także na ich przekazywanie do państw trzecich w ramach grupy Lionbridge, zgodnie z Ustawą o Ochronie Danych Osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 r. (Dz.U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926 ze zm.).” ”

Uprzejmie informujemy, że skontaktujemy się z wybranymi kandydatami.

www.lionbridge.com

Lionbridge Poland Sp. z o.o.

Dane firmy

ul. Jutrzenki 183
02-231 Warszawa
mazowieckie

Poznaj stanowisko: Lingwista/Filolog

Filologiem lub lingwistą nazywamy osobę, która zawodowo zajmuje się zgłębianiem i przekazywaniem wiedzy na temat danego języka i napisanej w nim literatury. Może realizować się w różnych specjalnościach: pedagogicznej, kulturoznawczej, językoznawczej, biznesowej czy translatorycznej. Część lingwistów zajmuje się zawodowo pracą naukową związaną z dalszym badaniem tajników językowych, a inni wykorzystują swoje ...

Już aplikowałeś na tą ofertę

Aplikujesz na ogłoszenie

Dziękujemy! Aplikuj poprzez stronę pracodawcy.

Trwa przekierowanie na formularz pracodawcy

Załącz pliki do aplikacji

Nieuzupełniony profilUzupełnij

Dodatkowe informacje (rozwińzwiń)

- Wymagane pola

Trwa wysyłanie

Upuść plik w polu, aby go dodać

Rekrutują z Praca.pl