Zobacz więcej ofert pracy
Praca.pl Praca Mazowieckie Warszawa
Referendarz w Wydziale Nieprawidłowości w Departamencie Systemu Wdrażania Programów Infrastrukturalnych

Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
3440 dni temu

  • Ogłoszenie nr: 164333
  • Data ukazania się ogłoszenia: 12 listopada 2014 r.

  • Dyrektor Generalny
  • poszukuje kandydatów na stanowisko:
  • referendarz
  • w Wydziale Nieprawidłowości w Departamencie Systemu Wdrażania Programów Infrastrukturalnych

  • W miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w urzędzie, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, jest niższy niż 6%.

  • ogłoszenie o naborze w celu zastępstwa nieobecnego członka korpusu służby cywilnej

Wymiar etatu: 1

  • Liczba stanowisk pracy: 1

Adres urzędu

    Warszawa, ul. Wspólna 2/4
    00-926 Warszawa

Miejsce wykonywania pracy:

  • Warszawa
  • ul. Wspólna 2/4

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:

  • – udział w procesie przygotowania i aktualizacji Zaleceń dot. zapobiegania, identyfikowania i reagowania w przypadku symptomów oszustw, w szczególności w zakresie zmów cenowych przy wdrażaniu projektów POIiŚ 2007-2013 oraz udział w przygotowaniu i nadzór nad wdrożeniem strategii przeciwdziałania nadużyciom finansowym dla programu infrastrukturalnego w perspektywie finansowej 2014-2020,
  • – monitoring procesu identyfikowania, usuwania i informowania o nieprawidłowościach finansowych w wykorzystaniu FS, POIiŚ 07-13 oraz programu infrastrukturalnego w perspektywie finansowej 2014-2020,
  • – gromadzenie i analiza informacji o nieprawidłowościach i nadużyciach finansowych stwierdzanych w ramach Funduszu Spójności, PO IiŚ 07-13 oraz programu infrastrukturalnego w perspektywie finansowej 2014-2020,
  • – przygotowywanie analiz i formułowanie opinii w celu wyjaśnienia kwestii problemowych towarzyszących realizacji zadań dotyczących informowania o nieprawidłowościach,
  • – weryfikacja instrukcji wykonawczych oraz Opisu systemu zarządzania i kontroli – w zakresie identyfikowania i usuwania nieprawidłowości oraz raportowania na ten temat do instytucji nadrzędnej,
  • – udział w kontrolach realizowanych w instytucjach pośredniczących i/lub wdrażających POIiŚ 07-13 oraz programu infrastrukturalnego w perspektywie finansowej 2014-2020,
  • – przygotowywanie projektów odpowiedzi na pytania beneficjentów i instytucji uczestniczących w systemie realizacji Funduszu Spójności oraz Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, opracowanie projektów stanowisk Ministerstwa.

Warunki pracy

  • Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań

  • – stres związany z przeprowadzeniem kontroli w innych urzędach oraz projektów na miejscu u beneficjentów na terenie całego kraju
    – wyjazdy służbowe krajowe lub zagraniczne (kilka razy w roku)
  • Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy

  • – praca w pokoju wieloosobowym,
    – praca przy komputerze oraz/lub przy użyciu urządzeń biurowych: fax, ksero, skaner,
    – węzeł sanitarny przystosowany dla osób niepełnosprawnych tylko na jednym/na innym piętrze,
    – winda dostosowana do szczególnych potrzeb osób niepełnosprawnych,
    – wejście główne od strony ul. Wspólnej przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych,
    – wejście do obiektu od strony ul. Żurawiej przystosowane za pomocą platformy przyschodowej,
    – sale konferencyjne na V piętrze dostępne za pomocą schodołazu,
    – ciągi komunikacyjne przystosowane do szczególnych potrzeb osób niepełnosprawnych.

Wymagania związane ze stanowiskiem pracy

n i e z b ę d n e
  • wykształcenie: wyższe magisterskie
  • doświadczenie zawodowe/staż pracy: 6 miesięcy doświadczenia zawodowego w obszarze wdrażania programów finansowanych ze środków funduszy europejskich
  • pozostałe wymagania niezbędne:
    • znajomość zasad funkcjonowania UE ze szczególnym uwzględnieniem zasad dotyczących funduszy strukturalnych i Funduszu Spójności
    • znajomość prawa polskiego i europejskiego w zakresie funduszy strukturalnych i Funduszu Spójności
    • znajomość zasad informowania o nieprawidłowościach oraz korygowania wydatków nieprawidłowo poniesionych w POIiŚ 2007-2013
    • znajomość zasad informowania o nieprawidłowościach w zakresie Funduszu Spójności 2004-2006
    • znajomość ustawy o ochronie informacji niejawnych, prawa zamówień publicznych, prawa budowlanego, prawa finansów publicznych, kodeksu karnego
    • znajomość języka angielskiego na poziomie B2
    • umiejętność obsługi Word, Excel (w szczególności funkcje logiczne i matematyczne)
    • umiejętność pracy w zespole
    • zorientowanie na osiąganie celów
    • rzetelność i terminowość
    • skuteczna komunikacja
    • umiejętności analityczne
    • samodzielność i inicjatywa

Źródło: Kancelaria Prezesa Rady Ministrów