Lista stanowisk - Kierownik ds. Kolportażu

Kierownik ds. Kolportażu

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Kierownik do spraw kolportażu jest osobą odpowiedzialną za proces dystrybucji produktów wydawnictwa. Osoba obsadzona na tym stanowisku koordynuje i nadzoruje prace podległego zespołu specjalistów, a także opracowuje wewnętrzne procedury i normy, mające zapewnić maksymalną wydajność operacji związanych z dystrybucją czasopism, lub innych produktów wydawnictwa. Kierownik nawiązuje kontakty z firmami, zajmującymi się kolportażem, a także osobiście negocjuje warunki zawieranych umów. Kierownik ds. Kolportażu bierze także udział w ustalaniu strategii handlowej wydawnictwa, w tym także w regulowaniu nakładów poszczególnych tytułów. Kierownik analizuje wyniki finansowe wydawnictwa, w obrębie dystrybuowanych produktów i składa raporty na ręce bezpośrednich przełożonych. Osoba zatrudniona w tym charakterze zbiera i analizuje także wszelką dokumentację, związaną z procesem dystrybucji w wydawnictwie.


WYMAGANIA

Wśród najczęściej spotykanych wymagań kwalifikacyjnych, stawianych przed kandydatami na stanowisko kierownika do spraw kolportażu wyróżnia się konieczność posiadania wyższego wykształcenia humanistycznego lub ekonomicznego – preferowane kierunki to marketing i zarządzanie, lub związane z dziennikarstwem. Niezbędne na tym stanowisku będzie także wieloletnie doświadczenie w branży wydawniczej, w tym pozyskane na stanowisku kierowniczym. Kierownik musi posiadać zdolności kierowania kapitałem ludzkim, samoorganizacji pracy własnej i podległych pracowników, a także wiedzę z zakresu prawa prasowego, prawa własności intelektualnej i prawa autorskiego, a także rozeznanie w aktualnym otoczeniu rynkowym i działaniach konkurencji.


WARUNKI PRACY

Miejscem pracy kierownika do spraw kolportażu jest przestrzeń biurowa wydawnictwa, kierownik kontaktuje się także osobiście z przedstawicielami firm, organizujących dystrybucję produktów wydawnictwa.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Stanowisko kierownika ds. kolportażu funkcjonuje w branży wydawniczej.


ZAROBKI

Zarobki na tym stanowisku rozpoczynają się od kwoty 5000 złotych brutto miesięcznie i rosną w zależności od wielkości wydawnictwa i stażu pracownika.

Praca Kierownik ds. Kolportażu
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Czy inteligentny program ma prawa autorskie? Dlaczego AI może dyskryminować? Czy sztuczna inteligencja wkrótce przejmie kreatywne zawody, wysyłając na bezrobocie programistów, grafików, dziennikarzy, filmowców? – Ludzie wolą sztukę tworzoną przez ludzi. Kiedyś sztuka AI będzie jak sport na dopingu – przewiduje prof. Dariusz Jemielniak, badacz ruchów antynaukowych i sztucznej inteligencji.

Moje i twoje czy nasze? Jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zrujnować związku

Moje i twoje czy nasze? Jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zrujnować związku

Nieporozumienia na tle finansowym są jedną z najczęstszych przyczyn rozpadu związków w Polsce – tłumaczy socjolog i coach finanansowy Anna D. Nowicka. O konflikt nietrudno, bo dla wielu par temat pieniędzy to tabu. A do ustalenia jest naprawdę wiele, począwszy od wspólnego konta, przez domowy budżet, po wspólny kredyt. Ekspertka radzi, jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zepsuć relacji.

Inżynier wiertniczy – praca, wymagania, pensja, obowiązki zawodowe

Inżynier wiertniczy – praca, wymagania, pensja, obowiązki zawodowe

Inżynierowie wiertniczy potrzebni są na platformach wiertniczych, w kopalniach, pracowniach geotermalnych, laboratoriach badawczych czy chociażby w budownictwie. W parze z szerokimi perspektywami pracy idą bardzo wysokie zarobki. Jednocześnie praca w tym zawodzie jest odpowiedzialna i wymagająca. Chciesz podjąć takie wyzwanie? Wyjaśniamy, jak wejść na tę ścieżkę zawodową.

Osoby z niepełnosprawnością na rynku pracy – prawa, obowiązki pracodawcy, czas pracy

Osoby z niepełnosprawnością na rynku pracy – prawa, obowiązki pracodawcy, czas pracy

W UE jest około 101 mln, a w Polsce od 4 do 7 milionów osób z niepełnosprawnością. Teoretycznie cieszą się pełnią praw pracowniczych, jednak czy rynek pracy jest dla nich przyjazny? – Ich sytuacja jest złożona, ale widoczne są pozytywne zmiany, które mogą przyczynić się do większej inkluzji i wykorzystania potencjału tych osób – zauważa prezeska fundacji TAKpełnosprawni Agata Robińska. 

Cechy i nawyki ludzi sukcesu – jak osiągnąć zadowolenie w pracy?

Cechy i nawyki ludzi sukcesu – jak osiągnąć zadowolenie w pracy?

Zwyciezcy i przegrani mają te same cele, więc dlaczego ci pierwsi spełniają marzenia, a ci drudzy pozostają w tyle? Odpowiedzią mogą być właściwe nawyki oraz... nastawienie. – Pewne cechy osobowości odgrywają kluczową rolę w osiąganiu satysfakcji zawodowej – tłumaczy trener biznesu Wiktor Tokarski. Jakie nawyki pomagają w spełnieniu zawodowym? Jak się zachowywać, by budować swój sukces?

Background screening w rekrutacji – na czym to polega

Background screening w rekrutacji – na czym to polega

Kandydaci kłamią w czasie rekrutacji – oczywiście nie wszyscy, ale wielu uważa, że koloryzowanie i zatajenie pewnych spraw pozwoli im zdobyć stanowisko, a potem „jakoś to będzie”. Przyjęcie niewłaściwej osoby to dla pracodawcy ogromny problem, dlatego wiele firm decyduje się na background check. Specjalistka HR Agnieszka Ciećwierz wyjaśnia, jak legalnie zweryfikować prawdomówność kandydata.