Zobacz więcej ofert pracy

Radca prawny

Urząd Statystyczny w Bydgoszczy
Bydgoszcz
praca stacjonarna
2439 dni temu
Dyrektor Urzędu Statystycznego poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Bydgoszcz
Ogłoszenie o naborze Nr 14070

Warunki pracy

- praca administracyjno-biurowa z wykorzystaniem komputera oraz urządzeń biurowych
- nie występują szkodliwe ani niebezpieczne warunki pracy
- pomieszczenia biurowe znajdują się na parterze, I i VII piętrze, w budynku są windy przystosowane do potrzeb niepełnosprawnych (odpowiednia szerokość drzwi), do budynku prowadzi podjazd dla niepełnosprawnych, korytarze mają szerokość odpowiednią dla wózków inwalidzkich, brak progów utrudniających wjazd wózkiem, nie do wszystkich pomieszczeń biurowych prowadzą odpowiedniej szerokości drzwi
- w budynku znajdują się toalety dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych

Zakres zadań

  • Udzielanie porad i opinii prawnych oraz wyjaśnień w zakresie prawa
  • Wydawanie opinii prawnych w zakresie zawierania umów cywilnoprawnych, spraw pracowniczych, zawierania umów oraz umarzania wierzytelności
  • Współpraca przy przygotowywaniu i opiniowanie aktów prawnych wydawanych przez Dyrektora Urzędu
  • Informowanie o zmianach w obowiązującym stanie prawnym
  • Informowanie o uchybieniach w działalności Urzędu w zakresie przestrzegania prawa
  • Występowanie w charakterze pełnomocnika Urzędu w postępowaniu sądowym, arbitrażowym, administracyjnym oraz przed innymi organami orzekającymi, dokonywanie oceny zasadności orzeczeń oraz przygotowywanie projektów wystąpień odwoławczych, apelacyjnych i kasacyjnych

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe prawnicze, wpis na listę radców prawnych
doświadczenie zawodowe/staż pracy: 2 lata doświadczenia zawodowego na stanowisku radcy prawnego
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie B1
  • Znajomość przepisów regulujących funkcjonowanie statystyki publicznej
  • Znajomość przepisów dotyczących funkcjonowania administracji publicznej, w szczególności ustawy o służbie cywilnej i pracownikach państwowych
  • Znajomość przepisów dotyczących finansów publicznych oraz prawa zamówień publicznych
  • Znajomość przepisów kodeksu postępowania administracyjnego, kodeksu postępowania cywilnego, kodeksu cywilnego
  • Znajomość przepisów prawa pracy
  • Znajomość ustawy o dostępie do informacji publicznej
  • Znajomość przepisów o postępowaniu przed sądami administracyjnymi
  • Znajomość zasad techniki prawodawczej
  • Bardzo dobra znajomość MS Word, MS Excel
  • Asertywność oraz umiejętność przekonywania
  • Umiejętność analizowania danych i logicznego myślenia
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Odbycie aplikacji radcowskiej
  • Przeszkolenie w zakresie aplikacji wspomagających realizację zadań na stanowisku
  • Dobra znajomość MS PowerPoint