Lista stanowisk - Tynkarz

Polecane oferty - Budownictwo / Geodezja

  • Praca.pl Sp. z o.o.
    pracownik fizyczny  umowa o pracę  pełny etat  aplikuj bez CV
    6 dni
    Obowiązki: Ocieplanie elewacji. Tynkowanie/malowanie fasad. Montaż/demontaż rusztowań. Roboty tynkarskie/malarskie wnętrz.

Tynkarz

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Tynkarz to osoba, która zajmuje się nakładaniem warstw tynkarskich oraz nakładaniem tynków suchych (np. płyt gipsowych) na ściany i stropy budynku, a także obsługuje maszyny tynkarskie.


WYMAGANIA

Osoba zajmująca to stanowisko powinna posiadać wykształcenie zawodowe. Pracownik ten powinien cechować się: bardzo dobrą sprawnością fizyczną (nie ma zaburzeń zmysłu równowagi), dokładnością, systematycznością, solidnością i umiejętnością współdziałania z innymi pracownikami. Poza tym tynkarz powinien posiadać wiedzę na temat składników tynkarskich (kruszyw, piasku, wapna, cementu, gipsu, barwników), dozowania ich (proporcje objętościowo - wagowe) oraz barwienia i dobrania właściwego koloru zapraw (przygotowanie tynków kolorowych) . Tynkarz powinien też cechować się: dobrym refleksem i podzielnością uwagi, cierpliwością oraz zdolnościami manualnymi.


WARUNKI PRACY

Tynkarz pracuje przy remontach, budowie - wewnątrz i na zewnątrz obiektu. Jest to praca ciężka, fizyczna, wymagająca dokładności i zmysłu estetycznego. Tynkarz większość pracy wykonuje w pozycji stojącej, często w niewygodnych pozycjach na rusztowaniach, toteż nie może mieć lęku wysokości. Pracownik ten musi współpracować z innymi pracownikami.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Tynkarz pracuje wszędzie tam, gdzie prowadzone są roboty budowlane, czyli we wszystkich firmach budowlanych - państwowe, prywatne.


ZAROBKI

Pracownik ten bardzo ceniony jest za granicą. W Polsce wynagrodzenie tynkarza kształtuje się od 1200 zł - 5000 zł. Wysokość gratyfikacji uwarunkowana jest od położenia geograficznego zakładu pracy oraz majętności firmy.

Praca Tynkarz
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

Edukator ekologiczny – nowy, przyszłościowy zawód na rynku pracy?

Edukator ekologiczny – nowy, przyszłościowy zawód na rynku pracy?

81% Polaków ocenia swoją postawę ekologiczną „zdecydowanie dobrze” lub „raczej dobrze” – skąd zatem śmieci w lasach, trujący dym spalanych śmieci zimą, góry marnowanej żywności trafiające do śmietników? Nasza wiedza o tym, które działania są korzystne dla planety, a które nie, bywa dużo bardziej ograniczona niż nam się wydaje. W zrozumieniu ekologii na co dzień pomaga edukator ekologiczny.

Opowieść piątoklasistki wzrusza i inspiruje. Zwycięska praca w konkursie „Zawód godny podziwu

Opowieść piątoklasistki wzrusza i inspiruje. Zwycięska praca w konkursie „Zawód godny podziwu"

Strażak, lekarz, pielęgniarka, policjant, pracownik hospicjum, mama i tata – tak dzieci odpowiadały na postawione w naszym konkursie pytanie o zawód godny podziwu. Antosia z 5 piątej klasy opowiedziała nam o prawdziwym supermanie, dzięki któremu jej brat i wielu innych ludzi może rozwijać zainteresowania, cieszyć się życiem czy choćby wychodzić na spacer. Serdecznie zapraszamy do lektury!

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Czy inteligentny program ma prawa autorskie? Dlaczego AI może dyskryminować? Czy sztuczna inteligencja wkrótce przejmie kreatywne zawody, wysyłając na bezrobocie programistów, grafików, dziennikarzy, filmowców? – Ludzie wolą sztukę tworzoną przez ludzi. Kiedyś sztuka AI będzie jak sport na dopingu – przewiduje prof. Dariusz Jemielniak, badacz ruchów antynaukowych i sztucznej inteligencji.

Moje i twoje czy nasze? Jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zrujnować związku

Moje i twoje czy nasze? Jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zrujnować związku

Nieporozumienia na tle finansowym są jedną z najczęstszych przyczyn rozpadu związków w Polsce – tłumaczy socjolog i coach finanansowy Anna D. Nowicka. O konflikt nietrudno, bo dla wielu par temat pieniędzy to tabu. A do ustalenia jest naprawdę wiele, począwszy od wspólnego konta, przez domowy budżet, po wspólny kredyt. Ekspertka radzi, jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zepsuć relacji.

Inżynier wiertniczy – praca, wymagania, pensja, obowiązki zawodowe

Inżynier wiertniczy – praca, wymagania, pensja, obowiązki zawodowe

Inżynierowie wiertniczy potrzebni są na platformach wiertniczych, w kopalniach, pracowniach geotermalnych, laboratoriach badawczych czy chociażby w budownictwie. W parze z szerokimi perspektywami pracy idą bardzo wysokie zarobki. Jednocześnie praca w tym zawodzie jest odpowiedzialna i wymagająca. Chciesz podjąć takie wyzwanie? Wyjaśniamy, jak wejść na tę ścieżkę zawodową.

Osoby z niepełnosprawnością na rynku pracy – prawa, obowiązki pracodawcy, czas pracy

Osoby z niepełnosprawnością na rynku pracy – prawa, obowiązki pracodawcy, czas pracy

W UE jest około 101 mln, a w Polsce od 4 do 7 milionów osób z niepełnosprawnością. Teoretycznie cieszą się pełnią praw pracowniczych, jednak czy rynek pracy jest dla nich przyjazny? – Ich sytuacja jest złożona, ale widoczne są pozytywne zmiany, które mogą przyczynić się do większej inkluzji i wykorzystania potencjału tych osób – zauważa prezeska fundacji TAKpełnosprawni Agata Robińska.