Zobacz więcej ofert pracy
Praca.pl Praca Mazowieckie Warszawa
Młodszy specjalista Wydziale Importu Równoległego w Departamencie Rejestru i Importu Równoległego Produktów Leczniczych

Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych,Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
3288 dni temu

  • Ogłoszenie nr: 168769
  • Data ukazania się ogłoszenia: 16 kwietnia 2015 r.

  • Dyrektor Generalny Urzędu
  • poszukuje kandydatów na stanowisko:
  • młodszy specjalista
  • Wydziale Importu Równoległego w Departamencie Rejestru i Importu Równoległego Produktów Leczniczych

Wymiar etatu: 1

  • Liczba stanowisk pracy: 1

Adres urzędu

    Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych, Aleje Jerozolimskie 181 C, 02-222 Warszawa,

Miejsce wykonywania pracy:

  • Warszawa

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:

  • weryfikacja i ocena merytoryczna wniosków o wydanie pozwolenia na import równoległy oraz dokumentacji dołączonej do wniosków, w tym ocena druków informacyjnych produktów leczniczych z importu równoległego,
  • przygotowywanie raportów będących podstawą wydania decyzji przez Prezesa Urzędu o wydaniu pozwolenia na import równoległy, przygotowywanie projektów decyzji o wydaniu pozwolenia lub odmowie wydania pozwolenia na import równoległy, a także innych projektów decyzji i postanowień w zakresie prowadzonych postępowań, jeżeli konieczność sporządzania tych aktów wynika z odrębnych przepisów,
  • prowadzenie korespondencji w języku angielskim z agencjami europejskimi dotyczącej produktów leczniczych dopuszczonych do obrotu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz w państwach Europejskiego Obszaru Gospodarczego,
  • udzielanie wnioskodawcom informacji na temat wymaganej dokumentacji i czynności związanych z postępowaniami dotyczącymi pozwolenia na import równoległy,
  • prowadzenie innych postępowań administracyjnych związanych z pozwoleniem na import równoległy produktu leczniczego.

Warunki pracy

  • Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań

  • praca biurowa przy komputerze powyżej 4 godzin.
  • Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy

  • Siedziba Urzędu w Al. Jerozolimskich 181 C, która nie jest własnością URPLWM i PB, jest dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. W ww. obiekcie szerokość drzwi zewnętrznych i wewnętrznych, a także ciągi komunikacyjne oraz dźwigi osobowe zapewniają osobom niepełnosprawnym, a w szczególności poruszającym się na wózkach inwalidzkich dostęp do każdego z sześciu pięter budynku. Pomieszczenie przeznaczone na toalety jest przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych i znajduje się w holu na parterze budynku.
    Inne

Wymagania związane ze stanowiskiem pracy

n i e z b ę d n e
  • wykształcenie: wyższe
  • pozostałe wymagania niezbędne:
    • podstawowa znajomość przepisów ustawy Prawo farmaceutyczne w zakresie dopuszczania do obrotu produktów leczniczych,
    • podstawowa znajomość przepisów ustawy Kodeks postępowania administracyjnego,
    • znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym,
    • biegłość w posługiwaniu się aplikacjami MS Office,
    • znajomość terminologii farmaceutycznej w języku polskim i angielskim,
    • umiejętność: samodzielnego organizowania pracy, pracy w zespole, argumentowania, analitycznego myślenia, działania w sytuacjach nieprzewidzianych, systematyczność, skrupulatności, rzetelność, komunikatywność.
wymagania dodatkowe
  • wykształcenie wyższe: medyczne, farmaceutyczne, chemiczne, biotechnologiczne, biologiczne lub pokrewne,
  • umiejętność działania w sytuacjach stresowych,
  • umiejętności stosowania przepisów prawa w praktyce,
  • znajomość orzecznictwa Trybunału Sprawiedliwości UE w sprawach importu równoległego produktów leczniczych,
  • 6 - miesięczne doświadczenie w pracy w jednostkach sektora administracji publicznej,
  • 6 - miesięczne doświadczenie w obszarze związanym z rejestracją produktów leczniczych.

Źródło: Kancelaria Prezesa Rady Ministrów