Zobacz więcej ofert pracy

Oficer portu

Urząd Morski w Szczecinie
Świnoujście
praca stacjonarna
2205 dni temu
Dyrektor poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Świnoujście
Ogłoszenie o naborze Nr 24436

Warunki pracy

- praca w systemie podstawowym z użyciem komputera powyżej czterech godzin
- permanentna obsługa klientów zewnętrznych
- praca w terenie oraz w nietypowych godzinach pracy
- czynności inspekcyjne wymagają poruszania się po akwenie portu jednostkami pływającymi
nieprzystosowanymi do przebywania na ich pokładach osób niepełnosprawnych
- praca z użyciem radiotelefonów
- brak toalet przystosowanych dla osób niepełnosprawnych
- brak przystosowania ciągów komunikacyjnych w budynku dla osób niepełnosprawnych

Zakres zadań

  • Pełnienie nadzoru nad bezpieczeństwem żeglugi i porządkiem portowym oraz przestrzeganiem przez użytkowników portu obowiązujących przepisów.
  • Przeprowadzanie postępowań administracyjnych, wydanie decyzji administracyjnej oraz mandatowych.
  • Prowadzenie dochodzeń w sprawie wypadków i incydentów morskich oraz zabezpieczanie dowodów dla potrzeb Izby Morskiej, Urzędu Morskiego i Państwowej Komisji Badania Wypadków Morskich.
  • Opiniowanie analiz nawigacyjnych oraz prac naukowo-badawczych celem przygotowania stanowiska UM.
  • Przeprowadzenie kontroli akwenów portowych i zacumowanych statków, w tym kontrola dokumentów i wyposażenia jednostek żeglugi śródlądowej, rybackiech, sportowo-rekreacyjnych poruszających się w obszarze będącym we właściwości terytorialnej KPe, kontrola funkcjonowania oznakowania nawigacyjnego na obszarze będącym we właściwości terytorialnej Kapitanatu Portu
  • Kontrola stosowania się użytkowników akwenów i portu do decyzji wydawanych przez Dyrektora Urzędu Morskiego w Szczecinie
  • Współpraca z kontrahentami portu i zainteresowanymi komórkami w sprawach dotyczących wypadków morskich i bezpieczeństwa żeglugi
  • Prowadzenie ewidencji dochodzeń i ich archiwizacja.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: 6 miesięcy doświadczenia zawodowego pracy w gospodarce morskiej
  • Dyplom morski na poziomie operacyjnym w dziale pokładowym
  • Uprawnienia do ubsługi urządzeń radiotelefonicznych w służbier morskiej
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym
  • Umiejętność działania w sytuacjach stresowych
  • Operatywność
  • Umiejętność obsługi komputera
  • Umiejętność obsługi pakietu OFFICE
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe