• Specjalista - Edukator w Laboratorium o Nowych Technologiach

    Centrum Nauki Kopernik   Warszawa, Powiśle    praca stacjonarna
    specjalista (mid)  umowa o pracę / na zastępstwo  część etatu
    3 dni
    W Laboratoriach inspirujemy do odkrywania i rozumienia otaczającego nas świata. Pokazujemy, że harmonijny rozwój cywilizacyjny wymaga nie tylko odkryć naukowych czy nowych rozwiązań, ale i refleksji nad ich konsekwencjami. W swojej pracy przygotowujemy warsztaty, podczas których pod naszą...
Zobacz więcej ofert pracy
Praca.pl Praca Mazowieckie Warszawa Fizyk Warszawa
Pracownik naukowo-techniczny

Uniwersytet Warszawski
Warszawa
praca stacjonarna
2881 dni temu

Ogłoszenie numer: 1111831, z dnia 2016-05-30

Wydział Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego poszukuje kandydatów / kandydatek na stanowisko:

Miejsce pracy: Warszawa

Opis stanowiska

  • Pracownik będzie zajmować się aktualizacją systemu zbierania danych i układów pomiarowych, uczestniczyć w eksperymentach oraz brać udział w analizach danych.

Typ konkursu NCN: OPUS - ST

Termin składania ofert: 2016-06-05

Forma składania ofert: dowolnie

Wymagania

Kandydat powinien:

  • Posiadać stopień naukowy doktora nauk fizycznych, w dyscyplinie fizyka jądrowa, uzyskany nie wcześniej niż 7 lat przed rokiem  zatrudnienia  w  projekcie.
  • Mieć doświadczenie w zakresie doświadczalnej fizyki jądrowej, detektorów promieniowania oraz akwizycji danych.
  • Posiadać znaczący dorobek naukowy.
  • Mieć doświadczenie w programowaniu w języku C++.
  • Dobrze władać językiem angielskim.

Znajomość języków Labview i Python oraz doświadczenie w symulacjach MonteCarlo (np. GEANT) będą preferowane.

Oferujemy

Warunki zatrudnienia:

  • Praca będzie wykonywana w Zakładzie Fizyki Jądrowej na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego pod kierunkiem dr. Chiary Mazzocchi, kierownika projektu.
  • Stanowisko dostępne od zaraz (w zależności od rozstrzygnięcia konkursu).
  • Stanowisko na okres 24 miesięcy.

Dodatkowe informacje. Zgłoszenie powinno zawierać:

  • Podanie o zatrudnienie wraz z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2015 r. Poz. 2135 z późn. zm.).

  • Życiorys.
  • Krótki autoreferat, zawierający zwięzłą informację o dotychczasowej działalności naukowej, o dotychczasowych osiągnięciach  oraz o zainteresowaniach naukowych.
  • Spis publikacji.
  • Kopię dyplomu doktora.
  • Opinie co najmniej 2 samodzielnych pracowników naukowych (w tym promotora); opinie są poufne i powinny być przesłane do kierownika projektu przez opiniodawców.

O terminie ewentualnej rozmowy kwalifikacyjnej kandydaci zostaną̨ powiadomieni indywidualnie.