Praca.pl Poradniki Lista stanowisk Informatyka / Administracja
Pracownik ds. Ochrony Systemów Informatycznych

Lista stanowisk - Pracownik ds. Ochrony Systemów Informatycznych

Polecane oferty - Informatyka / Administracja

  • Specjalista ds. zarządzania dostępami

    Praca.pl Sp. z o.o.   Kraków    praca hybrydowa
    specjalista (mid)  umowa o pracę  pełny etat  rekrutacja online  aplikuj bez CV
    13 godz.
    Opis pracy: Zarządzanie kontami osób i systemów, w tym tworzenie, przydzielanie, zabezpieczanie i wyłączanie dostępu do szerokiej gamy technologii, takich jak Windows Active Directory, AS400, Unix, Microsoft Exchange i inne niezależne aplikacje. Zakres obowiązków: Ochrona wrażliwych...
  • Specjalista ds. bezpieczeństwa IT

    CAPITAL SERVICE   Ostrołęka    praca zdalna / hybrydowa / stacjonarna
    specjalista mid / senior  umowa o pracę  pełny etat
    4 dni
    Na co dzień będziesz zajmować się: wsparciem w tworzeniu wewnętrznych regulacji opartych o normy ISO i wymagania regulatora rynku finansowego w Polsce; udziałem w opiniowaniu projektów w zakresie bezpieczeństwa IT; monitorowaniem działania użytkowników w systemach informatycznych i...

Pracownik ds. Ochrony Systemów Informatycznych

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU


Cyberprzestępczość to problem coraz bardziej popularny w strukturze dzisiejszego, bardzo skomputeryzowanego świata. Coraz częściej słyszy się o włamaniach do systemów komputerowych, nieuprawnionym pozyskiwaniu informacji, celowym niszczeniu danych, sabotażach systemów, fałszerstwie, szpiegostwie komputerowym i innych. Według definicji, system informatyczny jest bezpieczny, jeśli jego użytkownik może na nim polegać, a zainstalowane oprogramowanie działa zgodnie ze swoją specyfikacją. Nad zapewnieniem bezpieczeństwa systemu informatycznego w danej firmie czuwa Pracownik ds. Ochrony Systemów Informatycznych. Spoczywa na nim duża odpowiedzialność związana z ochroną danych osobowych pracowników, dokumentów, informacji i tajemnic biznesowych pracodawcy. Pracownik ds. Ochrony Systemów Informatycznych musi umieć przewidzieć wszelkie możliwe zagrożenia i z góry im zapobiec.  W tym zawodzie niezbędne jest ciągłe doszkalanie się i zbieranie informacji na temat nowych technologii bezpieczeństwa komputerowego.  Do podstawowych zadań Pracownika ds. Ochrony Systemów Informatycznych należy: prowadzenie kontroli w zakresie bezpieczeństwa telekomunikacyjnego, tworzenie narzędzi wspierających zapewnienie bezpieczeństwa systemów informatycznych, monitorowanie naruszeń bezpieczeństwa, reagowanie na zagrożenia, rozwijanie lepszych standardów bezpieczeństwa oraz tworzenie i testowanie procedur odzyskiwania danych po awarii lub w przypadku naruszenia bezpieczeństwa.


WYMAGANIA


Pracownik ds. Ochrony Systemów Informatycznych to osoba wykształcona i wykwalifikowana, znająca się na bezpieczeństwie informatycznym, dlatego wymogi rekrutacyjne na to stanowisko pracy są często wysokie i rozbudowane. Od kandydatów wymaga się wykształcenia wyższego (najlepiej na kierunku informatycznym lub technicznym), kilkuletniego doświadczenia na podobnym stanowisku pracy, praktycznej znajomości tematu bezpieczeństwa i ochrony sieci teleinformatycznych, jak również znajomości narzędzi specjalistycznych dotyczących bezpieczeństwa systemów.  Wymaga się również bardzo dobrej znajomości obsługi komputera, znajomości języka angielskiego w zakresie terminologii informatycznej oraz posiadania odpowiednich kompetencji. Kandydat musi cechować się umiejętnością myślenia analitycznego i koncepcyjnego, dobrą organizacją pracy, umiejętnością planowania, komunikatywnością i umiejętnością pracy w zespole.


WARUNKI PRACY


Pracownik ds. Ochrony Systemów Informatycznych zatrudniany jest zazwyczaj w ośmiogodzinnym systemie pracy, w oparciu o umowę o pracę. Swoje obowiązki wykonuje w siedzibie firmy, w pomieszczeniu biurowym, jednak w niektórych przypadkach możliwa jest również praca zdalna. W zawodzie tym niezwykle ważna jest dyspozycyjność. W sytuacji zagrożenia bezpieczeństwu systemów pracownik musi być w stanie odpowiednio szybko zareagować. Praca ta ma charakter indywidualny i wymaga ciągłego dokształcania, podnoszenia kwalifikacji i śledzenia zmian na rynku bezpieczeństwa informatycznego.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA


W dobie intensywnej komputeryzacji i informatyzacji nie tylko życia zawodowego, ale i prywatnego, pracownicy branży IT są najbardziej poszukiwanymi pracownikami na polskim rynku pracy. Pracownik ds. Ochrony Systemów Informatycznych zatrudnienie może znaleźć we wszystkich większych instytucjach, firmach handlowych, zakładach przemysłowych, koncernach, korporacjach i innych. Ochrona danych jest obecnie jednym z najważniejszych działań gwarantujących zdrowy rozwój gospodarki i odpowiedni poziom konkurencyjności, dlatego osoby specjalizujące się w bezpieczeństwie informatycznym nie mają problemów ze znalezieniem zatrudnienia.


ZAROBKI


Zarobki Pracownika ds. Ochrony Systemów Informatycznych wahają się w szerokim przedziale, a w zawodzie tym nie istnieje górna granica zarobków. Poziom gratyfikacji pracownika zależy od jego zakresu obowiązków, odpowiedzialności, umiejętności, rodzaju firmy i położenia geograficznego zakładu pracy. Pracownik u progu swojej kariery zarabiać może od 2 tys. do 3 tys. złotych, natomiast na dalszym etapie rozwoju zawodowego jego zarobki mogą się zwielokrotnić.

Praca Pracownik ds. Ochrony Systemów Informatycznych
Lista stanowisk

Najnowsze oferty - Informatyka / Administracja

  • Access Management Specialist

    Aon   Kraków    praca hybrydowa
    specjalista (mid)  umowa o pracę  pełny etat  rekrutacja online
    4 dni
    What the day will look like To deliver quality results and support business objectives, Specialists are required to fulfill a wide range of access request types with the highest level of accuracy and within defined service levels. Access Management Specialists must be compliant with Aon’s security...

Najnowsze artykuły

Background screening w rekrutacji – na czym to polega

Background screening w rekrutacji – na czym to polega

Kandydaci kłamią w czasie rekrutacji – oczywiście nie wszyscy, ale wielu uważa, że koloryzowanie i zatajenie pewnych spraw pozwoli im zdobyć stanowisko, a potem „jakoś to będzie”. Przyjęcie niewłaściwej osoby to dla pracodawcy ogromny problem, dlatego wiele firm decyduje się na background check. Specjalistka HR Agnieszka Ciećwierz wyjaśnia, jak legalnie zweryfikować prawdomówność kandydata.

Moje i twoje czy nasze? Jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zrujnować związku

Moje i twoje czy nasze? Jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zrujnować związku

Nieporozumienia na tle finansowym są jedną z najczęstszych przyczyn rozpadu związków w Polsce – tłumaczy socjolog i coach finanansowy Anna D. Nowicka. O konflikt nietrudno, bo dla wielu par temat pieniędzy to tabu. A do ustalenia jest naprawdę wiele, począwszy od wspólnego konta, przez domowy budżet, po wspólny kredyt. Ekspertka radzi, jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zepsuć relacji.

Inżynier wiertniczy – praca, wymagania, pensja, obowiązki zawodowe

Inżynier wiertniczy – praca, wymagania, pensja, obowiązki zawodowe

Inżynierowie wiertniczy potrzebni są na platformach wiertniczych, w kopalniach, pracowniach geotermalnych, laboratoriach badawczych czy chociażby w budownictwie. W parze z szerokimi perspektywami pracy idą bardzo wysokie zarobki. Jednocześnie praca w tym zawodzie jest odpowiedzialna i wymagająca. Chciesz podjąć takie wyzwanie? Wyjaśniamy, jak wejść na tę ścieżkę zawodową.

Cechy i nawyki ludzi sukcesu – jak osiągnąć zadowolenie w pracy?

Cechy i nawyki ludzi sukcesu – jak osiągnąć zadowolenie w pracy?

Zwyciezcy i przegrani mają te same cele, więc dlaczego ci pierwsi spełniają marzenia, a ci drudzy pozostają w tyle? Odpowiedzią mogą być właściwe nawyki oraz... nastawienie. – Pewne cechy osobowości odgrywają kluczową rolę w osiąganiu satysfakcji zawodowej – tłumaczy trener biznesu Wiktor Tokarski. Jakie nawyki pomagają w spełnieniu zawodowym? Jak się zachowywać, by budować swój sukces?

Urlop okolicznościowy – śmierć matki

Urlop okolicznościowy – śmierć matki

Każda osoba zatrudniona na umowę o pracę ma prawo do urlopu okolicznościowego z powodu ważnych wydarzeń w życiu osobistym, w tym pogrzebu bliskiego członka rodziny. Wyjaśniamy, jak skorzystać z takiego wolnego, kiedy należy nam się jeden, a kiedy dwa dni urlopu, a także co napisać na wniosku urlopowym i czy pracodawca ma prawo go odrzucić.

Urlop okolicznościowy na urodzenie dziecka

Urlop okolicznościowy na urodzenie dziecka

Przyjście na świat dziecka to ogromna radość i duże przeżycie dla całej rodziny. Z tej okazji pracownikowi przysługuje urlop okolicznościowy na urodzenie dziecka. Jak złożyć wniosek o urlop, czy będzie to płatna nieobecność w pracy i dlaczego najczęściej to ojcowie wykorzystują urlop okolicznościowy z powodu przyjścia na świat potomka?