Podobne oferty pracy

Młodszy Bibliotekarz/Starszy Bibliotekarz Zakładzie Katalogowania Dziedzinowego do katalogowania poloników w języku niemieckim

Biblioteka Narodowa

Warszawa

Biblioteka Narodowa ogłasza rekrutację na stanowisko młodszego bibliotekarza/starszego bibliotekarza w Zakładzie Katalogowania Dziedzinowego do katalogowania poloników w języku niemieckim

Rekrutacja na stanowisko: młodszego bibliotekarza/starszego bibliotekarza w Zakładzie Katalogowania Dziedzinowego do katalogowania poloników w języku niemieckim

Miejsce pracy: Warszawa

Od kandydatów oczekujemy:
  • wykształcenia wyższego,
  • bardzo dobrej znajomości języka niemieckiego,
  • znajomości kultury obszaru języka niemieckiego,
  • bardzo dobrej znajomości języka angielskiego,
  • znajomości instytucji polonijnych,
  • znajomości ustawy o bibliotekach i ustawy o obowiązkowych egzemplarzach bibliotecznych wraz z ich aktami wykonawczymi,
  • bardzo dobrej znajomości zasad gromadzenia w BN (zarządzenie dyrektora BN nr 70 z 2012 r.),
  • biegłej umiejętności obsługi komputera (środowisko Windows),
  • komunikatywności i umiejętności pracy w zespole.
Dodatkowo od starszego bibliotekarza oczekujemy:
  • umiejętności samodzielnego katalogowania książek po 1801 r. (opracowanie formalne, przedmiotowe i magazynowe),
  • bardzo dobrej znajomości standardów bibliograficznych,
  • bardzo dobrej znajomości formatu MARC 21.
Zakres obowiązków:
  • katalogowanie książek XIX-XXI w., artykułów z czasopism oraz z prac zbiorowych,
  • tworzenie i modyfikacja rekordów haseł wzorcowych formalnych i przedmiotowych,
  • wyszukiwanie i rejestrowanie poloników zagranicznych,
  • tworzenie bibliografii specjalnych,
  • współpraca z instytucjami polskimi, polonijnymi i zagranicznymi w celu uzyskania informacji o polonikach.
Wymiar czasu pracy:
  • pełny etat.
Wynagrodzenie zasadnicze:
  • 2 900 zł (młodszy bibliotekarz) - 3 500 zł (starszy bibliotekarz).

Zgłoszenia są przyjmowane do 30 września 2017 r.

Rozmowy z wybranymi kandydatami przeprowadzi komisja powołana przez Dyrektora BN.

Osoby zainteresowane podjęciem pracy na tym stanowisku prosimy o przesłanie listu motywacyjnego oraz CV zawierającego zgodę na przetwarzanie danych osobowych w plikach opisanych imieniem i nazwiskiem kandydata na adres e-mail: rekrutacja@bn.org.pl.

Prosimy o dopisanie klauzuli: Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb procesu rekrutacji, zgodnie z ustawą z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych (tj. Dz. U. z 2016, poz. 922)

Poznaj stanowisko: Bibliotekarz

Bibliotekarz, jak sugeruje sama nazwa stanowiska jest osobą zatrudnioną w bibliotece i nadzorującą jej funkcjonowanie na wielu płaszczyznach. Osoba obsadzona na tym stanowisku pozyskuje, kataloguje i przechowuje zbiory biblioteczne, w rozumieniu nie tylko samych książek, lecz także periodyków, materiałów cyfrowych, zdjęć i innych nośników, zawierających publikacje fabularne, naukowe i inne. Bibliotekarz na podstawie ...

Już aplikowałeś na tą ofertę

Aplikujesz na ogłoszenie

Dziękujemy! Twoja aplikacja została przekazana pracodawcy.

Trwa przekierowanie na formularz pracodawcy

Załącz pliki do aplikacji

Nieuzupełniony profilUzupełnij

Dodatkowe informacje (rozwińzwiń)

- Wymagane pola

Trwa wysyłanie

Upuść plik w polu, aby go dodać

Rekrutują z Praca.pl