Lista stanowisk - Service Delivery Manager

Service Delivery Manager

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Service Delivery Manager stanowi pierwszą linię kontaktu dla klientów wewnętrznych oraz zewnętrznych i zajmuje się świadczeniem dla nich usług serwisowych o jak najwyższej jakości. Kontaktuje się z nimi bezpośrednio w celu poznania potrzeb, zaproponowania nowych rozwiązań lub ulepszeniu już funkcjonujących procesów. Realizuje projekty z zakresu finansów, Cloud Computing oraz infrastruktury IT zgodnie z polityką bezpieczeństwa. Ściśle współpracuje z szefami swojego działu i do nich raportuje swoją pracę i jej efekty. Odpowiada także za wprowadzanie nowych członków zespołu w realizowane procesy, zarządzanie zespołem oraz rozwój pracowników poprzez coaching i mentoring.

WYMAGANIA

Service Deliery Manager powinien posiadać wykształcenie wyższe. W zależności od branży, w której chce podjąć pracę, może ono być o profilu technicznym, informatycznym czy finansowo-księgowym. Najważniejsze jest jednak praktycznie doświadczenie w koordynacji i realizacji projektów dla klientów – musi ono sięgać przynajmniej 2-3 lat. Konieczna jest także dobra znajomość języka angielskiego oraz wiedza w zakresie zawierania umów, przepisów prawnych i outsourcing oraz znajomość SAP i MS OFFICE.

Z umiejętności „miękkich” konieczna jest orientacja na klienta i umiejętność budowania trwałych relacji biznesowych, zdolności negocjacyjne, komunikatywność, doskonała organizacja pracy własnego, jak również całego zespołu oraz multizadaniowość , czyli koordynowanie kilku projektów jednocześnie.

WARUNKI PRACY

Praca wykonywana jest w biurze firmy, ale sporą jej część mogą zajmować wyjazdy służbowe do klienta związane z prezentacją, dostarczaniem nowych usług lub ulepszaniem tych, które już funkcjonują.  W zakres obowiązków wchodzą więc liczne kontakty z wieloma ludźmi  (osobiste lub za pomocą środków komunikacji elektronicznej). Praca często wykracza poza „tradycyjne” godziny, więc wymaga elastyczności i dyspozycyjności. Stale towarzyszy jej stres i presja czasu, dlatego konieczna jest umiejętność radzenia sobie i postępowania w takich sytuacjach.

MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Service Delivery Manager może szukać pracy w międzynarodowych firmy z branży consultingowej, outsourcingowej czy  IT, które dostarczają klientom nowoczesne rozwiązania i potrzebują specjalistów w zakresie ich wdrażania i późniejszego wsparcia merytorycznego. Można rozpocząć karierę np., na stanowisku asystenckim i stopniowo wspinać się w hierarchii firmy. Pracownikom przysługuję różnorodne szkolenia i kursy, przez które mogą podnosić swoją wiedzę.

ZAROBKI
Zarobki Service Delivery Managera są bardzo atrakcyjne.  Średnia płaca na tym stanowisku wynosi 7-8 tys. zł, a najlepiej wynagradzani osiągają nawet 14-20 tys. Pensja zależy od branży, rodzaju firmy i doświadczenia zawodowego.

Praca Service Delivery Manager
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

Ubytek słuchu – które grupy zawodowe są najbardziej narażone?

Ubytek słuchu – które grupy zawodowe są najbardziej narażone?

25 kwietnia wypada Międzynarodowy Dzień Świadomości Zagrożenia Hałasem, święto zainicjowane przez Ligę Niedosłyszących po to, by zwrócić uwagę na towarzyszący nam w życiu codziennym hałas i jego wpływ na zdrowie. Na pogorszenie się słuchu szczególnie narażeni są ci, którzy doświadczają hałasu w pracy. Wyjaśniamy, jakie są dopuszczalne normy hałasu oraz jak się przed nim skutecznie chronić.

Moje i twoje czy nasze? Jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zrujnować związku

Moje i twoje czy nasze? Jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zrujnować związku

Nieporozumienia na tle finansowym są jedną z najczęstszych przyczyn rozpadu związków w Polsce – tłumaczy socjolog i coach finanansowy Anna D. Nowicka. O konflikt nietrudno, bo dla wielu par temat pieniędzy to tabu. A do ustalenia jest naprawdę wiele, począwszy od wspólnego konta, przez domowy budżet, po wspólny kredyt. Ekspertka radzi, jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zepsuć relacji.

Opowieść piątoklasistki wzrusza i inspiruje. Zwycięska praca w konkursie „Zawód godny podziwu

Opowieść piątoklasistki wzrusza i inspiruje. Zwycięska praca w konkursie „Zawód godny podziwu"

Strażak, lekarz, pielęgniarka, policjant, pracownik hospicjum, mama i tata – tak dzieci odpowiadały na postawione w naszym konkursie pytanie o zawód godny podziwu. Antosia z 5 piątej klasy opowiedziała nam o prawdziwym supermanie, dzięki któremu jej brat i wielu innych ludzi może rozwijać zainteresowania, cieszyć się życiem czy choćby wychodzić na spacer. Serdecznie zapraszamy do lektury!

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Czy inteligentny program ma prawa autorskie? Dlaczego AI może dyskryminować? Czy sztuczna inteligencja wkrótce przejmie kreatywne zawody, wysyłając na bezrobocie programistów, grafików, dziennikarzy, filmowców? – Ludzie wolą sztukę tworzoną przez ludzi. Kiedyś sztuka AI będzie jak sport na dopingu – przewiduje prof. Dariusz Jemielniak, badacz ruchów antynaukowych i sztucznej inteligencji.

Edukator ekologiczny – nowy, przyszłościowy zawód na rynku pracy?

Edukator ekologiczny – nowy, przyszłościowy zawód na rynku pracy?

81% Polaków ocenia swoją postawę ekologiczną „zdecydowanie dobrze” lub „raczej dobrze” – skąd zatem śmieci w lasach, trujący dym spalanych śmieci zimą, góry marnowanej żywności trafiające do śmietników? Nasza wiedza o tym, które działania są korzystne dla planety, a które nie, bywa dużo bardziej ograniczona niż nam się wydaje. W zrozumieniu ekologii na co dzień pomaga edukator ekologiczny.

Inżynier wiertniczy – praca, wymagania, pensja, obowiązki zawodowe

Inżynier wiertniczy – praca, wymagania, pensja, obowiązki zawodowe

Inżynierowie wiertniczy potrzebni są na platformach wiertniczych, w kopalniach, pracowniach geotermalnych, laboratoriach badawczych czy chociażby w budownictwie. W parze z szerokimi perspektywami pracy idą bardzo wysokie zarobki. Jednocześnie praca w tym zawodzie jest odpowiedzialna i wymagająca. Chciesz podjąć takie wyzwanie? Wyjaśniamy, jak wejść na tę ścieżkę zawodową.