Lista stanowisk - Pracownik Sezonowy

Polecane oferty - Praca fizyczna

  • Pracownik sezonowy

    Mählmann Gemüsebau GmbH & Co. KG   Niemcy, Capplen (Niemcy)   
    pracownik fizyczny  umowa o pracę / o pracę tymczasową  pełny etat  aplikuj bez CV
    2 dni
    Praca sezonowa - sadzenie, zbiór warzyw od kwietnia 2024 Wymiar pracy: sezonowa umowa o pracę. Opis stanowiska: praca odbywa się w systemie akordu grupowego, indywidualnego (zbiór warzyw) oraz na godziny (12,41€/godz.netto - inne prace)

Pracownik Sezonowy

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

 

Praca sezonowa z uwagi jej charakter nie jest łatwa do zamknięcia w sztywnych ramach. Może ona bowiem dotyczyć wielu zajęć i czynności, a najistotniejszym czynnikiem określającym ją jest czas jej występowania. Jak sama nazwa wskazuje, praca sezonowa zależna jest od okresu – sezonu – i wykonywana jest przez część roku, w której występuje zwiększone zapotrzebowanie na siłę roboczą.


WYMAGANIA

 

W przypadku wielu prac sezonowych wymaganiami mogą okazać się wyłącznie chęci do pracy, sumienność i nastawienie na realizację zadań. Są to w większości prace niewymagające określonego wykształcenia, lecz odpowiedniego podejścia, lub takie, do wykonywania których wystarczy przejść szkolenie lub instruktaż.

Pracownicy sezonowi, podobnie jak inni pracownicy zatrudnieni na czas określony, powinni przejść badania lekarskie lub badania sanitarno-epidemiologiczne i zaliczyć szkolenie z zakresu BHP.


WARUNKI PRACY

 

Warunki pracy związane są ściśle z typem zajęcia i branżą. W przypadku pracy w rolnictwie w znacznej części będzie to praca na otwartym powietrzu, dla pracowników w fabrykach miejscem pracy będą hale produkcyjne, w turystyce – hotele, miejsca wypoczynku czy restauracje.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

 

Możliwość zatrudnienia pracowników sezonowych wykazuje wiele branż. Wśród tych oferujących znaczące zapotrzebowanie w zakresie pracy sezonowej wymienia się najczęściej: rolnictwo (praca przy zbiorach owoców i warzyw), turystykę (hotelarstwo, gastronomia, rozrywka, kempingi i miejsca wypoczynkowe, praca na statkach wycieczkowych i promach), praca fizyczna w fabrykach, w przetwórstwie, na budowach i przy remontach, praca w handlu (np. w okresach świątecznych do pakowania prezentów czy sprzedaży karpia).


ZAROBKI

 

Zarobki ściśle powiązane są z wykonywanym zajęciem. Często są bardziej atrakcyjne niż w przypadku pracy stałej, co ma skusić chętnych. W wielu przypadkach zarobki bezpośrednio zależą od przepracowanych roboczogodzin lub osiągniętego wyniku. Zaczynają się od kilku–kilkunastu złotych na godzinę, ale potrafią być i wielokrotnie wyższe, gdy związane są z napiwkami czy innymi dodatkami.

Praca Pracownik Sezonowy
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

Stolarz – co robi, czy to opłacalne, jak zostać?

Stolarz – co robi, czy to opłacalne, jak zostać?

Zapotrzebowanie na osoby wykonujące usługi stolarskie jest wysokie – pracownik obróbki drewna i stolarz to zawody deficytowe we wszystkich województwach. Tymczasem chętnych do nauki stolarstwa brakuje. Czy dziś praca w warsztacie stolarskim może się opłacać, kim jest ebenista oraz ile zarabia stolarz w Polsce? Oto krótki przewodnik po jednym z najstarszych rzemiosł świata.

Społeczność internetowa wokół marki własnej – jak stworzyć? Porady, najczęstsze błędy

Społeczność internetowa wokół marki własnej – jak stworzyć? Porady, najczęstsze błędy

Rozwijanie społeczności online to nie tylko strategia marketingowa, ale również sztuka zrozumienia i współpracy z ludźmi – podkreśla Ola Gościniak, ekspertka ds. rozwijania biznesu online. W tym obszernym poradniku wskazuje najczęściej popełniane błędy w tworzeniu społeczności, a także wyjaśnia, jak uniknąć pułapek oraz co każdy właściciel marki powinien wiedzieć o swojej grupie docelowej.

Szklane ściany, szklane ruchome schody. Równouprawnienie na rynku pracy to wciąż fikcja?

Szklane ściany, szklane ruchome schody. Równouprawnienie na rynku pracy to wciąż fikcja?

Udział kobiet w zarządach spółek handlowych wynosi tylko 25%, najmniej licznie są reprezentowane w spółkach akcyjnych i z o.o., co pokazuje, że im wyższe szczeble zarządzania, tym mniej kobiet – zauważa dr Anna M. Górska, dyrektorka Centrum Badań Kobiet i Różnorodności w Organizacjach z Akademii Leona Koźmińskiego. Na czym faktycznie polegają szklane bariery, które blokują kobiety w pracy?

Drzemka w pracy – przyjaciółka wydajności

Drzemka w pracy – przyjaciółka wydajności

Pomysł spania w czasie pracy może wywoływać co najmniej konsternację, niemniej zamknięcie oczu nawet na kilkanaście minut pozwala na nieocenioną regenerację sił i wzrost kreatywności. Potwierdzają to liczne badania, a jedno z nich dowodzi, że mózgi osób praktykujących drzemki są większe i wolniej się starzeją. Korzyści zdrowotne drzemki w pracy są wyraźne, ale co na to polskie prawo pracy?

Osoby z niepełnosprawnością na rynku pracy – prawa, obowiązki pracodawcy, czas pracy

Osoby z niepełnosprawnością na rynku pracy – prawa, obowiązki pracodawcy, czas pracy

W UE jest około 101 mln, a w Polsce od 4 do 7 milionów osób z niepełnosprawnością. Teoretycznie cieszą się pełnią praw pracowniczych, jednak czy rynek pracy jest dla nich przyjazny? – Ich sytuacja jest złożona, ale widoczne są pozytywne zmiany, które mogą przyczynić się do większej inkluzji i wykorzystania potencjału tych osób – zauważa prezeska fundacji TAKpełnosprawni Agata Robińska. 

Stacja polarna – praca, obowiązki zawodowe, zarobki, rekrutacja

Stacja polarna – praca, obowiązki zawodowe, zarobki, rekrutacja

Praca na biegunie południowym może się wydawać przygodą życia, lecz przed aplikacją warto przemyśleć swoją motywację. – Nie ma możliwości powrotu, ponieważ komuś się nie podoba, ktoś nie daje rady i rezygnuje z udziału w wyprawie – zauważa dr Małgorzata Korczak-Abshire z Instytutu Biochemii i Biofizyki PAN. Właśnie trwa rekrutacja do polskiej stacji antarktycznej. Czy warto się zgłosić?