Lista stanowisk - Archiwista

Polecane oferty - Administracja biurowa

  • Młodszy Specjalista ds. Administracji

    KGL S.A.   Klaudyn    praca hybrydowa / stacjonarna
    młodszy specjalista (junior)  umowa o pracę  pełny etat
    22 godz.
    Twój zakres obowiązków: nadzór nad utrzymaniem czystości i ładu na terenie fabryki; zamawianie towarów i wyposażenia pod bieżące funkcjonowanie zakładu; wydawanie i zamawianie ubrań roboczych oraz narzędzi do pracy dla nowych pracowników i rozliczanie ich z tego w momencie zakończenia...
  • Pracownik archiwum

    Instytut Hematologii i Transfuzjologii   Warszawa    praca stacjonarna
    specjalista (mid)  umowa o pracę  pełny etat  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    2 dni
    Obsługa rotomatu, Archiwizacja kart pacjentów, Wkładanie wyników badań do kart pacjentów, Przygotowywanie kart pacjentów dla lekarzy, Dbanie o porządek w archiwum, Dbanie o terminowy przegląd rotomatu.

Archiwista

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Archiwista, jak sugeruje sama nazwa stanowiska kataloguje, porządkuje i archiwizuje dokumentację, obecną na terenie danej firmy lub instytucji. Niemal każda działalność generuje niezliczoną ilość dokumentów, które mimo powszechnej digitalizacji wciąż przechowywane są także w formie tradycyjnej. Osoba obsadzona na tym stanowisku jest odpowiedzialna za poprawne archiwizowanie tejże dokumentacji, tak, by konkretne zapisy były później łatwe do odnalezienia. Wcześniej wspomniana digitalizacja powoduje, że archiwiści często uczestniczą także w organizowaniu archiwum elektronicznego, oraz prowadzeniu wirtualnego katalogu, w którym rejestrowane są papierowe odpowiedniki plików. Jako osoba najlepiej na terenie placówki rozeznana w funkcjonowaniu archiwum, archiwista na prośbę poszczególnych pracowników odnajduje i przekazuje konkretne dokumenty. Archiwista nadzoruje także przepływ dokumentów wewnątrz firmy, dbając o to, by trafiły one do odpowiedniego archiwum zarówno w wersji elektronicznej, jak i tradycyjnej.

WYMAGANIA

W przypadku zawodu archiwisty nie istnieją oficjalne wymagania, jakim sprostać musiałyby osoby, aplikujące na to stanowisko. Wymaga się jednak od nich z pewnością co najmniej średniego wykształcenia oraz określonych cech personalnych, które umożliwią im efektywne wykonywanie swojej pracy. Należą do nich odpowiedzialność, zaangażowanie w wypełnianiu powierzonych obowiązków, dobra organizacja pracy własnej. Osoby, zajmujące się prowadzeniem archiwum muszą być osobami uporządkowanymi, dbającymi o szczegóły i zorganizowanymi. Niezbędna okaże się także umiejętność obsługi komputera na poziomie przynajmniej podstawowym, oraz doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku.

WARUNKI PRACY

Miejscem pracy archiwisty jest oczywiście przestrzeń danej firmy, w której został on zatrudniony. Większość obowiązków osoby obsadzonej na tym stanowisku nosi znamiona pracy biurowej, wykonywanej przed ekranem komputera, lub przy wykorzystaniu urządzeń biurowych.

MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Stanowisko archiwisty funkcjonuje w niemal każdej dużej firmie, która prowadzi obszerne archiwum.

ZAROBKI

Zarobki na tym stanowisku oscylują wokół kwoty 2000 – 2500 złotych brutto miesięcznie, w zależności od wielkości firmy i zakresu nałożonych obowiązków.

Praca Archiwista
Lista stanowisk