Praca.pl Poradniki Lista stanowisk Finanse / Bankowość
Specjalista ds. Ryzyka Kredytowego

Lista stanowisk - Specjalista ds. Ryzyka Kredytowego

Polecane oferty - Finanse / Bankowość

  • Analityk kredytowy ds. Klientów indywidualnych

    Bank Pocztowy S.A.   Bydgoszcz    praca zdalna
    specjalista (mid)  umowa o pracę  pełny etat
    5 godz.
    Twój zakres obowiązków Analizowanie i ocena wniosków kredytowych Klientów indywidualnych; Podejmowanie decyzji kredytowych (kredyty gotówkowe, limity w rachunkach ROR, karty kredytowe) Przeprowadzanie weryfikacji informacji finansowych i majątkowych Klientów; Uczestnictwo w warsztatach...
  • Partner/starszy partner kredytowy

    PKO Bank Polski   Katowice    praca stacjonarna
    specjalista mid / senior  umowa o pracę  pełny etat
    1 dni
    Na co dzień w naszym zespole:odpowiadasz za optymalizację ryzyka istniejącego portfela kredytowego oraz za tworzenie uwarunkowań dla zrównoważonego wzrostu wolumenu kredytowego,przygotowujesz aplikacje kredytowe, w tym m.in.: analizujesz sytuację ekonomiczno-finansową klientów lub/i...

Specjalista ds. Ryzyka Kredytowego

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Specjalista do spraw ryzyka kredytowego jest członkiem zespołu, powołanego do sprawowania kontroli nad procesem decyzyjnym, w zakresie przyznawania kredytów oraz analizy ryzyka kredytowego w przypadku nowych wniosków. Specjaliści ds. ryzyka kredytowego sprawdzają, czy w przypadku dotychczas rozpatrzonych wniosków kredytowych nie dopuszczono żadnych nieprawidłowości, jednocześnie weryfikując ryzyko kredytowe obecnie rozpatrywanych wniosków, ewentualnie wnosząc o zmianę klasyfikacji w konkretnych przypadkach. Osoba obsadzona na tym stanowisku analizuje ryzyko kredytowe i sprawdza poprawność dotychczas przeprowadzonych analiz.


WYMAGANIA

Podobnie jak w przypadku innych stanowisk, obecnych w dziedzinie finansów i bankowości, najczęściej spotykane wymagania kwalifikacyjne obejmują konieczność posiadania dyplomu ukończenia wyższej uczelni ekonomicznej, na kierunku takim jak ekonomia, finanse i rachunkowość lub inne, związane z finansami, oraz wieloletnie doświadczenie, pozyskane w instytucji lub firmie, należącej do branży finansowej. Osoby zatrudnione na tym stanowisku muszą odznaczać się ponadprzeciętnymi zdolnościami numerycznymi i analitycznymi, a także interpersonalnymi, co ułatwi im efektywną pracę w zespole. Konieczna będzie także znajomość biegłej obsługi komputera, wraz ze specjalistycznym oprogramowaniem, występującym w danej instytucji. Spora odpowiedzialność, jaka spoczywa na specjaliście ds. ryzyka kredytowego, a także zakres jego obowiązków może powodować sytuacje stresogenne, a także konieczność zostawania w miejscu pracy "po godzinach", dlatego też istotne są w tym zawodzie cechy takie jak wytrwałość i zaangażowanie w wykonywaniu powierzonych obowiązków.


WARUNKI PRACY

Praca specjalisty do spraw ryzyka kredytowego jest pracą biurową, wykonywaną za pomocą komputera, oraz polegającą na weryfikowaniu dokumentacji, dotyczącej przyznanych kredytów. Miejscem pracy specjalisty jest więc oczywiście przestrzeń jednostki banku, w którym został zatrudniony.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Możliwości zatrudnienia stwarza branża bankowości.


ZAROBKI

Zarobki na tym stanowisku rozpoczynają się od kwoty 3500 złotych brutto miesięcznie, i mogą wzrastać, w zależności od banku i stażu pracownika.

Praca Specjalista ds. Ryzyka Kredytowego
Lista stanowisk

Najnowsze oferty - Finanse / Bankowość

  • Analityk kredytowy (partner kredytowy)

    PKO Bank Polski   Warszawa, Świętokrzyska 36    praca zdalna
    specjalista junior / mid / senior  umowa o pracę  pełny etat
    1 dni
    Na co dzień w naszym zespole: pracujesz z klientami korporacyjnymi (poszukujemy kilku osób do obszarów: klienta korporacyjnego/klienta strategicznego/nieruchomości komercyjnych), dbasz o bezpieczny wzrost portfela kredytowego współpracując ze stroną biznesową, uczestniczysz w wybranych...
  • Analityk ds. analiz kredytowych

    PKO Bank Polski   Poznań    praca stacjonarna
    specjalista junior / mid / senior  umowa o pracę  pełny etat
    3 dni
    Na co dzień w naszym zespole:analizujemy wnioski kredytowe, w tym oceniamy zdolność kredytową klienta,oceniamy transakcję kredytową, proponowane zabezpieczenia i ryzyka kredytowe Banku,sporządzamy opinie kredytowe,uczestniczymy w strukturyzacji transakcji kredytowej...

Najnowsze artykuły

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Czy inteligentny program ma prawa autorskie? Dlaczego AI może dyskryminować? Czy sztuczna inteligencja wkrótce przejmie kreatywne zawody, wysyłając na bezrobocie programistów, grafików, dziennikarzy, filmowców? – Ludzie wolą sztukę tworzoną przez ludzi. Kiedyś sztuka AI będzie jak sport na dopingu – przewiduje prof. Dariusz Jemielniak, badacz ruchów antynaukowych i sztucznej inteligencji.

Moje i twoje czy nasze? Jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zrujnować związku

Moje i twoje czy nasze? Jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zrujnować związku

Nieporozumienia na tle finansowym są jedną z najczęstszych przyczyn rozpadu związków w Polsce – tłumaczy socjolog i coach finanansowy Anna D. Nowicka. O konflikt nietrudno, bo dla wielu par temat pieniędzy to tabu. A do ustalenia jest naprawdę wiele, począwszy od wspólnego konta, przez domowy budżet, po wspólny kredyt. Ekspertka radzi, jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zepsuć relacji.

Inżynier wiertniczy – praca, wymagania, pensja, obowiązki zawodowe

Inżynier wiertniczy – praca, wymagania, pensja, obowiązki zawodowe

Inżynierowie wiertniczy potrzebni są na platformach wiertniczych, w kopalniach, pracowniach geotermalnych, laboratoriach badawczych czy chociażby w budownictwie. W parze z szerokimi perspektywami pracy idą bardzo wysokie zarobki. Jednocześnie praca w tym zawodzie jest odpowiedzialna i wymagająca. Chciesz podjąć takie wyzwanie? Wyjaśniamy, jak wejść na tę ścieżkę zawodową.

Osoby z niepełnosprawnością na rynku pracy – prawa, obowiązki pracodawcy, czas pracy

Osoby z niepełnosprawnością na rynku pracy – prawa, obowiązki pracodawcy, czas pracy

W UE jest około 101 mln, a w Polsce od 4 do 7 milionów osób z niepełnosprawnością. Teoretycznie cieszą się pełnią praw pracowniczych, jednak czy rynek pracy jest dla nich przyjazny? – Ich sytuacja jest złożona, ale widoczne są pozytywne zmiany, które mogą przyczynić się do większej inkluzji i wykorzystania potencjału tych osób – zauważa prezeska fundacji TAKpełnosprawni Agata Robińska. 

Cechy i nawyki ludzi sukcesu – jak osiągnąć zadowolenie w pracy?

Cechy i nawyki ludzi sukcesu – jak osiągnąć zadowolenie w pracy?

Zwyciezcy i przegrani mają te same cele, więc dlaczego ci pierwsi spełniają marzenia, a ci drudzy pozostają w tyle? Odpowiedzią mogą być właściwe nawyki oraz... nastawienie. – Pewne cechy osobowości odgrywają kluczową rolę w osiąganiu satysfakcji zawodowej – tłumaczy trener biznesu Wiktor Tokarski. Jakie nawyki pomagają w spełnieniu zawodowym? Jak się zachowywać, by budować swój sukces?

Background screening w rekrutacji – na czym to polega

Background screening w rekrutacji – na czym to polega

Kandydaci kłamią w czasie rekrutacji – oczywiście nie wszyscy, ale wielu uważa, że koloryzowanie i zatajenie pewnych spraw pozwoli im zdobyć stanowisko, a potem „jakoś to będzie”. Przyjęcie niewłaściwej osoby to dla pracodawcy ogromny problem, dlatego wiele firm decyduje się na background check. Specjalistka HR Agnieszka Ciećwierz wyjaśnia, jak legalnie zweryfikować prawdomówność kandydata.