Praca.pl Praca Mazowieckie Warszawa Specjalista ds. Administracyjnych Warszawa
Referendarz w Wydziale Regulacji w Departamencie Regulacji Rynku Kolejowego

Urząd Transportu Kolejowego w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
3254 dni temu

  • Ogłoszenie nr: 169564
  • Data ukazania się ogłoszenia: 15 maja 2015 r.

  • Dyrektor Generalny
  • poszukuje kandydatek/kandydatów na stanowisko:
  • referendarz
  • do spraw regulacji i dostępu do infrastruktury kolejowej
  • w Wydziale Regulacji w Departamencie Regulacji Rynku Kolejowego

  • W miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w urzędzie, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, wynosi co najmniej 6%.

Wymiar etatu: 1

  • Liczba stanowisk pracy: 1

Adres urzędu

    Urząd Transportu Kolejowego
    Al. Jerozolimskie 134
    02-305 Warszawa

Miejsce wykonywania pracy:

  • Warszawa

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:

  • prowadzenie postępowań administracyjnych z urzędu lub na wniosek stron w celu zapewnienia przez zarządców kolejowej infrastruktury liniowej i punktowej równoprawnego oraz niedyskryminującego dostępu do tej infrastruktury;
  • rozpatrywanie skarg przewoźników kolejowych oraz prowadzenie postępowań wszczętych z urzędu w celu równoprawnego i niedyskryminującego przydzielania tras pociągów i korzystania przez przewoźników z przydzielonych tras;
  • prowadzenie postępowań administracyjnych dotyczących umów o udostępnienie infrastruktury kolejowej, w tym prowadzenie postępowań administracyjnych w celu wydania decyzji zastępującej umowę o udostępnienie infrastruktury kolejowej, zatwierdzenia umów ramowych oraz wyrażenia zgody przez Prezesa UTK na rozwiązanie umowy;
  • opracowywanie stanowisk merytorycznych do spraw prowadzonych przed sądami w celu prezentacji stanowiska Prezesa UTK;
  • prowadzenie postępowań administracyjnych w celu wydania decyzji administracyjnej dotyczącej otwartego dostępu do infrastruktury kolejowej;
  • uczestnictwo w grupach roboczych Niezależnych Regulatorów Rynku Kolejowego (IRG-Rail) w celu prezentowania stanowiska Prezesa UTK.

Warunki pracy

  • Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań

  • Praca administracyjno-biurowa.
    Krajowe i zagraniczne wyjazdy służbowe.
    Zagrożenie korupcją.
  • Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy

  • Budynek Urzędu Transportu Kolejowego w Warszawie oraz jego wyposażenie są dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.
    Narzędzia i materiały pracy: komputer, telefon, drukarka, skaner.
    Inne informacje: budynek jest klimatyzowany.
    Inne

Wymagania związane ze stanowiskiem pracy

n i e z b ę d n e
  • wykształcenie: wyższe
  • pozostałe wymagania niezbędne:
    • znajomość ustawy o transporcie kolejowym w zakresie regulacji transportu kolejowego,
    • wiedza z zakresu funkcjonowania transportu kolejowego,
    • znajomość KPA,
    • znajomość ustawy o służbie cywilnej,
    • znajomość języka angielskiego na poziomie B2,
    • umiejętność obsługi komputera w zakresie pakietu MS Office (w szczególności w zakresie MS Excel),
    • komunikatywność,
    • umiejętności analityczne.
wymagania dodatkowe
  • wykształcenie wyższe w zakresie: prawo, administracja, transport, ekonomia

Źródło: Kancelaria Prezesa Rady Ministrów