Lista stanowisk - Pracownik Sezonowy

Polecane oferty - Praca fizyczna

  • Pracownik sezonowy

    Mählmann Gemüsebau GmbH & Co. KG   Niemcy, Capplen (Niemcy)   
    pracownik fizyczny  umowa o pracę / o pracę tymczasową  pełny etat  aplikuj bez CV
    1 dni
    Zakres obowiązków: sadzenie, zbiór, pakowanie, sortowanie, mycie warzyw; praca na polu i na hali (w zależności od rodzaju pracy) Praca sezonowa - sadzenie, zbiór warzyw od kwietnia 2024 Wymiar pracy: sezonowa umowa o pracę. Opis stanowiska: praca odbywa się w systemie akordu grupowego,...
  • Magazynier

    DSV Services Sp. z o. o.   Holandia, Venlo   
    pracownik fizyczny  umowa o pracę  pełny etat
    2 dni
    Zakres obowiązków Będziesz odpowiedzialny za rozładunek/załadunek, kompletowanie zamówień oraz rozmieszczanie towarów w strefach magazynowych. Posiadamy lekki asortyment, a sam magazyn jest suchy i ciepły. Na naszych magazynach mamy między innymi odzież sportową oraz elektronikę znanych...

Pracownik Sezonowy

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

 

Praca sezonowa z uwagi jej charakter nie jest łatwa do zamknięcia w sztywnych ramach. Może ona bowiem dotyczyć wielu zajęć i czynności, a najistotniejszym czynnikiem określającym ją jest czas jej występowania. Jak sama nazwa wskazuje, praca sezonowa zależna jest od okresu – sezonu – i wykonywana jest przez część roku, w której występuje zwiększone zapotrzebowanie na siłę roboczą.


WYMAGANIA

 

W przypadku wielu prac sezonowych wymaganiami mogą okazać się wyłącznie chęci do pracy, sumienność i nastawienie na realizację zadań. Są to w większości prace niewymagające określonego wykształcenia, lecz odpowiedniego podejścia, lub takie, do wykonywania których wystarczy przejść szkolenie lub instruktaż.

Pracownicy sezonowi, podobnie jak inni pracownicy zatrudnieni na czas określony, powinni przejść badania lekarskie lub badania sanitarno-epidemiologiczne i zaliczyć szkolenie z zakresu BHP.


WARUNKI PRACY

 

Warunki pracy związane są ściśle z typem zajęcia i branżą. W przypadku pracy w rolnictwie w znacznej części będzie to praca na otwartym powietrzu, dla pracowników w fabrykach miejscem pracy będą hale produkcyjne, w turystyce – hotele, miejsca wypoczynku czy restauracje.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

 

Możliwość zatrudnienia pracowników sezonowych wykazuje wiele branż. Wśród tych oferujących znaczące zapotrzebowanie w zakresie pracy sezonowej wymienia się najczęściej: rolnictwo (praca przy zbiorach owoców i warzyw), turystykę (hotelarstwo, gastronomia, rozrywka, kempingi i miejsca wypoczynkowe, praca na statkach wycieczkowych i promach), praca fizyczna w fabrykach, w przetwórstwie, na budowach i przy remontach, praca w handlu (np. w okresach świątecznych do pakowania prezentów czy sprzedaży karpia).


ZAROBKI

 

Zarobki ściśle powiązane są z wykonywanym zajęciem. Często są bardziej atrakcyjne niż w przypadku pracy stałej, co ma skusić chętnych. W wielu przypadkach zarobki bezpośrednio zależą od przepracowanych roboczogodzin lub osiągniętego wyniku. Zaczynają się od kilku–kilkunastu złotych na godzinę, ale potrafią być i wielokrotnie wyższe, gdy związane są z napiwkami czy innymi dodatkami.

Praca Pracownik Sezonowy
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Czy inteligentny program ma prawa autorskie? Dlaczego AI może dyskryminować? Czy sztuczna inteligencja wkrótce przejmie kreatywne zawody, wysyłając na bezrobocie programistów, grafików, dziennikarzy, filmowców? – Ludzie wolą sztukę tworzoną przez ludzi. Kiedyś sztuka AI będzie jak sport na dopingu – przewiduje prof. Dariusz Jemielniak, badacz ruchów antynaukowych i sztucznej inteligencji.

Moje i twoje czy nasze? Jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zrujnować związku

Moje i twoje czy nasze? Jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zrujnować związku

Nieporozumienia na tle finansowym są jedną z najczęstszych przyczyn rozpadu związków w Polsce – tłumaczy socjolog i coach finanansowy Anna D. Nowicka. O konflikt nietrudno, bo dla wielu par temat pieniędzy to tabu. A do ustalenia jest naprawdę wiele, począwszy od wspólnego konta, przez domowy budżet, po wspólny kredyt. Ekspertka radzi, jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zepsuć relacji.

Inżynier wiertniczy – praca, wymagania, pensja, obowiązki zawodowe

Inżynier wiertniczy – praca, wymagania, pensja, obowiązki zawodowe

Inżynierowie wiertniczy potrzebni są na platformach wiertniczych, w kopalniach, pracowniach geotermalnych, laboratoriach badawczych czy chociażby w budownictwie. W parze z szerokimi perspektywami pracy idą bardzo wysokie zarobki. Jednocześnie praca w tym zawodzie jest odpowiedzialna i wymagająca. Chciesz podjąć takie wyzwanie? Wyjaśniamy, jak wejść na tę ścieżkę zawodową.

Osoby z niepełnosprawnością na rynku pracy – prawa, obowiązki pracodawcy, czas pracy

Osoby z niepełnosprawnością na rynku pracy – prawa, obowiązki pracodawcy, czas pracy

W UE jest około 101 mln, a w Polsce od 4 do 7 milionów osób z niepełnosprawnością. Teoretycznie cieszą się pełnią praw pracowniczych, jednak czy rynek pracy jest dla nich przyjazny? – Ich sytuacja jest złożona, ale widoczne są pozytywne zmiany, które mogą przyczynić się do większej inkluzji i wykorzystania potencjału tych osób – zauważa prezeska fundacji TAKpełnosprawni Agata Robińska. 

Cechy i nawyki ludzi sukcesu – jak osiągnąć zadowolenie w pracy?

Cechy i nawyki ludzi sukcesu – jak osiągnąć zadowolenie w pracy?

Zwyciezcy i przegrani mają te same cele, więc dlaczego ci pierwsi spełniają marzenia, a ci drudzy pozostają w tyle? Odpowiedzią mogą być właściwe nawyki oraz... nastawienie. – Pewne cechy osobowości odgrywają kluczową rolę w osiąganiu satysfakcji zawodowej – tłumaczy trener biznesu Wiktor Tokarski. Jakie nawyki pomagają w spełnieniu zawodowym? Jak się zachowywać, by budować swój sukces?

Background screening w rekrutacji – na czym to polega

Background screening w rekrutacji – na czym to polega

Kandydaci kłamią w czasie rekrutacji – oczywiście nie wszyscy, ale wielu uważa, że koloryzowanie i zatajenie pewnych spraw pozwoli im zdobyć stanowisko, a potem „jakoś to będzie”. Przyjęcie niewłaściwej osoby to dla pracodawcy ogromny problem, dlatego wiele firm decyduje się na background check. Specjalistka HR Agnieszka Ciećwierz wyjaśnia, jak legalnie zweryfikować prawdomówność kandydata.